Kategória: Bajnokok Ligája

Vége a BL-nek idénre – továbbjutott a Bodø/Glimt!

Véget ért az Inter Bajnokok Ligája-kalandja: a nerazzurri, miután az odavágón 3-1-es vereséget szenvedett Norvégiában, a San Siróban is alulmaradt a Bodø/Glimt ellen. A 1-2-es végeredmény és a kettős győzelem a norvégok továbbjutását jelenti, akik teljesen megérdemelten lépnek tovább a sorozatban.

Hosszas ostrom gólok nélkül

Cristian Chivu csapata mindent megpróbált a fordítás érdekében: már az első perctől kezdve nagy nyomás alá helyezték a vendégeket, az egész első félidő az Inter dominanciájáról szólt. A csapat rendezetten, ötletesen futballozott, folyamatosan keresték Esposito fejét, Dimarco pedig rendre veszélyes beadásokkal és lövésekkel jelentkezett. A norvégok azonban fegyelmezettek maradtak, a technikailag képzett és taktikailag érett Bodø/Glimt hatékonyan védekezett, így a szünetig gólnélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. Frattesi egy ízben már nagyon közel járt a vezetés megszerzéséhez, de Haikin kapus résen volt.

A sorsdöntő fordulat

A második játékrészben folytatódott az Inter elszánt rohamozása, de a mérkőzés képe hamar megváltozott. A bekapott gól után a csapat még nagyobb sebességre kapcsolt, de a sors nem volt kegyes hozzájuk: Akanji kapufát lőtt, majd a 72. percben Evjen duplázta meg a norvégok előnyét. Bastoni 76. percben szerzett találata ugyan még reményt adott a szurkolóknak és a csapatnak, de az egyenlítés már nem sikerült. A mérkőzés végén egy örömteli pillanat azért akadt: a szurkolók nagy tapssal köszöntötték a novemberi sérülése után újra pályára lépő Denzel Dumfriest.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Inter-Bodø/Glimt 1-2 Gólszerzők: 58′ Hauge (B), 72′ Evjen (B), 76′ Bastoni (I)

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 31 Bisseck (2 Dumfries 81′), 25 Akanji, 95 Bastoni; 11 Luis Henrique (17 Diouf 62′), 16 Frattesi (14 Bonny 62′), 7 Zielinski (8 Sučić 62′), 23 Barella, 32 Dimarco (30 Carlos Augusto 81′); 94 P. Esposito, 9 Thuram. Edző: Cristian Chivu.


A Bajnokok Ligájától való búcsú fájó, de a csapatnak nincs ideje a csüggedésre. A menetelés folytatódik: a játékosok mostantól a Serie A-ra koncentrálnak, ahol szombaton a Genoa lesz az ellenfél a San Siróban, március 3-án pedig jön a Coppa Italia elődöntőjének első felvonása a Como ellen.

Forza Inter!!!

Sikerül-e a továbbjutás?

Ma este 21:00-kor a San Siróban lép pályára az Inter a Bajnokok Ligája rájátszásának visszavágóján. A párharc első felvonása Norvégiában 3-1-es Bodø/Glimt győzelemmel zárult, így a nerazzurrinak nehéz dolga lesz: legalább háromgólos különbséggel kell nyerniük a biztos továbbjutáshoz. Amennyiben a rendes játékidő végén kétgólos hazai előnyt mutat az eredményjelző, jöhet a hosszabbítás, majd szükség esetén a büntetőpárbaj.

A rájátszás programja

Február 24., kedd

  • 18:45: Atletico Madrid–Club Brugge (Az első mérkőzésen: 3-3)
  • 21:00: Inter–Bodø/Glimt (1-3)
  • 21:00: Bayer Leverkusen–Olympiakos (3-0)
  • 21:00: Newcastle–Qarabag (6-1)

Február 25., szerda

  • 18:45: Atalanta–Borussia Dortmund (0-2)
  • 21:00: Juventus–Galatasaray (2-5)
  • 21:00: PSG–Monaco (3-2)
  • 21:00: Real Madrid–Benfica (1-0)

Cristian Chivu: „Képesek vagyunk megfordítani a párharcot”

Az összecsapás előestéjén Cristian Chivu vezetőedző válaszolt az újságírók kérdéseire az Appiano Gentile-ben található BPER Training Centre-ben.

Mit tanultatok a norvégiai első mérkőzésből?

„Azt tanultuk meg, amit már a meccs előtt is tudtunk: nem lesz egyszerű dolgunk, mind a pálya talaja, mind az időjárási körülmények miatt. Jobban kellett volna alkalmazkodnunk a körülményekhez, de sajnos ez csak szakaszosan sikerült, nem az egész mérkőzés folyamán. Ismertük az ellenfél erejét, hiszen amit az alapszakaszban elértek, az nem a véletlen műve volt: döntetlent játszottak Dortmundban, legyőzték a Manchester Cityt és nyerni tudtak Madridban is. Tudtuk, hogy okozhatnak kellemetlen perceket. Néha szenvedtünk, és adtunk nekik néhány lehetőséget, de bízunk benne, hogy holnap ez nem ismétlődik meg.”

Befolyásolja a csapat játékát egy olyan vezér hiánya, mint Lautaro Martínez? Hogyan tervezik pótolni őt?

„Sok vezéregyéniségünk van, ezt a szezon kezdete óta bizonyítjuk. Mindenki, aki pályára lép, felelősséget érez a csapat iránt. Arra a vezetésre, lendületre, éhségre, kemény munkára és alázatra építünk, amit az elmúlt hónapokban mutattunk, és arra a fejlődésre, amit elértünk. Reméljük, hogy továbbra is ezekre az alapokra tudunk építkezni.”

Az a Bajnokok Ligája-győztes Inter, amelynek ön is tagja volt, egy kijevi fordítással alapozta meg a későbbi sikert. Mennyire magabiztos a mostani keret egy ilyen meccs előtt?

„Ezeknek a játékosoknak van önbizalmuk, és ezt meg is mutatták az elmúlt három hónapban. Voltak hullámhegyek és hullámvölgyek, értünk el rosszabb eredményeket a BL-ben is, de ez nem vette el a hitünket, az önbizalmunkat vagy a munkamorálunkat. Nem számít, ha elveszítünk egy csatát; az számít, hogy minden meccsen a maximumot nyújtsuk, és önmagunk legjobb változatát vigyük ki a pályára.”

Mekkora szerepet játszik a pszichológiai tényező? A Bodø már nem a ‘kiscsapat’, önöknek pedig szinte kötelező a továbbjutás.

„Ez nem kényszer, hanem kötelesség. Azt kell tennünk, amit tudunk: magabiztosan kell kifutnunk a gyepre, tudatosítva magunkban, hogy ha van csapat, amely képes megfordítani ezt a párharcot, az a miénk. Nem szabad elveszítenünk az egyensúlyt és az önbizalmunkat. Egy mérkőzés tarthat 90, 100 vagy akár 120 percig is, sőt, ott lehetnek a büntetők. Nem szabad fejvesztve rohanni a gólért, mert akkor kinyílunk hátul. A kulcspillanatokat kell jól kezelnünk.”

A bajnokságban élvezett tízpontos előny a Milan előtt tudat alatt megváltoztatja a hozzáállásukat?

„Nem. Kikaptunk 3-1-re az első meccsen, és jelenleg csak ez számít. A bajnokság most nem tényező. Meg kell fordítanunk ezt a párharcot, és a legjobb formánkat kell hoznunk.”

Szégyen lenne kiesni egy 50 ezer lakosú város csapata ellen, amelynek csak 8000 fős stadionja van?

„A futballban semmi sem szégyenletes. Ez a kluboknál és a csapatoknál folyó munkáról szól mindkét oldalon. Tiszteljük az ellenfelünket. A Bodø bizonyította a minőségét ellenünk, Madridban, a City ellen és Dortmundban is. Ez egy jól felépített projekt, világos elképzelésekkel. Nincs okunk a szégyenkezésre: jobbak voltak az odavágón, gratuláltunk is nekik.”

Egy ilyen fordításhoz egy szigorú tervhez ragaszkodik, vagy hagyja, hogy az érzelmek vigyék a csapatot?

„Nem kell teljesen megváltoztatnunk a játéktervünket. Meg kell fordítanunk a párharcot, de anélkül, hogy elveszítenénk az egyensúlyt vagy az önbizalmunkat. Még egy bekapott gól sem jelent semmit, a foci kiszámíthatatlan. Ami kell, az az érettség, a nyugalom, a fókusz, a karakter, a szervezettség és az egyensúly. No és persze az egyéni villanások.”

Az ilyen visszavágók során mennyit számít az edző motivációja? Emlékszik nagy fordításokra a játékoskorából?

„Én az a típusú játékos voltam, aki nem sokat hallgatott az edzőre (mosolyog). A saját gondolataimra, a felelősségérzetemre és az önbizalmamra támaszkodtam. Jobban aggódtam amiatt, hogy ne okozzak csalódást a csapattársaimnak. Nem kell őket túlzottan motiválni; tudják, mekkora a tét. Ha valaki képes ezt megfordítani, azok mi vagyunk – de tiszteljük a Bodø-t, mert ők nyerni tudtak Madridban, nekünk pedig ez nem sikerült.”

Először kell olyan meccsre felkészülnie, ahol két-három góllal kell nyerni. Változtat ez a támadó felfogáson?

„Nem. Mi egy olyan csapat vagyunk, amely a kiegyensúlyozottságra építette a szezonját. Meccsenként átlagosan több mint két gólt szerzünk, sok győzelmünk van, és 17 különböző gólszerzőnk. Kijavítottuk az első meccs hibáit, és talán egyszerűsítettünk néhány dolgon. De mindig tisztán és nyugodtan készülünk, teljesen tisztában lévén azzal, kik vagyunk.”

A múlt heti pályán kívüli események befolyásolták a csapat fókuszát?

„Szokatlan hét volt a Juventus elleni meccs és minden egyéb történés után. De büszke vagyok arra, ahogy a játékosok szombaton reagáltak – nem volt könnyű dolguk.”


Federico Dimarco: „Meg kell mutatnunk, mit jelent Inter-módra játszani”

A sorsdöntő összecsapás előtt Federico Dimarco is az újságírók rendelkezésére állt az Appiano Gentile-i edzőközpontban.

Mi a legjobb módja egy olyan meccs megközelítésének, ahol három gólt kell szerezni?

„Nagyon támadó szellemben kell játszanunk, mivel kétgólos hátrányban vagyunk. Ugyanakkor figyelnünk kell az ellentámadásaikra, mert ebben a Bajnokok Ligája-szezonban több meccsen is bebizonyították, hogy halálosak tudnak lenni.”

Mi lesz a nehezebb és a fontosabb: gólt szerezni vagy elkerülni a kapott gólt?

„Először a gólszerzésre kell koncentrálnunk. Aztán meglátjuk, hogyan alakul a találkozó, de mivel két góllal vagyunk lemaradva, az a célunk, hogy ezt a hátrányt a lehető leggyorsabban ledolgozzuk.”

Milyen érzés egy olyan edzővel dolgozni, aki ugyanazon a poszton játszott, mint te?

„Hihetetlen! Rengeteg tanácsot adott az év eleje óta, ahogy Kolarov is, szóval nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy mindketten segítettek.”

Mennyire lenne szürreális továbbjutni a BL-ben és kijutni a világbajnokságra?

„Meg kell próbálnunk, mert mi vagyunk az Inter, és hazai pályán be kell bizonyítanunk, mit jelent Inter-módra játszani, ahogy azt az elmúlt években tettük. Ugyanez igaz a világbajnoki kvalifikációra is; mi vagyunk Olaszország, két vb-ről is lemaradtunk, a mi felelősségünk, hogy kijuttassuk az országot.”

Számítottál rá, hogy Pio (Esposito) ilyen hatással lesz a mérkőzésekre?

„Pio egy remek srác; keményen dolgozik, soha nem adja fel, és amit most elér, azt teljesen megérdemli. Boldogok vagyunk, hogy velünk van.”

Mi a véleményed a Bodø csapatáról?

„Erős gárda, nagyon szervezettek. A Cityt és az Atléticót nem lehet pusztán szerencsével legyőzni.”

Mit gondolsz a norvég futballról, a válogatottjukról és a Bodø-ről?

„A válogatottjuk sokat fejlődött, minőségi játékosaik vannak. A norvég bajnokságot nem követem rendszeresen, de abból ítélve, amit a Bodø művel, biztosan magasabb szintre emelték a színvonalat.”

Vereség északon, kétgólos hátrányban az Inter

Megfázott északon a Nerazzurri, és a Bodø/Glimt újabb skalpot gyűjtött: kétgólos hátrányból várhatja a visszavágót Cristian Chivu csapata a Bajnokok Ligája rájátszásában.

Nem sok pozitívumot lehet említeni Inter-részről a norvégiai odavágón, de ha keresni kell ilyet, az mindenképpen Pio Esposito gólja. A fiatal támadó ugyanis történelmet írt: 20 évesen és 235 naposan ő lett a legfiatalabb olasz játékos, aki betalált a BL kieséses szakaszában. Ezzel egy bizonyos Nicola Ventola rekordját adta át a múltnak, aki 1999 márciusában, a Manchester United elleni negyeddöntőben 20 évesen és 297 naposan volt eredményes.


Történelmi gól, de kevés az örömre

Pio gólja azonban csak szépségtapasz volt a mutatott játékra, amivel ugyan ideiglenesen meccsben tartotta a Milánót, de a fordításhoz nem volt elég. A hazaiak már a 20. percben megszerezték a vezetést Fet révén egy tetszetős akció végén. Az Inter próbált válaszolni, Darmian lövésénél még a kapufa mentett, de a 30. percben Esposito már nem hibázott, és kiegyenlített.

A fordulást követően Lautaro Martínez szintén a kapufát találta el, ami fordulópontnak bizonyult. A Bodø/Glimt fizikális fölénye és a műfüves pályán mutatott magabiztossága végül kijött: három perc alatt rövidre zárták az érdemi kérdéseket. A 61. percben Hauge, a 64.-ben pedig Høgh talált be, kihasználva a vendégvédelem megingásait. Barelláék játéka lassú és pontatlan volt, a középpályán pedig rendre elveszítették a párharcokat a norvégok intenzív letámadásával szemben.


Rossz hírek a gyengélkedőről: Kidőlt a Kapitány

A vereség mellett egy súlyosabb veszteség is érte a csapatot. Lautaro Martínez a mérkőzés utáni reggelen orvosi vizsgálatokon esett át a rozzanói Humanitas Intézetben.

Az elvégzett klinikai tesztek és műszeres vizsgálatok izomhúzódást mutattak ki az argentin támadó bal lábának gázlóizmában (soleus). Az állapotát a jövő héten vizsgálják felül, így játéka erősen kérdéses a közeljövőben.

Ez hatalmas érvágás Chivu számára, hiszen a csapatkapitány és gólvágó kiesése a szezon legfontosabb szakaszában történik.


Cristian Chivu: „Nem keresünk kifogásokat”

A mérkőzést követően a vezetőedző csalódottan, de reálisan értékelte a látottakat:

A csapat mindent kiadott magából a 90 perc alatt, a hozzáállással nem volt probléma. Azonban több labdát is eladtunk kritikus helyen, és nem tudtuk kezelni az ellenfél gyors és intenzív átmeneteit, ami végül a meccsbe került. A pálya talaja és a hideg nehézséget okozott, de nem használhatjuk ezeket kifogásként.

Jobb meccsmenedzselésre és gyorsabb reakciókra lett volna szükség a kontráiknál. Most össze kell szednünk magunkat, mert három nap múlva Lecce, kedden pedig már a visszavágó következik. Fel kell mérnünk a fizikai állapotunkat; Lautaro sérülése komolynak tűnik, ami jelentős veszteség számunkra.

A tervünk az volt, hogy nyomást gyakoroljunk a labdásra, de a második félidőben a magasabban meghúzott védelmi vonalunk ellenére is sebezhetőek maradtunk az eladott labdák és az elbukott második labdák miatt. A Bodø egy erős, minőségi csapat, akik hozzászoktak ezekhez a körülményekhez. Még semmi sem dőlt el, a San Siróban a végsőkig harcolni fogunk a továbbjutásért!


JEGYZŐKÖNYV: BODØ/GLIMT – INTER 3-1

Gólszerzők: 20′ Brunstad Fet, 61′ Hauge, 64′ Høgh, ill. 30′ Esposito.

BODØ/GLIMT (4-3-3): 12 Haikin; 20 Sjøvold, 4 Bjørtuft, 6 Gundersen (5 Aleesami 90′), 15 Bjørkan; 26 Evjen, 7 Berg, 19 Brunstad Fet (25 Määttä 90′); 11 Blomberg (8 Auklend 78′), 9 Høgh (21 Helmersen 78′), 10 Hauge. Vezetőedző: Kjetil Knutsen.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 25 Akanji, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian (11 Luis Henrique 76′), 8 Sucic, 23 Barella (17 Diouf 90′), 22 Mkhitaryan (7 Zielinski 76′), 30 Carlos Augusto; 10 Lautaro (9 Thuram 61′), 94 Esposito (14 Bonny 76′). Vezetőedző: Cristian Chivu.

Sárga lapok: Esposito (I), Blomberg (B) Játékvezető: Daniel Siebert (német)

Az Inter szombat délután a Lecce otthonában javíthat a bajnokságban, mielőtt kedd este hazai pályán megpróbálná ledolgozni a kétgólos hátrányt a norvég bajnok ellen.

Forza Inter!!!


Irány a jéghideg Norvégia – Bodø/Glimt-Inter!

A Nerazzurri az alapszakasz 10. helyén végzett, míg a norvégok a 23. pozíciót csípték el kilenc ponttal. Izgalmas párharcnak ígérkezik: Cristian Chivu fiai egy rohamtempóban fejlődő, az európai porondon ismét bizonyítani vágyó klub ellen lépnek pályára.

Történelmi visszatekintő: Amikor Altobelliék gáláztak

Nem ez lesz az első alkalom, hogy a két csapat találkozik. Az 1978/79-es KEK-sorozat nyolcaddöntőjében már összefutottak, ekkor debütált a norvég gárda a San Siróban. Az akkori párharc meglehetősen egyoldalúra sikeredett: az Eugenio Bersellini vezette Inter Milánóban 5–0-ra győzött Evaristo Beccalossi góljával, Alessandro Altobelli mesterhármasával és Riccardo Muraro kései találatával.

A visszavágó is az Interé lett: bár a norvégok korán vezetést szereztek, Altobelli büntetőből egyenlített, Giuseppe Scanziani pedig beállította a 2–1-es végeredményt, kettős győzelemmel juttatva tovább a milánóiakat.

Bodø/Glimt: A sarkkör feletti villámcsapás

A Bodø/Glimt a norvég futball egyik leggyorsabban emelkedő csillaga. A 2016-os kiesés után 2020-ban már bajnoki címet ünnepelhettek. A klub az észak-norvégiai, mintegy 50 000 lakosú Bodø városát képviseli, amely közvetlenül az északi sarkkör felett található. A város, amely a második világháború után épült újjá, 2024-ben Európa Kulturális Fővárosa is volt.

A névválasztás nem véletlen: a „Glimt” jelentése villanás vagy villám, ami tökéletesen szimbolizálja a csapat játékstílusát meghatározó energiát és tempót. Az európai porondon már rutinosnak számítanak az olasz csapatok ellen, korábban a Napoli, a Sampdoria, a Roma, a Lazio és a Juventus ellen is pályára léptek. Hazai mérkőzéseiket a 8 276 férőhelyes Aspmyra Stadionban játsszák, amely műfüves borítással és pályafűtéssel van felszerelve, hogy bírja a zord északi klímát.

Csőd széléről az európai elitbe

A 2025/26-os BL-szereplés történelmi mérföldkő a klub számára, ami néhány éve még elképzelhetetlennek tűnt, amikor a csőd szélén táncoltak. A helyi közösség összefogása, halászok és sportklubok adományai mentették meg az egyesületet. A 2020-as első bajnoki címet 2024-ig további három követte. A legutóbbi szezonban ezüstérmesek lettek, mindössze egy ponttal lemaradva a bajnok Viking mögött.

Európai felemelkedésük is figyelemre méltó: tavaly az Európa-liga elődöntőjéig meneteltek, ahol a Tottenham Hotspur állította meg őket. Mára Norvégia pénzügyileg legstabilabb klubjává váltak, amely nem nagy igazolásokra, hanem az utánpótlásra, az identitásra és a kemény munkára épít. A sikerek kovácsa Kjetil Knutsen vezetőedző, aki 2018 óta irányítja a szakmai munkát.

Az idei menetelésük lenyűgöző: az alapszakaszban 2–2-es döntetlent játszottak a Slavia Praha és a Tottenham ellen is. Bár kikaptak a Galatasarytól, a Monacótól és a Juventustól, a hajrát megnyomták: döntetlen Dortmundban, majd hatalmas bravúrként hazai pályán 3–1-re verték a Manchester Cityt, idegenben pedig 2–1-re az Atlético Madridot.

Fegyelmi helyzet és játékvezetők

Eltiltottak:

  • Bodø/Glimt:
  • Inter:

Veszélyeztetettek (sárga lapok miatt):

  • Bodø/Glimt: Auklend, Berg
  • Inter: Acerbi, Bastoni, L. Martínez, Mkhitaryan

Játékvezetők:

  • Vezetőedző: Daniel Siebert (német)
  • Asszisztensek: Jan Seidel, Rafael Foltyn (németek)
  • Negyedik játékvezető: Daniel Schlager (német)
  • VAR: Christian Dingert (német), Jérôme Brisard (francia)

Chivu: „Nem panaszkodni, hanem küzdeni kell”

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón az Inter vezetőedzője, Cristian Chivu válaszolt az újságírók kérdéseire az Aspmyra Stadionban.

Milyen várakozásokkal tekint a holnapi meccs elé?

Holnap egy másik sorozatban lépünk pályára, tudjuk, mekkora a tét. Jól teljesítettünk az alapszakaszban, de sajnos nem sikerült a közvetlen kvalifikáció a nyolcaddöntőbe. Most a rájátszásban kell kivívnunk a továbbjutást egy olyan szívós csapat ellen, amely a Citynek és a Realnak is gondot okozott. A Bodø erős gárda, és ez nemcsak az ő érdemük, hanem a norvég futball általános fejlődését is mutatja, hiszen a válogatottjuk egyenes ágon kijutott a világbajnokságra.

Hogyan telt a felkészülés a Juventus elleni rangadó után? Sokat beszéltek a bírói ítéletekről…

A futball 100 éve ilyen: vannak ítéletek, amik melletted szólnak, és vannak, amik ellened. Abba kell hagynunk az állandó panaszkodást és a moralizálást minden egyes vitatott esetnél. Nápolyban mi is elszenvedtünk egy igazságtalanságot – ezt most mondom el először –, mégsem sértődött meg senki, és nem kritizáltak minket úgy, mint most. Megyünk előre, tudjuk, hogy hosszú a szezon, és versenyképesek akarunk maradni.

Dimarco kezdeni fog? Mi a helyzet Çalhanoğluval?

Erre nem válaszolhatok. Tudom, ki fog játszani, de nem árulom el. Calháról viszont annyit mondhatok: nem utazott el velünk Norvégiába.

Aggasztja a műfüves pálya?

Mindig aggódom a játékosok testi épségéért, mert ilyen sűrű menetrend mellett mindenkire szükségünk van egészségesen. Tartunk itt egy edzést, hogy hozzászokjunk az időjáráshoz és a talajhoz. Mentálisan készen állunk a csatára. Tudjuk, hogy a Bodø ambiciózus és hazai pályán nyomást fog ránk gyakorolni, de mi is felkészültünk erre a 180 perces párharcra.

Lenyűgözi Önöket a havas táj és a klíma?

A hó nem nyűgöz le minket, a saját edzőközpontunkból is látjuk mindennap. Ami viszont lenyűgöző, az az, amit a Bodø elért. Van tartásuk, minőségük és remek formában lévő játékosaik. Élesnek kell lennünk, és mindenre fel kell készülnünk.

Győzelem Dortmundban, 10. helyen végzett a Nerazzurri

A Nerazzurri végül a 10. helyen fejezte be a főtábla küzdelmeit, így vagy a Bodø/Glimt, vagy a Benfica csapatával fog összecsapni a nyolcaddöntőbe jutásért (a portugálok José Mourinho irányításával az utolsó utáni pillanatban lőtték be magukat a továbbjutó helyre).

Ami a mérkőzést illeti, óvatos játékkal és lassú tempóval indult a Dortmund–Inter. Guirassy már az 5. percben helyzetbe került egy átlövés után, de közelről gyengén találta el a labdát, így Sommer könnyedén hárítani tudott. Ezek után azonban nem voltak kifejezetten veszélyesek a hazaiak, bár az Inter sem tudott érdemben kidolgozott akciókat felmutatni.

A második játékrészben fokozatosan kezdte átvenni az irányítást az Inter, de a támadások továbbra is kevés lehetőséget hoztak (érdekesség, hogy mindkét csapat 0,94-es xG-vel zárta a mérkőzést). A hajrában aztán Dimarco jutott szabadrúgáshoz, tökéletes szögből, és be is varrta a hosszúba. A Dortmund nem tudott érdemben felpörögni, nem sikerült választ adniuk és ritmust váltaniuk, az Inter előtt viszont megnyíltak a területek: a csereként beálló Diouf döntötte el végül a mérkőzést a 94. percben.

Sajnos a többi mérkőzés nem alakult az Inter számára kedvezően, így plusz két mérkőzés vár majd a csapatra. Az, hogy ki lesz az ellenfél, péntek délben dől el.

Folytatás vasárnap délután, a Cremonese otthonában!

Forza Inter!!!

A ligaszakasz vége: Dortmund-Inter

Újabb európai kupameccs vár az Interre, ezúttal a dortmundi BVB Stadionban. A Nerazzurri a UEFA Bajnokok Ligája alapszakaszának utolsó fordulójában az egyik legnehezebb idegenbeli túrájára készül. Cristian Chivu tanítványai számára ez a mérkőzés sorsdöntő jelentőséggel bír, hiszen itt dől el, milyen úton folytathatja a csapat a sorozatot.

A találkozó január 28-án, szerdán 21:00-kor veszi kezdetét.

Múltbeli összecsapások: Emlékezetes fordítások és gólzápor

Az Inter eddig hat alkalommal találkozott a Borussia Dortmunddal az európai kupaporondon. A mérleg kiegyenlített, némi olasz fölénnyel: három milánói győzelem mellett két német siker és egy döntetlen született.

A legutóbbi, 2019 novemberében lejátszott mérkőzés fájó emlék maradt a fekete-kékek számára: bár a szünetben még 2-0-ra vezetett az Inter, a Dortmund végül 3-2-re fordítani tudott. Ez volt az egyetlen alkalom a Bajnokok Ligája (vagy a BEK) történetében, amikor a Dortmund legalább kétgólos hátrányból nyert a félidő után, és fordítva: az Internek is ez volt az egyetlen olyan meccse, ahol legalább kétgólos előnyről kapott ki.

A Dortmund eddig háromszor látta vendégül az Intert (1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség), a meccseken pedig potyogtak a gólok: az átlag 4,3 gól találkozónként.

A korábbi eredmények:

  • 1964.04.15., Borussia Dortmund 2-2 Inter
  • 1964.04.29., Inter 2-0 Borussia Dortmund
  • 1994.03.01., Borussia Dortmund 1-3 Inter
  • 1994.03.17., Inter 1-2 Borussia Dortmund
  • 2019.10.23., Inter 2-0 Borussia Dortmund
  • 2019.11.05., Borussia Dortmund 3-2 Inter

Az ellenfél: Niko Kovač és a hazai pálya ereje

A Borussia Dortmund 11 pontot gyűjtött eddig a 2025/26-os BL-szezonban. Győzni tudtak az Athletic Bilbao, a Koppenhága és a Villarreal ellen, míg a Juventusszal és a Bodø/Glimttel döntetlent játszottak. Vereséget csak a Manchester Citytől és a Tottenhamtől szenvedtek. Hazai pályán különösen erősek: 19 szerzett góljuk mellett 15-öt kaptak.

A Bundesliga tabelláján Niko Kovač együttese a második helyen áll 19 forduló után, nyolc ponttal lemaradva a listavezető Bayern München mögött. Formájuk kiváló, az utolsó öt bajnokijukon 13 pontot szereztek.

A Dortmund elképesztő sorozattal büszkélkedhet: az utolsó 21 hazai BL-meccsükből mindössze egyet veszítettek el (a Barcelona ellen 2024 decemberében). Kovač vezetőedző pedig még veretlen a Signal Iduna Parkban a nemzetközi porondon.


Mi a tét? Az Inter esélyei a továbbjutásra

Hét forduló után az Inter 12 ponttal a tabella 14. helyén áll. Az Arsenal elleni San Siró-i vereség nehéz helyzetbe hozta a csapatot, de a közvetlen nyolc közé jutás – ami azonnali nyolcaddöntőt ér – még elérhető. Ehhez az első nyolcban kell végezni, míg a 9-24. helyezettek rájátszásra kényszerülnek.

Tavaly 16 pont kellett a biztos nyolcadik helyhez. Ahhoz, hogy az Inter most beférjen az elitbe, mindenképpen győznie kell Dortmundban, és bíznia kell abban, hogy az alábbi nyolc eredményből legalább öt kedvezően alakul:

  1. A Liverpool kikap a Qarabagtól.
  2. A Tottenham nem nyer Frankfurtban.
  3. A Chelsea nem nyer Nápolyban.
  4. A Barcelona nem veri meg a Koppenhágát.
  5. A Sporting nem nyer Bilbaóban.
  6. A Manchester City nem győzi le a Galatasarayt.
  7. Az Atletico Madrid nem nyer a Bodø ellen.
  8. Az Atalanta nem nyer az Union St. Gilloise ellen.

Egy döntetlen esetén az Inter biztosan a 9-16. hely valamelyikén végez, ami azt jelentené, hogy a kieséses szakasz első körében (a nyolcaddöntőbe jutásért) a visszavágót hazai pályán, a San Siróban játszhatná.

Játékvezetők és lebonyolítás

A mérkőzést a román István Kovács vezeti, segítői Vasile Marinescu és Ovidiu Artene lesznek (a hivatalos keret szerint Marica és Tunyogi). A VAR-szobában a holland Rob Dieperink felel a döntésekért.

Azonos pontszám esetén az alábbiak döntenek:

  1. Jobb gólkülönbség
  2. Több szerzett gól
  3. Több idegenben lőtt gól
  4. Több győzelem
  5. Több idegenbeli győzelem

Győztek az Ágyúsok, újabb BL vereség

A Nerazzurri vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája alapszakaszának hetedik fordulójában. Gabriel Jesus duplázott, és bár Sučić egy ideig életben tartotta a reményeket egyenlítő góljával, a végén a csereként beálló Gyökeres biztossá tette az angolok győzelmét.

Az Inter 3-1-es vereséget szenvedett a San Siróban az Arsenal ellen a Bajnokok Ligája alapszakaszának hetedik játéknapján. A vendég Ágyúsok ezzel a győzelemmel továbbra is hibátlan mérleggel vezetik a tabellát. A Nerazzurri számára ez volt a harmadik európai vereség a szezonban: a csapat jelenleg tizenkét ponttal áll, és még egy sorsdöntő mérkőzés vár rájuk az alapszakaszban, január 27-én, szerdán a Borussia Dortmund otthonában.

Az Arsenal agresszívan kezdte a találkozót, és alig tíz perc elteltével Gabriel Jesus máris gólra váltotta Timber előkészítését. Az Inter a 18. percben válaszolt Sučić gyönyörű találatával: a horvát középpályás a tizenhatoson kívülről, jobbal lőtte ki a felső sarkot. A hazaiak a gól után is fenntartották a nyomást, és többször is közel álltak a vezetés megszerzéséhez, ám a 31. percben ismét az angolok kerültek előnybe. Gabriel Jesus másodszor is betalált, ezúttal fejjel, kihasználva az angol csapat egyik fő fegyverét, a pontrúgást.

A második félidőben az Inter nem adta fel, mindent megtett az egyenlítésért, ami a játék képe alapján megérdemelt lett volna. A csereként beállt Esposito két alkalommal is veszélyeztetett. A hajrában azonban az Arsenal – részben a kései cseréknek köszönhetően – ismét támadásba lendült, és egy gyors kontratámadás végén Gyökeres kiváló lövéssel vette be a kaput a tizenhatos előteréből, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

INTER 1-3 ARSENAL

Gólszerzők: 10′ Gabriel Jesus (A), 18′ Sučić (I), 31′ Gabriel Jesus (A), 84′ Gyökeres (A)

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 25 Akanji, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 11 Luis Henrique (17 Diouf 82′), 23 Barella (16 Frattesi 63′), 7 Zielinski (14 Bonny 82′), 8 Sučić, 32 Dimarco; 10 Lautaro (94 Esposito 63′), 9 Thuram. Cserék: 13 J. Martinez, 40 Calligaris, 6 De Vrij, 22 Mkhitaryan, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 36 Darmian, 43 Cocchi. Vezetőedző: Cristian Chivu

ARSENAL (4-3-3): 1 Raya; 12 Timber (4 White 64′), 2 Saliba, 3 Mosquera (6 Gabriel 74′), 49 Lewis-Skelly; 10 Eze (41 Rice 64′), 36 Zubimendi, 23 Merino; 7 Saka, 9 Gabriel Jesus (14 Gyökeres 74′), 19 Trossard (11 Martinelli 79′). Cserék: 13 Kepa, 35 Setford, 8 Ødegaard, 16 Norgaard, 20 Madueke, 22 Nwaneri, 29 Havertz. Vezetőedző: Mikel Arteta

Sárga lap: Merino (A), Bastoni (I), Acerbi (I), Rice (A) Hosszabbítás: 1′ – 3′

Játékvezető: João Pinheiro Asszisztensek: Bruno Jesus, Luciano Maia Negyedik játékvezető: João Gonçalves VAR: Tiago Martins VAR asszisztens: Carlos del Cerro Grande

Az éllovas Arsenal látogat Milánóba

A Nerazzurri visszatér a Bajnokok Ligája színpadára! Az Ajax, a Slavia Praha, az Union SG, a Kairat Almaty, az Atlético Madrid és a Liverpool elleni összecsapások után az Inter az Arsenallal néz farkasszemet 2026 első európai kupameccsén. A ligaszakasz 7. fordulójának rangadójára január 20-án, kedden 21:00-kor kerül sor a Giuseppe Meazza Stadionban.

INTER VS. ARSENAL | A MÚLT

Az Inter sorozatban a második évben fogadja az Arsenalt, miután a Nerazzurri a 2024/25-ös kiírásban fontos, 1-0-s győzelmet aratott Hakan Çalhanoğlu büntetőjével. Ezt megelőzően a felek útjai csak a 2003/04-es Bajnokok Ligája csoportkörében keresztezték egymást, ahol mindkét gárda egy-egy idegenbeli győzelmet könyvelhetett el.

Szeptember 17-én a történelmi Highbury Stadionban az Inter emlékezetes 3-0-s diadalt aratott Cruz, Van der Meyde és Martins góljaival – a mérkőzés nemcsak a holland szélső bombagóljáról, hanem Francesco Toldo emberfeletti teljesítményéről (beleértve Thierry Henry büntetőjének hárítását) is híres maradt. Két hónappal később Milánóban az Ágyúsok vágtak vissza egy meggyőző 5-1-es sikerrel.

  • 2003.09.17.: Arsenal FC – Inter 0-3 (21′ Cruz, 24′ Van der Meyde, 41′ Martins)
  • 2003.11.25.: Inter – Arsenal FC 1-5 (32′ Vieri ill. 25′, 85′ Henry, 49′ Ljungberg, 88′ Edu, 89′ Pires)
  • 2024.11.06.: Inter – Arsenal FC 1-0 (48′ Çalhanoğlu – büntetőből)

AZ ELLENFÉL | ARSENAL

Az Arsenal hibátlan mérleggel, 18 ponttal vezeti a Bajnokok Ligája tabelláját. Eddigi európai menetelésük során legyőzték az Athletic Bilbaót, az Olympiakoszt, az Atlético Madridot, a Slavia Prahát, a Bayern Münchent és a Club Brugge-t. Mikel Arteta csapata félelmetes, +16-os gólkülönbséggel rendelkezik (17 lőtt, 1 kapott gól). Hasonlóan domináns kezdésre angol csapattól legutóbb a 2017/18-as szezonban volt példa Jürgen Klopp Liverpooljától.

A londoniak házi gólkirálya Gabriel Martinelli 9 találattal. A brazil támadó az idei BL-szezon minden mérkőzésén betalált, és ha a San Siróban is eredményes lesz, megdönti a brazil játékosok gólszerzési sorozatának rekordját a sorozatban (melyet jelenleg Neymarral és Jardellel oszt meg).

Az Arsenal a Premier League-ben is az élen áll: 21 forduló alatt 49 pontot gyűjtöttek, jelenleg hatmeccses veretlenségi sorozatban vannak, és a szigetország legjobb védelmével büszkélkedhetnek.


CRISTIAN CHIVU: “ÉRETT JÁTÉKRA LESZ SZÜKSÉG”

A mérkőzés előestéjén Cristian Chivu vezetőedző tartott sajtótájékoztatót az Appiano Gentile-i edzőközpontban.

Milyen mérkőzésre számít? Ez a jelenlegi legnehezebb ellenfél? Lát hasonlóságot a 2010-es csapattal?

“Nem igazságos összehasonlítani a különböző korszakokat és játékosokat. A futball radikálisan megváltozott: ma már sokkal fizikusabb és intenzívebb a játék. Nem helyes a 2010-es évet a mostanival párhuzamba állítani – ezek teljesen más csapatok. Az Arsenal Európa egyik legerősebb együttese: komoly befektetéseket eszközöltek és rendkívül versenyképesek. Idén vezetik a Bajnokok Ligája tabelláját és a Premier League-et is. Kétségtelenül egy nagyon erős gépezettel állunk szemben.”

Mennyire fontos a holnapi meccs, tekintve az ellenfél minőségét? Mit vár a találkozótól?

“Hónapok óta azon dolgozunk, hogy a csapat megértse minden egyes mérkőzés jelentőségét: számomra mindegyik fontos. Egy ilyen kaliberű csapat, mint a miénk, soha nem becsülhet le senkit, és mindig a legjobb arcát kell mutatnia. Tökéletesen tisztában vagyunk a mérkőzés súlyával és a célunkkal: az első nyolcban végezni és egyenes ágon a nyolcaddöntőbe jutni. Tudjuk, hogy ez sosem könnyű, de mindent bele kell adnunk.”

Miben kell javulnia az Internek az Atlético és a Liverpool elleni meccsekhez képest?

“Nyernünk kell, elszántnak és bátornak kell lennünk. El kell kerülnünk a hibákat, és mentálisan készen kell állnunk a kihívásra.”

Hogy van Lautaro és Thuram? Érzi a francia támadó a fiatalok nyomását?

“Lautaro végigdolgozta az edzést; a cicázásból való kimaradása pusztán elővigyázatosság volt. Thuram az egyik csatárunk, és az egyik legjobb a posztján. Nem látok semmilyen problémát. Egy játékos pihenhet, ez fontos számunkra és az egész sportág számára is. Kiváló képességekkel rendelkezik, és a világ tíz legjobb csatára között van.”

Az Arsenal tavaly rendkívül veszélyes volt szögletekből. Készültek erre külön?

“A rögzített helyzeteknél alkalmazott zónavédekezésünk, amit alapvetően is játszunk, a legjobb megoldás az Arsenal ellen is. Az emberfogás problémákat okozhatna ellenük. Tudjuk, hogy veszélyesek, de bizonyos helyzetekben el kell ismerni az ellenfél érdemeit is. Erős, gólerős csapat, de nekik is aggódniuk kell miattunk.”

Mi a helyzet a hiányzókkal?

“Dumfries nem épült fel, így ő kimarad. Mindenki más bevethető, kivéve Çalhanoğlut.”

Lát hasonlóságot Lautaro és Totti között?

“Lautaro az Lautaro, Totti pedig Totti. [Lautaro] Fantasztikus munkát végez: mindig kiveszi a részét a játékból, visszalép labdákért, hogy segítse a támadásépítést, és számos fontos gólt szerzett már. Csak a bajnokságban tizenegynél jár. Védekezésben is segít, harcos és elszánt, megdolgoztatja a védőket, és mindezt a megfelelő mentalitással teszi. Nagy szezont akar futni, és döntő tényező akar lenni.”

Szoboszlai döntötte el, újabb vereség a BL-ben

Folytatódik a hullámzó teljesítmény idén, a bajnoki gólzápor után most egy kiábrándító vereség csúszott be hazai pályán. Lassan indult be a meccs, a csapatok inkább a biztonságra törekedtek, senki sem vállalt igazán kockázatot. Chivunak az első félidőben kétszer is kényszerből kellett cserélnie, Calhanoglu és Acerbi sem tudta folytatni, helyükre Zielinski és Bisseck érkezett. A Pool próbálkozott párszor távolról az első félidőben, volt egy hosszadalmas VAR vizsgálat, ahol a vendégek gólját elvették, illetve a játékrész vége felé pedig Lautaro fejesénél kellett védenie Alissonnak, de az állás maradt 0-0.

Nem sok változott a második játékrészben, talán annyi hogy kicsit többször talált már kaput az Inter is, illetve növelte szögleteinek számát, de nem lett sokkal veszélyesebb a Nerazzurri. Már-már úgy tűnt, hogy meg lesz az első döntetlen a BL-ben, de a hajrában Bastoni követett el – egy teljesen fölösleges – szabálytalanságot, erre pedig büntetőt ítélt a játékvezető, Szoboszlai pedig ezt könyörtelenül bevarrta.

Frusztráló vereség tehát, és hátra van a BL-ben az Arsenal (otthon) és a Dortmund is (idegenben), de már csak 2026-ban. A Serie A-ban vasárnap Genoába utazik a csapat, majd a Bologna következik az Olasz Szuperkupában.

Forza Inter!!!

A Liverpool érkezik a Meazzába

21:00-kor a Giuseppe Meazza Stadionban rendezik a Bajnokok Ligája League Phase hatodik fordulóját. A Nerazzurri 12 ponttal érkezik a rangadóra, míg a Liverpool 9 pontot gyűjtött eddig. Az Inter hosszú idő után újra megmérkőzik a Liverpoollal: legutóbb a 2021/22-es BL-idény nyolcaddöntőjében találkoztak.

INTER–LIVERPOOL | KORÁBBI TALÁLKOZÓK

Az Inter a 2021/22-es nyolcaddöntő óta először csap össze ismét a Liverpoollal. A San Siróban sorra kerülő mérkőzés a két csapat hetedik hivatalos összecsapása lesz.

Az első találkozójuk az 1964/65-ös BEK-idényhez kötődik. Az elődöntő első meccsét az Anfielden rendezték, ahol a Liverpool 3–1-re győzött: Sandro Mazzola ugyan gyorsan egyenlített, de az angolok újra elléptek (3′ Hunt, 10′ Mazzola, 33′ Callaghan, 74′ St. John).
A visszavágó az Inter-történelem egyik legendás estéje lett: a San Siróban 3–0-s csodás fordítást láthattak a szurkolók. Corso és Peirò korai góljait a második félidőben Giacinto Facchetti tette teljessé. A továbbjutás után Herrera Intere a döntőben 1–0-ra legyőzte a Benficát (gólszerző: Jair), és megvédte európai címét.

A következő párharcra 2007/08-ban, az Inter centenáriumának évében került sor.
Az Anfielden rendezett első mérkőzés 2–0-s Liverpool-győzelemmel zárult. A Nerazzurri sokáig jól állt védekezésben, ám a hajrában megtört a csapat (86′ Kuyt, 91′ Gerrard). A félórától emberhátrányban játszottak Materazzi vitatott kiállítása miatt, majd Córdoba sérülése miatt a végén újabb csapás érte őket.
A visszavágó San Siróban elképesztő hangulatban zajlott, nagy helyzetekkel — de végül Torres gólja döntötte el a párharcot (0–1).

A legutóbbi összecsapásuk szintén a 2021/22-es BL-nyolcaddöntő volt. A milánói első meccset a Liverpool a végjátékban döntötte el Firmino és Salah találataival. A visszavágón az Inter közel járt a bravúrhoz: Lautaro gyönyörű gólt szerzett, ezzel megszerezve a klub első győzelmét az Anfielden, de emberhátrányban már nem sikerült kivívni a továbbjutást.

Korábbi eredmények:

  • 04.05.1965 – Liverpool–Inter 3–1 (3′ Hunt, 10′ Mazzola, 33′ Callaghan, 74′ St. John)
  • 12.05.1965 – Inter–Liverpool 3–0 (8′ Corso, 9′ Peirò, 62′ Facchetti)
  • 19.02.2008 – Liverpool–Inter 2–0 (86′ Kuyt, 91′ Gerrard)
  • 11.03.2008 – Inter–Liverpool 0–1 (65′ Torres)
  • 16.02.2022 – Inter–Liverpool 0–2 (77′ Firmino, 85′ Salah)
  • 08.03.2022 – Liverpool–Inter 0–1 (69′ Martínez)

AZ ELLENFÉL | LIVERPOOL

A Liverpool kilenc ponttal áll a BL League Phase-ban: eddig legyőzte a Real Madridot, az Eintracht Frankfurtot és az Atlético Madridot, viszont kikapott a Galatasaraytól és a PSV-től. Tíz gólt szereztek, nyolcat kaptak.

A Premier League-ben Arne Slot csapata a 9. helyet foglalja el 23 ponttal, 15 mérkőzésen hét győzelemmel, két döntetlennel és hat vereséggel. 24 gólt rúgtak, 24-et kaptak — ez 15-tel több bekapott gól, mint az éllovas Arsenalé. Az utóbbi tíz bajnoki meccsükön mindössze nyolc pontot szereztek; a legutóbbi három fordulóban viszont javult a formájuk (egy győzelem és két döntetlen) egy hatmeccses rossz sorozat után, amelyben csak az Aston Villa ellen tudtak nyerni.

HIVATALOS KEZDŐCSAPATOK

INTER (3–5–2):
Sommer (1); Akanji (25), Acerbi (15), Bastoni (95); Luis Henrique (11), Barella (23), Calhanoglu (20), Mkhitaryan (22), Dimarco (32); Thuram (9), Lautaro (10).
Cserepad: J. Martinez, Taho, De Vrij, Zielinski, Sucic, Bonny, Frattesi, Diouf, Carlos Augusto, Bisseck, Cocchi, Esposito.
Vezetőedző: Cristian Chivu

LIVERPOOL (4–3–3):
Alisson (1); Gomez (2), Konaté (5), Van Dijk (4), Robertson (26); Szoboszlai (8), Gravenberch (38), Mac Allister (10); Jones (17), Isak (9), Ekitike (22).
Cserepad: Mamardashvili, Woodman, Kerkez, Wirtz, Bradley, Nyoni, Ngumoha, Lucky.
Vezetőedző: Arne Slot

Játékvezető: Felix Zwayer
Asszisztensek: Robert Kempter, Christian Dietz
Negyedik játékvezető: Martin Petersen
VAR: Sören Storks
AVAR: Christian Dingert

Federico Dimarco mérkőzés előtti nyilatkozata

„Folytatnunk kell azt, amit a mester kér tőlünk a héten, és ma este egy nagy meccset kell játszanunk. A Liverpool erős csapat, ezért kompaktan kell védekeznünk, és csapatként segítenünk egymást, hogy pontokat szerezzünk — ma ezek különösen fontosak. Én minden mérkőzésen igyekszem hozzátenni a magamét, de mindig van hová fejlődni.”