nov.11

Súlyos vereség az Atalantától

Kategória // Hírek, Serie A 2018 november 11. vasárnap, 21:34

Handanovic az első félidőben tartotta életben a csapatot

Érthetetlen hozzáállás és nagy "zakó" Bergamo-ban. Hét mérkőzésen át tartó szép sorozat szakadt meg ezen az esős vasárnapon az olasz Alpok városában.
A testvér mezesek nekünk rontottak és ha az első félidőben "bevarrnak" egy ötöst, nem szólhatnánk semmit! Megtették a második félidőben, igaz csak négyet kaptunk. Icardi büntetője csak szépségtapaszt jelentett! Fájdalmas, de fásult csapat volt az Inter ezen a napon! Az eddigi magabiztos védelem, a középpályások és a támadók is mélyen alulmúlták az eddigi teljesítményüket! Hogy lehet ennyire kipukkadni öt nap alatt?
Hogyan tovább? Reméljük, hogy nem következik be az elmúlt évi decemberi mélyrepülés!
Bővebben csak később...:(

TIM Seria-A 12. forduló.2018. november 11. Bergamo, Stadio Atleti Azzurri d'Italia.
Atalanta BC-FC Internazionale 4-1. Góllövők: 9' Hateboer, 46' Icardi (11-esből), 63' Mancini, 88' Djimsiti és a 94. percben Gomez.
A csapatok összeállítása:
Atalanta BC: 1 Berisha, 2 Toloi (56' 21 Castagne), 19 Djimsiti, 23 Mancini, 33 Hateboer, 15 De Roon, 11 Freuler, 8 Gosens, 72 Ilicic, 10 Gomez, 91 D. Zapata (71' 88 Pasalic). Vezető edző: P. Gasperini.
FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 23 Miranda (71' 2 Vrsaljko), 18 Asamoah, 5 Gagliardini, 77 Brozovic,16 Politano, 8 Vecino (66' 11 Keita), 44 Perisic ( 46' 20 B Valero), 9 Icardi. Vezető edző: L.Spaletti.
A mérkőzésről röviden:
4' Atalanta támadás során Zapata lőtt kapura 16 méterről, óriási lövését Handanovic kiütötte. Hateboer elé került a labda, aki közelről mintegy öt méterről lőtt, Handanovic nagy bravúrral ütötte ki ezt a labdát is.
9' Újabb Atalanta roham után Gosens beadását Hateboer közelről belsővel belőtte.
                                                               1-0.
10' Jobb oldalon vezetett Atalanta támadás után Gomez lövése Handanovic lába között a jobb kapufát találta el. Nehezen, de mentettek a védők.
22' Zapata futott el a bal oldalon, beadását két Atalanta játékos a bal oldali kapufa tövénél elügyetlenkedte.
40' Brozovic 20 méterről fölé bombázott.
42' Zapata 15 méterről zavartalanul lőhetett kapura, Miranda bravúrral blokkolta a lövést.
43' Toloi közelről perdített kapura. Handanovic óriási bravúrral mentett újra.
44' Ilicic 4 méterről lőtte Handanovic-ba a labdát.
Az első félidő óriási Atalanta fölényben telt el.
46' Inter támadás után Mancini kezezése miatt büntetőhöz jutott az Inter. Icardi belőtte a 11-est.
                                                                1-1.
64' Az Atalanta továbbra is motiváltabb volt. Bal oldalról Ilicic ívelt az Inter kapuja elé. A jól érkező Mancini zavartalanul fejelte a labdát a kapuba.
                                                                2-1.
82' Inter támadás során egy beívelt labdát 7 méterről Gagliardini próbált kapura fejelni, azonban a labda a középpályás válláról szállt mellé.
86' Perisic beadását Icardi nem érte el.
88' Ilicic bal oldalról ívelt az Inter kapuja elé. Djimsiti érkezett jó ütemben és befejelte a labdát. Handanovic esélytelen volt.
                                                                 3-1.
94' Gomez cselezett a bal oldalon és 18 méterről szépen becsavarta a labdát a jobb felső sarokba. Handanovic csak dermedten nézte a labda útját.
                                                                4-1.

Az Inter ezúttal a legrosszabb napjaira emlékeztető játékot produkálta. Az Atalanta lelkesedésben, akarásban és fogalmazhatunk úgy is, hogy minden tekintetben felülmúlta csapatunkat.
Szomorúan vesszük tudomásul, hogy az utóbbi időben javuló játék, az eredményesség ezen a mérkőzésen szerte foszlott. Eddig 11 mérkőzésen 6 gólt kaptunk, most négyet!?
Most hosszabb szünet következik.
Több játékosunk a válogatottakban játszik a Nemzetek Ligája sorozatban.
Reméljük túl lépünk ezen a rémálmon!
A következő bajnokit a Frosione ellen játssza a csapat a G. Meazzában november 24.-én 20 óra 30 perckor.