2018.12.16
okt.21

Inter siker a derbin

Szerző // Administrator Kategória // Serie A, Hírek, Derby 2018 október 21. vasárnap, 23:15

Elképesztő coreo... Grande Nord!

Egy Inter fölényben zajló mérkőzésen Mauro Icardi fejes góljával, (a hosszabbítás 92. percében) egy zseniális Vecino beadás után, legyőzte az örök rivális AC Milan együttesét csapatunk. Mindkét félidőben kedvenceink játszottak fölényben. A Milan keményen ellenállt, begyűjtött 6 sárga lapot. Fölényünket jelzi De Vrij kapufát eltaláló lövése mellett, az 57%-os labdabirtokolás is.
Jöhet a Barca elleni BL. mérkőzés (Messi kiesett sérülés miatt!). Van esélyünk egy tisztességes eredmény elérésére. A Derbiről bővebben később...

TIM Seria-A 9. forduló, 2018.október 21. 20 óra 30 p. Milánó, G. Meazza Stadion.
FC. Internazionale- AC Milan 1-0. Góllövő: M. Icardi 92. percben.

A csapatok: FC Internazionale: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 8 Vecino, 77 Brozovic (70' 11 Keita ), 16 Politano  14 Nainggolan (27' 20 B. Valero), 44 Perisic, 9 Icardi. Vezető edző L. Spaletti.

AC Milan: 99 Donnarumma, 2 Calabria, 22 Musaccio, 13 Romagnoli,68 Rodrigez, 79 Kessie, 21 Biglia, 5 Bonaventura, 8 Suso, 9 Higuain, 10 Calhanoglu. Vezető edző: Gattuso.

Játékvezető: Marco Guida, partjelzők: Meli és Passeri, 4. jv.: Maresca, VAR assziszt.: Irrati, Giallatini.

A mérkőzésről:
Próbálkozik a Milan az első percekben.
4' Suso 25-30 m.körüli erős lövése fölé szállt.
9' Calhanoglu 20 méteres lövése mellé szállt.
11' Perisic baloldali ívelését Icadri közelről belőtte. A játékvezető les miatt nem adta meg a gólt, a VAR közreműködésével. A beívelt labdára Vecino is felugrott fejelni és valószínű, hogy a frizurája súrolta a labdát!?
13' Politano jó cselekkel betört a 16-os területére, azonban Romagnoli becsúszva szerelte őt.
21' Perisic 12 méterről fejelt élesen kapura, Donnarumma azonban résen volt és védett.
38' Vrsaljko jobb oldalról ívelt a kapu elé, azonban Icardi hajszállal lemaradt a beadásról.
41' B. Valero nagyszerű labdát tálalt Icardinak, azonban becsúszva szerelték őt a Milan védők.
42' A Milan is elért egy lesgólt. VAR közreműködést kért Guida. A gól érvénytelen volt.
43' Perisic nagyszerű labdát passzolt Vecinonak, aki csúnyán fölé lőtte azt.
Az első játékrész Inter fölényben telt, a Milan néhány kísérlete eredménytelen volt. Védőink kiváló munkát végeztek.
 A második félidő hatalmas Inter fölényben telt el!
Az 53'- ben B. Valero 16 méterről, öt perc múlva Politano 8 méterről lőtt mellé, tiszta helyzetben.
59' Bonaventura fejelte fölé a labdát.
62' Vecino közelről fölé fejelte a labdát. Négy perc múlva Brozovic 18 méterről csúnyán mellé lőtt.
79' B. Valero mintegy 13 méterről lőtte fölé a labdát.
80' Suso 15 méteres lövését védte Handanovic.
81' Egy hosszú ívelt labdára B. Valero rajtolt, azonban Donnarumma megelőzte a középpályást és a fejéről vette le a labdát.
92' Vrsaljko labdáját Vecino a jobboldalon szépen kezelte le és fordulásból ívelt középre. Icardi egy testcsel után a hibázó Donnarumma mellett a kapuba fejelte a labdát.
                                                              1-0.

A derbit most az Inter nyerte. Megérdemelten! Kellemes benyomást keltett most már a második mérkőzésen is a veterán Borja Valero. Jól helyettesítette a sérült Nainggolant. Vecino újra hasznosnak bizonyult, a győztes gólt neki is köszönheti a csapat. Icardi pedig bravúros gólt szerzett! Brozovic sérülten játszott, néhány hibától eltekintve jól irányított. Összegezve, végre jobban játszottak a fiúk a korábbi döcögős teljesítményhez képest. A tabella harmadik helyére kerültünk! Nagyszerű siker ez a győzelem! Köszönjük fiúk! Jó lenne, ha ezután nem az elmúlt évi decemberi visszaesést másolnák le a fiúk!
A BL mérkőzés esélyese a Barca, Messi nélkül is. Szerdán újabb kihívás elé nézünk. Bízunk a harcos Interben, és akkor minden elő fordulhat.