okt.16

Igazi derbi Milánóban vasárnap este

Kategória // Hírek, Serie A, Derby 2017 október 16. hétfő, 15:17

Az Inter csapata Luciano Spaletti irányításával az elmúlt héten Appiano Gentilében készült a városi derbire. A szombati szuper rangadók után vasárnap este is igazi csemege várt az olasz foci kedvelőire. A milánói derbi. A lelátón láthattuk a korábbi Inter legendák közül Cambiassót és Militót is.

A mérkőzés Inter fölénnyel kezdődött és az első félidőben 1-0 vezetett a kék fekete csapat. A második félidőben már teljesen más Milánt láthattunk. A játék lüktetett, Milan egyenlítés, majd újabb Inter előny következett, később a Milan újra egyenlített. A mérkőzés az utolsó percekben dőlt el az Inter javára, mindannyiunk nagy örömére. Csapatunk a tabella második helyére került. A Napoli előzi meg és a következő fordulóban a két csapat egymás elleni mérkőzése következik.

Milano 2017 október 15. 20 óra 45 p. G. Meazza stadion. 78 328 néző.

FC Internazionale-AC Milan 3-2. Góllövők: Icardi 28', 63',90'  Suso 56' és Handanovic öngól a 81. percben.

Az FC Internazionale összeállítása:  Handanovic, D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo, Vecino, B. Valero, Candreva, Gagliardini, Perisic, Icardi. Csere: J. Cancelo, Candreva helyett 73', Eder, B.Valero helyett 85. percben. Vezető edző: L. Spaletti.

Az AC Milan összeállítása:Donnarumma, Romagnoli, Bonucci, Musacchio, Rodriguez, Bonaventura, Biglia, Kessié, Borini, A. Silva, Suso. Vezető edző: V. Montella.

Játékvezető: P. Tagliavento, partjelzők: Di Fiore, Vuoto, 4. jv.: D. Doveri.

Az első félidőben az Inter támadott többet és a 13. percben Canreva a felső kapufát "forgácsolta". Aztán sárga lapok következtek: 16' Miranda, a 23' Romagnoli is besárgult. A 23. percben Perisic beadását Miranda fejelte mellé, nagy helyzetben. A 26' Vecino is sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 28.percben Candreva robogott el a jobb oldalon és lapos ívelt beadását Icardi hihetetlen mozdulattal pörgette a bal alsó sarokba. 1-0. A második félidőben a Milan sokkal többet támadott és az 50. percben Suso óriási lövését hárította Handanovic. Az 56.percben Milan szöglet után, Suso mintegy 19 méterről szép góllal egyenlített. 1-1. Ekkor a Milan fölényben játszott, azonban egy ellentámadás után Vecino 13 méterről, nagy helyzetben mellé lőtt. A 63. percben Perisic a baloldalon az alapvonalig cselezte magát, nagyszerűen adta be a labdát Icardinak, aki hihetetlen mozdulattal lőtt a jobb alsó sarokba. 2-1. A 81. percben Milan támadás után Bonaventura csapott a labdára, amit Handanovic védett ugyan, de térdéről a gólvonalon túlra került. Öngól. 2-2. A 88.percben Icardi gyönyörűen sarokkal hozta helyzetbe Edert akinek lövését hárították a Milan védők.A 90. percben szögletrúgás következett az Inter részéről. A szögletrúgás elvégzése után a befutó D'Ambrosiót Rodriguez szabálytalanul lerántotta és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Icardi lőtte védhetetlenül Donnarumma hálójába. 3-2. Icardi mesterhármast ért el. Az Inter hosszú idő után diadalmaskodott ismét városi riválisa ellen.