2018.12.16
nov.25

Magabiztos győzelem

Szerző // Administrator Kategória // Serie A, Hírek 2018 november 25. vasárnap, 12:43

Keita megszerezte első gólját Inter mezben, és rögtön követte is a második!

Szombaton este gála mérkőzést láthatott a San Siro közönsége és a TV nézők szerte a világon. Kedvenceink a kieső helyen tanyázó Frosinone csapatát fogadták a bajnokság 13. fordulójában. Spaletti több kulcs játékost pihentetett a jövő heti Spurs elleni BL mérkőzés előtt. A csapat óriási fölényben játszott és sok gólhelyzetet hagyott ki. A Frozinone játékosai időnként kíméletlenül faragták a mieinket. Végre kezdő lehetett Lautaro Martinez és Keita Balde is. Mindkét fiú bizonyított! Keita két gólt lőtt és egy gólpasszt adott, "El Toro" Martinez (ha igaz így becézik) lelkesen játszott és egy szép gólt fejelt. Az egész csapat dicséretet érdemel. Feltűnő volt Politano gyorsasága és cselező képessége, a sokat kritizált "öreg" Borja Valero pedig nagyszerűen irányított, emlékeim szerint egyetlen rossz labdája nem volt. A védelem magabiztos volt, ahogy azt korábban megszoktuk. Handanovic-nak most is volt két nagy védése.
Reméljük,hogy az Atalanta elleni vereség csupán kisiklás volt!

TIM Seria-A 13. forduló. 2018. november 24. Milánó, G. Meazza Stadion, 20 óra 30 perc.
FC Internazionale - Frozinone FC 3-0. Góllövők: Keita Balde 16'és 82', Lautaro Martinez 57'.

A csapatok összeállítása: FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 de Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 5 Gagliardini, 20 B. Valero, 16 Politano (83' 87Candreva), 14 Nainggolan (71' 15 J. Mario), 11 Keita, 10 Lautaro Martinez ( 77' 9 Icardi). Vezető edző: L. Spaletti.
Frosinone FC: 57 Sportiello, 6 Goldaniga, 15 Ariaudo, 25 Capuano, 72 Zampano,66 Chibsah, 88 Crisetig, 24 Cassata ( 55' 5 Gori), 33 Beghetto ( 72' 2 Ghiglione), 88 Pinamonti (72' 29 Campbell), 9 D. Ciofani. Vezető edző: M. Longo.

Játékvezető: Luca Pairetto. Partjelzők: Di Vuolo és Rocca, 4. J. vezető: Ghersini,VAR Video assz.: Mariano, Longo.

Rövid összefoglaló a mérkőzésről:
Az Inter már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést.
3' D'Ambrosio jó helyzetben a kapu fölé fejelt.
9' Politano éles beadádát Martinez 6 méterről fölé fejelte.
16' Keita kapott jó labdát a 16-oson belül, jó cselekkel lerázta védőit és ballal a kapus lába mellett a jobb alsó sarokba lőtt.
                                                              1-0.
23' Martinez 16 méterről lőtt kapura, Sportiello azonban védte az erős lövést.
30' Politano nagyszerű beadásáról Gagliardini lemaradt.
31 Frosinone támadás során Chibsah mintegy 18 méterről lőtt kapura, Handanoic azonban védte a veszélyes lövést.
47' A hosszabbítás végén Nainggolan 18 méteres óriási lövése mellé szállt.
A második félidőben az Inter folytatta a támadásokat.
47. percben Keita beívelt labdáját Martinez fejelte mellé.
48' Politano óriási lövése 25 méterről mellé szállt.
53' Frosione támadás során Ciofani fejelt élesen a jobb kapufa töve felé, Handanovic nagy bravúrral ütötte ki a labdát.
57' Keita a bal oldalon vezette a labdát és a 16-os sarkáról szépen ívelt középre. A jó ütemben érkező Martinez emelkedett a legmagasabbra és védhetetlenül fejelt a jobb alsó sarokba.
                                                             2-0.
63' Martinez a 16-os sarkáról lőtt kapura. A labda centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot.
65' Politano jó cselekkel tört a 16-os sarkáig. Hatalmas lövését a kapus csak kiütni tudta.
70' Újra Politano lövését hárította Sportiello. Hatalmas helyzet volt ez is!
82' Politano a bal oldalról cselezett befelé és a tisztán álló Keitának passzolt. A támadó jobb lábbal mintegy 11 méterről a kapu jobb felső sarkába csavarta a labdát.
                                                             3-0.
A 89. és a 91. percben a csereként beállt Candreva került helyzetbe, azonban fejese mellé szállt, 18 méteres lövését pedig Sportiello kiütötte.

Az Inter ezzel az újabb győzelemmel dobogós helyen maradt. A Juve egyenlőre más kategória.
Egy újabb kemény sorozat vár ránk! A Tottenham szerdán, utána a Róma majd a Juve következik.
Mi szurkolók nagyon örülnénk, ha nem tékozolnák el (mint korábban pl. Coutinho esetében) a fiatal tehetségeket! Bízni kellene bennük és több lehetőséget biztosítani nekik stb....
Szép esténk volt tegnap! Köszönjük Inter!