2017.09.25
Két Juventus meccs és egy Janus-arcú Inter
Írta: Administrator
2016. március 03. csütörtök, 14:22

Tegnap este drámai küzdelemben, büntető párbajban maradt alul az Internazionale a Juventus ellenében az Olasz Kupa elődöntőjében. A történetet igazán vasárnap estéről kellene, hogy kezdjük, hiszen akkor is ez a két csapat mérte össze tudását a bajnokságban csak akkor teljesen más dolgok történtek a pályán mint a kupameccsen. Nem véletlenül nem írtunk semmit sem arról az amúgy 2:0-ra végződő összecsapásról – ugyanis nem igen volt mit írni… Egy teljesen egyoldalú 90 perc alatt az Inter az utolsó percekben lőtt először kapura és teljesen megérdemelten vereséget szenvedett. A lefújás után mindenki Mancini fejét követelte, hiszen nem a nulla pont volt elsősorban a fájó, hanem a kilátástalan játék és az a tudat, hogy a csapat gyakorlatilag semmit nem tett azért, hogy megnyerje a találkozót. Másnap szinte mindenki megszólalt a vezetőség részéről és bizony most már jöttek a keményebb, negatívabb hangok is, volt aki a játékosokat kritizálta, de volt olyan is aki a vezetőedzőt tette felelőssé a történek miatt. Egy bizonyos, nem sokat adtunk volna arra, hogy három nap elteltével ekkorát fordul majd a világ.

Pedig így történt, és a csapat majdnem történelmet írt (eddig senki nem tudott továbbjutni a kupában az első meccsen elszenvedett 3:0-s vereség után), ám a büntetőrúgásoknál Palacio csak a felsőlécet találta el, Bonucci pedig belőtte az utolsó vendég 11-est… A rendes játékidő 3:0-át hozott, köszönhetően Brozovic kettő illetve Perisic egy találatának, sőt a végén ott volt a lehetőség a negyedik gólra is ám az sajnos már nem jött össze. Mancini mindenesetre elégedett lehet, mivel a játékosai harcoltak, küzdöttek és visszanyertek valamit a szurkolók bizalmából, így teljesen emelt fővel búcsúzhattak ettől a sorozattól.

A találkozó előtt találgatni lehetett csak, hogy Mancini milyen csapatot rak fel, hiszen az eltiltások miatt nem sok kombinációs lehetősége maradt. Gnoukouri végül csak a padra került és D’Ambrosio lett a középső védő Juan Jesussal párban, még a középpályát a Brozovic-Medel-Kondogbia trió alkotta. A támadósorban nem jöhetett számításba a sérült Jovetic, Icardi pedig taktikai okból került a padra, így a Ljajic-Eder-Perisic hármas kezdett, de maradt még egy meglepetés – a kapuban Carrizo kapott bizalmat Handanovic helyett. Allegri is megkeverte a lapokat, Zaza és Morata kezdett támadókettősként, az összeállítás pedig Neto nevével indult, de Rugani, Sturaro és Asamoah is lehetőséget kaptak az első perctől.

Igen érdekes hangulatban indult a meccs, hiszen az ember azt hihette volna, hogy a Juventus játszik otthon, ugyanis a nézőtéren szinte csak a vendégszurkolókat lehetett hallani. Az első lövés Perisic nevéhez fűződött, majd a következő említésre méltó dolog a vezető gól volt. Medel letámadta Hernanest a Juve tizenhatosa előtt, majd labdát szerzett és megjátszotta Brozovicot, aki nagyon szép mozdulattal a sarokba lőtt, megszerezvén a vezetést az Internek. A következő kísérlet Ljajic nevéhez fűződik és a 25.percben szerzett kapufája után elkezdett felélénkülni a San Siro kékfekete része is. A 44.percben megint a szerb villant de Neto kapuja megúszta végül ezt az esetet is és összességében egy teljesen egyoldalú 45 percben voltunk túl melyen megérdemelten állt 1:0 az eredményjelzőn.

Még nem sokkal a szünet előtt Kondogbia kapott egy nagyot Sturarotól, melynek hatására nem tudta folytatni a játékot, így őt Biabiany váltotta a második félidőre. Geoffrey amúgy az öltözőből a kórházba került kivizsgálásra, de szerencsére nem tartották bent éjszakára. Mancini a 4-3-3-at átalakította 4-2-3-1-re, ahol Ljajic játszott trequartistát, majd a 49.percben már a második gólnak örülhetett a San Siro, miután Eder beadását a hosszú oldalon érkező Perisic váltotta gólra – ezzel pedig kezdett vérszemet kapni az Inter. Az 54.minutumban Zaza villant a másik oldalon, szerencsére ő is csak a kapufáig jutott, így nem változott az eredmény. Egy kis szusszanás után mikor is nem nagyon történt semmi újra rákapcsolt a hazai együttes, jött egy Ljajic szabadrúgást követő D’Ambrosio fejes, de úgy festett nem sikerül begyötörni a hosszabbítást jelentő harmadikat. De aztán következett a 81.perc! Rugani szabálytalankodott Perisic-el szemben és a büntetőt Brozovic értékesítette – igaz Neto hozzá tudott érni a lövéshez. A gól után felrobbant a stadion és az utolsó tíz percen minden energiát megmozgatott az Inter, hogy eldöntse a továbbjutást. Érdekes volt Mancini reakciója, aki látványosan a háttérbe vonult, nem örült a góloknál és Sylvinhon keresztül üzengetett csak a csapatnak. Az utolsó percekben Perisic ziccerénél Neto hatalmasat védett Gervasoni pedig 2 perc hosszabbítás után lefújta a rendes játékidőt, amibe még egy Perisic-Cuadrado kakaskodás is belefért.

A hosszabbításban nem sok minden változott, az elején az Inter diktálta a tempót, Eder beadása után megint Perisic következett, de Neto ezúttal is hárítani tudott. Aztán a 96.percben majdnem baj lett… Cuadrado vágta fel a labdát aminél D’Ambrosionak helyzeti előnye volt, mégis elügyetlenkedte és Zaza egyedül törhetett a kapura – szerencsére a lövése a kapufa mellett suhant csak el. Az Inter ekkor már négy támadóval és két szélsővel rohamozott de az első felvonásban már más nem történt. Az utolsó 15 perc aztán hozott Pogba és Cuadrado helyzetet, Eder ziccert – majd sérülést, melyet követően Manaj állt be. Az utolsó pillanatok pedig igazán drámaira sikeredtek, de Carrizo kétszer is kiszedte Morata kapura tartó próbálkozását.

Jöhettek a büntetők melyet a Juventus kezdett és a második körben Palacio sajnos csak a felsőlécet találta el – ez pedig elég volt ahhoz, hogy a hibátlanul lövő Juventus 5:3 arányban megnyerje a párharcot. A csapat ezúttal emberi tartástól tett tanúbizonyságot és megmutatta, hogy igenis tud játszani, küzdeni is bárki legyen az ellenfél. Összességében továbbjutást érdemelt volna ez a produkció, viszont ha ez a mentalitás átragad a bajnoki meccsekre is, akkor megint visszatalálhat az Inter a győzelmek útjára és talán lehet esélye beleszólni még a BL indulásért folyó harcba.

INTERNAZIONALE – JUVENTUS 3 : 0 (1 : 0, 3 : 0, 3 : 0); büntetőkkel: 4-5
Gól:
17’ M.Brozovic; 49’ I.Perisic, 82’ büntetőből M.Brozovic.
Büntetők:
Barzagli (J) gól 0-1; Brozovic (I) gól 1-1; Zaza (J) gól 1-2; Palacio (I) felsőléc 1-2; Morata (J) gól 1-3; Manaj (I) gól 2-3; Pogba (J) gól 2-4; Nagatomo (I) gól 3-4; Bonucci (J) gól 3-5.
INTER (4-3-3):
Carrizo; Santon, D'Ambrosio, Juan Jesus, Nagatomo; Brozovic, Medel, Kondogbia (46' Biabiany); Perisic, Eder, Ljajic (75' Palacio). (Handanovic, Berni, Icardi, Telles, Gnoukouri, Della Giovanna, Felipe Melo, Gyamfi, Manaj). All. Mancini
JUVENTUS (4-4-2):
Neto; Lichtsteiner (55' Barzagli), Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Cuadrado, Sturaro, Hernanes (71' Lemina), Asamoah (86' Pogba); Zaza, Morata. (Buffon, Rubinho, Khedira, Padoin, Dybala, Pereyra, Favilli). All. Allegri
vezette:
Gervasoni (Mantova).
jegyzet:
Milano 29.357 néző. Sárga lap: Juan Jesus (I), Sturaro (J), Bonucci (J), D'Ambrosio (I), Cuadrado (J), Perisic (I), Lemina (J), Pogba (J), Eder (I), Santon (I), Zaza (J) szabálytalanságért. Szöglet: 7-4. Kapura lövés: 6-2. Kaput elkerülő lövés: 10-7. Les: 3-2. Szabálytalanság: 23-18. Labdatartás: 64%-36%. Hosszabbítás: 3’ ill 2’ és 0’ ill 1’.