2018.12.16
okt.30

Győzelem, jó játékkal a rangadón

Szerző // Administrator Kategória // Serie A, Hírek 2018 október 30. kedd, 13:00

Játékosaink öröme

Hétfőn este a Seria-A 10. fordulójának záró mérkőzésén, az Inter fölényes győzelmet aratott a Lazio felett Rómában, az olimpiai stadionban. Brozovic bomba találata és Icardi két gólja kellett a sikerhez.
A három gólnál talán fontosabb, hogy ezúttal végre a csapat is a korábbiaknál sokkal magasabb színvonalon játszott. A Laziónak is voltak helyzetei, azonban Handanovic óriási bravúrral hárította azokat. Ezzel a sikerrel a tabella második helyére kerültünk, a Napolival azonos pontszámmal.

TIM Seria-A 10. forduló. SS Lazio- FC Internazionale 0-3. Góllövők: Icardi 28 és 70.' Brozovic a 41.prcben.
A csapatok összeállítása:
SS Lazio: 1 Strakosha, 3 F. Luiz, 33 Acerbi, 26 Radu, 25 Badelj, 77 Marusic, 16 Parolo, 21 M. Savic, 19 Lulic, 20 Caicedo, 17 Immobile, vezető edző: Simone Inzaghi.
FC. Internazionale: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 23 Miranda, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 8 Vecino (87' 5 Gagliardini), 77 Brozovic, 16 Politano (88' 11 Keita), 15 Joao Mario (57' 20 B. Valero), 44 Perisic, 9 Icardi, vezető edző: L. Spaletti.

A mérkőzés érdekesebb eseményei:
9' J. Mario elcsípett egy labdát, jól indította Perisicet, akinek élesen beadott labdájáról Icardi egy     gondolattal lekésett. Óriási helyzet volt!
15' Lazio szöglet után Handanovic a felső léc alól ütötte ki a labdát.
22' Perisic kapott jó labdát és mintegy 15 méterről lőtt mellé. Ez is nagy helyzet volt!
28' A Lazio ötösénél újra Perisichez került a labda, aki azt mellel Vecino felé tolta. Vecino                   Icardinak továbbította, aki szabadon lőhetett kapuba.
                                                           0-1.
Vecino veszélyztette a Lazio kapuját a 36. és a 40. percben. Először erős fejesét védte Strakosha, majd szép Inter támadás után óriási lövését hárította a Lazio kapusa.
41' Inter szöglet után egy kipattanó labda a szabadon álló Brozovic elé pattant, aki 20-22            méterről  bombázott a tömörülő védők között a hálóba.
                                                            0-2.
47' Skriniar lerántotta a kiugró Immobilét a 16-os oldalvonalánál. A sértett lőtte el a szabadrúgást, a hatalmas bombát Handanovic bravúrral ütötte szögletre.
65' Inter a szöglet után került helyzetbe. Politano 10 méterről óriási helyzetben fölé lőtte a labdát.
67' Lazio támadás után Marusic 25 méteres hatalmas lövését Handanovic bravúrral hárította.
70' Borja Valero remek labdát adott Icardinak, aki egy csel után mintegy 8 méterről a hálóba lőtt.
                                                            0-3.
74' Correa jó cselekkel tört be az Inter ötös területéig, lövését Handanovic bravúrral lábbal mentette.
77' Az Inter jutott szabadrúgáshoz a Lazio kapujától 22 méterre, amit Icardi végzett el. A kapitány lövése centiméterekkel szállt fölé.
82' Immobile került helyzetbe, 8 méteres lövését Handanovic újra kivédte.

A mérkőzés hátra levő részében az eredmény nem változott. Ezen az esős római estén csapatunk egy erős riválist győzött le.
A mérkőzés előtt kétségekkel vártuk a találkozót, hiszen a Lazio Marseille-ben hármat rúgott a francia élvonalbeli klubnak. Az Inter ezúttal magabiztosan és fölényben játszott. Az első félidőben 70-30% volt a labdabirtokolás aránya javunkra. A mérkőzés végére ez az arány valamivel kedvezőbb lett a Lazio-nak.
Végre elégedettek lehetünk a játékkal és a hatékonysággal! Bár ez is a bolondos Pazza Inter volt!