2018.12.16
nov.07

Barca fölény. Döntetlen a G. Meazzában

Szerző // Administrator Kategória // Hírek, Bajnokok Ligája 2018 november 07. szerda, 10:49

A kapitány egyenlített

Kedden este a Bajnokok Ligája "B" csoportjának negyedik mérkőzésén a Barcelona volt a Inter ellenfele. Bár a Barcelona technikailag, labdabirtokolásban és gyorsaságban felülmúlta csapatunkat, a végjátékban sikerült az egyenlítés. Köszönhető Icardinak! A 16 közé jutás a londoni Spurs elleni mérkőzésen dőlhet el, mivel a Tottenham 2-1 arányban győzött a PSV ellen, és három pontot szerzett. A csoportot a Barca vezeti fölényesen. Az Internek 7, mig a Tottenhamnek 4 pontja van. A PSV 1 ponttal esélytelen a tovább jutásra.

Bajnokok Ligája  "B" csoport, 4. mérkőzés.2018. november 6. 21 óra. Milánó, G. Meazza Stadion 73 ezer néző.
FC Internazionale - FC Barcelona 1-1. Góllövők: Malcolm 83. és Icardi a 87. percben.
A csapatok öszeállítása: FC Internazionale: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah, 8 Vecino, 77 Brozovic (85' 10 L. Martinez), 16 Politano (81' 87 Candreva), 14 Nainggolan ( 63' B. Valero), 44 Perisic. Vezető edző: L. Spaletti.
FC Barcelona: 1 Ter Stegen, 20 Roberto, 3 Piqué, 15 Lenglet , 18 Alba, 4 Rakitic, 5 Busquets, 8 Arthur (74' 22 Vidal),11 Dembelé ( 81' 14 Malcolm), 9 L. Suarez, 7 Coutinho. Vezető edző: Ernesto Valverde.

A mérkőzés érdekesebb eseményei:

Az Inter támadással kezdte a mérkőzést. A második percben azonban labdavesztés után, a Barca vezetett ellentámadást. Dembelé 20 méterről lőtt kapura és következett Handanovic első próbatétele! "Handa"jól hárított!
A Barcelona magához ragadta a kezdeményezést. Pontos, gyors játékával zavarba hozta a mieinket.
12' Handanovic rosszul rúgta ki a labdát. Rakitc Suarezt indította, aki mintegy 20-22 méterről fölé lőtt.
19' Szép Inter támadást láthatott a Meazza közönsége. Asamoah jól szöktette Perisicet, aki beadta a labdát, a jól érkező Asamoah azonban fölé lőtte azt.
24' Rakitic 25 méterről lőtt mellé.
31' Barca szöglet után Suarez balról az Inter ötöséről az alapvonal közeléből élesen keresztbe lőtte a labdát. Szerencsére nem volt érkező Barcelona játékos.
37' Coutinho jó cselekkel közelítette meg az Inter kapuját. Nagy erejű lövését Handanovic kiöklözte.
42' Újra Coutinho kezdeményezett, lövését Handanovic kiütötte, a labda Suarez elé került és ő is 16 méterről bombázott. Handanovic óriásit védett újra!
Az első félidő nagy Barcelona fölényben telt.
52' Perisic elfutott a bal oldalon, beadása azonban túl mélyre sikerült és Ter Stegen könnyedén hárított. Gyors Barca ellentámadás után újra Coutinho lőtt 15 méterről, Handanovic ezúttal is résen volt.
53' Perisic futott el újra, beadását azonban Vecino fölé fejelte.
64' Perisic nagyon aktív volt, elfutott a bal szélen és beadását ezúttal Politano fejelte fölé.
67' Dembelé került helyzetbe, 17 méteres lövését Handanovic kiöklözte. A labda Suarezhez került, aki az oldal hálóba lőtt.
70' Perisic betört a Barcelonai 16- ig, lövését azonban blokkolták a védők.
83' Vecino labdát vesztett,Coutinho szerezte meg azt. A brazil támadó indította a 2 perccel azelőtt beállt Malcolmot, aki jó cselekkel érkezett az Inter 16-osáig. Lapos erős lövése a védők között a hálóban kötött ki.

0-1.

87' Nem adta fel az Inter! Jobb oldali támadás után a labda az ötös tájékán álló Vecino-hoz került, aki Icardihoz továbbított. Mauro szorongatott helyzetben fordulásból öt méterről a bal alsó sarokba bombázott.

1-1.

A játékvezető öt perc hosszabbítást jelzett, a Barca tovább próbálkozott. Az eredmény nem változott.
Az eredmény hízelgő, de egyben bravúros is az Inter számára. A csapatnak sokat kell még fejlődnie! A legjobb 16 közé jutás elérhető cél lehet, de ahhoz, a két hátra lévő mérkőzésen jó játékkal elérhető lehet a siker!