2019.07.24
júl.15

Vereség a másodikon

Kategória // Hírek 2016 július 15. péntek, 08:11

A Wattens elleni döntetlent követően tegnap a CSZKA Szófia együttese ellen lépett pályára az Inter és 2:1-es vereséget szenvedett. Debütált Erkin, Pinamonti kihagyott egy büntetőt, Carrizo pedig a lefújás után a kerítésre felmászva egy őt kritizáló szurkolónak akart nekimenni.

Úgy néz ki ideje kontinenst váltani, és akkor talán meglesz a felkészülési időszak első győzelme – ami remélhetőleg a soron következő amerikai túrán be is következik majd. Az osztrák másodosztályú csapat elleni csalódást keltő 0-0 után most egy bolgár ellenfél ellen született nem túl hízelgő eredmény – pedig ez a CSZKA Szófia a legutóbbi két edzőmeccsén nyolc gólt kapott az ellenfeleitől… Az Internél ugyanaz a lassú, körülményes, kapura nem túl veszélyes játék volt látható mint a Wattens ellen, igaz ennek egyik oka a jelenleg is tartó igen kemény munka, a másik pedig talán a bolgárok kapusa aki remekül tette a dolgát.

Persze ettől függetlenül sem szabadna ilyen eredménynek születnie egy ilyen kvalitású ellenféllel szemben… A lefújás után elhangzott néhány fütty a nézőtérről egy-két kritikus bekiabálás is történt, sajnos pont egy ilyen szituációt nem tudott a helyén kezelni Carrizo. Na de nézzük mi történt a pályán.

Az első edzőmeccshez képest hat helyen változtatott a kezdőn Mancini, bekerült a csapatba a friss igazolás Erkin, Bakayoko és Dodó voltak a szélsők, még Kondogbia mellett ezúttal Melo szerepelt, a támadósort pedig Palacio és Pinamonti alkották. A találkozó egy perces gyász szünettel indult a pugliai vonatszerencsétlenség áldozataira emlékezve, majd megkezdődött a meccs is. Az első tíz percben négy lövést is láthattunk (kettőt innen kettőt onnan), ebből Kondogbia, Palacio és Galchev nem találták el a kaput, Nunes viszont ügyesebb vagy éppen szerencsésebb volt és már hátrányban is volt az Inter… Persze tegyük, hozzá a portugál játékos beadni akart, végül a labda a hálóban kötött ki. A 14.percben aztán jött az egyenlítés, Dodó adott be a szélről Peres mellett, középen pedig Palacioról megfeledkeztek a védők az argentin támadó ha nem is élete legnagyobb góljával – de egalizált. A 24.percben bolgár kapufa jött Malamov révén és a lécről kipattanó labda pont Handanovic kezeibe hullott így nem lett nagyobb veszély. A 28.percben Nunes rázta le Dodót de a lövése végül a kapu mellett hagyta el a pályát.

A következő fontos momentum a Pinamonti által kiharcolt büntető volt (Peres sárga lapot is kapott az eset után), de a lövést végül védte Kitanov. A következő feladat az Inter szlovén kapusa előtt adódott és Galchev löketét végül kiütötte. Láttunk még egy Dodó próbálkozást ami fölé ment, majd jött a szünet ami után Mancini megkeverte a csapatot.

Ettől függetlenül a 10.percben ismét bolgár gól született… Galchev ugratta ki Preslav Yordanovot aki a kifutó Carrizo mellett a kapuba lőtt. Ekkor ugye már Icardi és Jovetic is a pályán voltak, mégis gólt Yao szerezhetett vona, de Kitanov két nagy védést is bemutatott. Az Inter ekkor már próbált letámadni az ellenfél térfelén de csak helyzetekig sikerült eljutni. Az egyik a 74.percben volt, mikor Santon középre adását Della Giovanna tovább csúsztatta ám Jovetic után a labda útja megint a bolgárok kapusához vezetett csak. A végén a CSZKA is cserélt egy sort, ez kicsit megakasztotta a játék lendületét így pedig az eredmény már nem változott maradt az 1:2. A risconei edzőtábor tehát egy döntetlennel és egy vereséggel zárult, de ahogy Mancini fogalmazott ez a felkészülés jelen szakaszában nem jelent semmit. Persze a soron következő amerikai meccseken azért ennél jóval többre lesz majd szükség…

INTERNAZIONALE – CSZKA SZÓFIA 1 – 2
gól:
10’ Nunes (C), 14’ Palacio (I); 55’ P.Yordanov (C).