nov.03

Fölényes győzelem a Genova ellen

Kategória // Hírek, Serie A 2018 november 03. szombat, 18:58

Joao Mario a mellőzött, három gólpassz + egy találat

A TIM Seria-A 11. fordulójának szombaton játszott mérkőzésén, az Inter több mint 60 ezer néző előtt 5-0 arányú fölényes győzelmet aratott a Genova együttese felett. Spaletti pihentette Icardit, Asamoah-t, Vrsaljkot, Vecinot és Mirandát is. Gagliardini két góljának, valamint Politano, Joao Mario és Nainggolan góljainak köszönhető a fölényes győzelem. Persze nem szabad elfelejteni ez a mérkőzés, csapatmunka volt a javából, mindenki elismerést érdemel!
Jön a keddi Barca elleni BL meccs, jó lenne látni egy jó, küzdelmes Intert és "megcsípni" a katalánokat! Bővebben később...

TIM Seria-A 11. forduló, Milánó G. Meazza Stadion 2018. november 3. 15 óra. 67 532 néző.
FC Internazionale - Genova CFC 5-0, góllövők: Gagliardini 14' és 49', Politano 17', Joao Mario 91' és Nainggolan a 94. percben.
A csapatok összeállítása: FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 29 Dalbert, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, (87' 14 Nainggolan),15 J. Mario, 16 Politano (58' 11 Keita), 10 L. Martinez, 44 Perisic (75' 20 B. Valero). Vezető edző: L. Spaletti.
Genova CFC: 97 Radu, 14 Biraschi, 17 Romero, 3 Günter, 32 P. Pereira, 8 Romulo (80' 40 Omeonga),30 Sandro (58' 44 Veloso, 22 Lazovic, 11 Kouamé, 24 Bessa,19 Pandev (50' 9 Piontek) Vezető edző: Ivan Juric.

Az érdekesebb események, röviden:

1' Inter szöglet után Politáno a jobb oldalon befelé cselezett, beadását Martinez 4 méterről fölé belsőzte.
4' J. Mario jó labdát passzolt Perisicnek, akinek lövését Radu védte.
11' Lazovic jó cselekkel becsapta D'Ambrosiót a bal oldalon, és mintegy 10 méterről fölé lőtte a  labdát.
14' Nagy az Inter nyomás! Az ötös tájékán a bal oldalon J. Mario-hoz került a labda, ő a védők  lábai között gurított Gagliardininek, aki 5 méterről a hálóba lőtt.
                                                               1-0.
17' Politano kapott jó labdát a genovai csapat 16-osánál, Lazovic "luftot" rúgott. Politano szabadon a jobb alsó sarokba bombázott.
                                                                2-0.

30' Genovai támadás során Lazovic 20 méterről lőtt mellé.
35' Brozovic indítototta Politanot, aki 15 méterről nagy lövést küldött kapura, azonban Radu
     öklözve hárított.
47' Perisic szerzett labdát a bal szélen, jó cselekkel betört az alapvonalig. A visszagurított labdát  Politano nem érte el.
48' Inter szöglet után Martinez fejelhetett, mintegy 8 méterről. Labdája azonban elkerülte a  kaput.
49' Az Inter végezhetett el bedobást a jobb oldalon. A tömörülő védelem mellett a gólba tartó labdát Radu a gólvonalról ütötte ki. A labdára Gagliardini csapott le és éles szögből bombázott a rövid sarokba.
                                                                  3-0.
52' Genovai szöglet után Handanovic védett egy rendkívül veszélyes labdát.
79' Joao Mario 16 méteres éles lövése szállt mellé.
91' A hosszabbításban továbbra is támadt az Inter. Borja Valero remek labdával indította Keitát,  aki sarokkal továbbította azt J. Mario- nak, aki nagy erővel bombázott 16 méterről a kapuba.
                                                                 4-0.
94' Az utolsó Inter támadás során J: Mario futott el a jobb szélen. Beadását Nainggolan mintegy  8 méterről, senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba.
                                                                 5-0.

A gól után egy -két másodperccel letelt a hosszabbítás is! Megszületett a fölényes győzelem.

Bár a Napoli is egy ötöst "termelt", az Inter újra visszavette a második helyet a tabellán. Közben a Juve is nagy nehezen győzött otthon a Cagliari ellen, így biztosan vezeti a bajnoki tabellát.
A Barcelona ellen bizonyíthatunk, hogy elindult a szekér! Reméljük felfelé! Bizakodhatunk, de maradjunk a realitásnál! A Meazzában is a Barca az esélyes! Hacsak nem újra a Pazza Intert látjuk, a pozitív értelemben vett bolondos Intert!
Egy szép hétvégét szereztek nekünk a fiúk ezen a szombat délutánon! Köszönjük és