2019.03.22
dec.01

Így, lehet veszíteni

Kategória // Hírek 2015 december 01. kedd, 16:14

A 14.forduló zárómérkőzésén tegnap este egy gólos vereséget szenvedett az Internazionale a Napoli otthonában, ezzel pedig kénytelen volt átadni az első helyet a tabellán a Sarri csapatának - akik 25 év után kerültek ismét a Serie-A élére. Érdekes meccs volt amelyen, ha az első hatvan percet nézzük akkor azt mondhatjuk megérdemelt hazai siker született, hiszen ebben az időben nem sokat mutatott magából Mancini együttese, ráadásul a San Paolo jelenlegi legnagyobb sztárja Higuaín éppen akkor lőtte be a második gólját Handanovic kapujába. Az Inter már az első félidő vége óta tíz emberrel volt a pályán miután Nagatomot kiállította a játékvezető és úgy nézett ki innen már nincs visszaút a biztos vereségből. De a dolgok megváltoztak. Azt, hogy miért persze csak találgatni tudjuk - lehet, hogy a Napoli az első hely terhétől megrogyott és görcsössé vált, de lehet az is, hogy az Inter talált magára, de tény ami innen történt arra büszke lehet minden kék-fekete szurkoló. Ljajic szépített, az Inter focizott és az utolsó percben előbb Jovetic majd pedig Miranda is a kapufát találta el fejjel, így ha egy kis szerencséje van a csapatnak akkor nem távozott volna üres kézzel Nápolyból. Persze a fociban nincs ha, de az emberhátrányban bemutatott utolsó fél óra akkor is bizakodásra adhat okot a jövő tekintetében - főleg úgy, hogy az egyik bajnokaspiráns csapat otthonában történ mindez.

Mancini a Roma ellen győztes kezdő csapatot küldte fel és a szemlélet is hasonló volt azaz átengedni a területet a Napolinak és a kontrákból megpróbálni megnyerni a meccset. Persze azzal nem számolt senki, hogy Higuaín már a második percben betalál (ez volt a szezon második leggyorsabb gólja) ez pedig alapjaiban változtatta meg a dolgokat - mert innentől kezdve az Internek kellett mennie és szerveznie a játékot. A kezdőben viszont Ljajic volt az egyetlen kreatív játékos, illetve aki meg tudja tartani akkor is a labdát mikor a társak tanácstalanok. Közben a másik oldalon a Hamsik-Jorginho, Allan, Insigne négyes állt fel akik mindenképpen magas minőséget képviselnek és bizony ha az utolsó passzokat nem hibázzák el rendre akkor sokkal nagyobb is lehetett volna a baj. Ezen a ponton tehát Mancini számítása nem vált be mert a korai kapott gól miatt a Napoli a saját fegyverét fordította ellene.
Persze az is érdekes, hogy a gól előtt Guarin miért hagyta elmenni egyedül Hamsikot, D'Ambrosio miért helyezkedett rosszul és Miranda miért rontotta el a szerelést. Tehát akárhogy is nézzük egy sor figyelmetlenség okozta ezt a korai gólt mely alapjaiban változtatta meg a meccset.

Azzal nem mondunk újat, ha kijelentjük Icardi nincs csúcsformában. Ezen a meccsen sem tudott igazán veszélyt okozni, megelőzték, levették a pályáról. Ami lehetőség volt az Guarin és Perisic nevéhez fűződött, de azok sem voltak komoly gólhelyzetek. A Napoli játszott, de nagyon sokat hibázott, még a másik oldalon Ljajic teljesítménye táplálta a reményt az egyenlítéshez, ám ekkor újabb fordulat következett. Kevesen gondoltuk volna, hogy pont Nagatomo állíttatja ki magát kilenc perc leforgása alatt, pedig így történt. Előbb a 35.percben kapott a japán egy sárgát a Callejón elleni szabálytalanság miatt, majd egy lekésett becsúszás Allannal szemben és mehetett is zuhanyozni. Mancini a szünetben levette a használhatatlan Icardit és beküldte Tellest.

Az Inter higgadtan kezdte a második félidőt, de jött Higuaín második gólja és elérkeztünk ahhoz a ponthoz ahol beállt az újabb fordulat. Ljajic szépített - aki nagyon megérdemelt már egy gólt és ezzel egy teljesen másik mérkőzés vette kezdetét. Az Inter ment előre, ezzel persze kinyílt a középpálya, ám ezt a rizikót fel kellett vállalni. Mezőnyfölényt láthattunk és roppant lelkes, jó játékot aminek a végén sajnos elmaradt az egyenlítés. Az utolsó percekben volt a két fejes de a kapufa és Reina a Napoli mellett volt. Maradt a 2:1, a csapat a második helyre került - de hosszú még a szezon és bizonyos, hogy lesz itt még visszaelőzés.

NAPOLI - INTERNAZIONALE 2 : 1 (1 : 0)
gól:
2' és 63' G.Higuaín (N); 67' A.Ljajic (I).
NAPOLI (4-3-3): Reina 7,5; Hysaj 6.5, Albiol 7, Koulibaly 7, Ghoulam 6.5; Allan 7, Jorginho 7, Hamšík 7.5 (80′ David López on); Callejon 7.5 (86′ Maggio on) Higuaín 8,5, Insigne 6 (70′ El Kaddouri 6). (Gabriel, Rafael, Strinić, Henrique, Valdifiori, Luperto, Chiricheș, Dezi, Chalobah). edző: Sarri 7.
INTER (3-5-2): Handanović 6.5; D’Ambrosio 6, Miranda 6, Murillo 5.5 Nagatomo 4.5; Guarin 5.5 (61′ Biabiany 6), Medel 6, Brozović 7; Ljajić 8; Icardi 5 (46′ Telles 6), Perisic 6 (83′ Jovetić on). (Carrizo, Jesus, Dodò, Palacio, Montoya, Ranocchia, Gnoukouri, Melo, Manaj). edző: Mancini 6.5.
vezette: Orsato (Schio).
jegyzet – Napoli 54.149 néző. Kiállítva Nagatomo a 44.percben a második sárga lapja után. Sárga lap: Koulibaly (N), Allan (N), Callejon (N),  Nagatomo (I), Guarin (I) szabálytalanságért; Hysaj (N) kezezésért. Szöglet: 3-5. Kapura lövés: 4-2. Kaput elkerülő lövés: 5-7. Szabálytalanság: 8-7. Labdatartás: 62%-38%. Hosszabbítás: 2' ill 4'.