2019.08.19
aug.12

Valencia is kapitulált

Kategória // Hírek, Felkészülés 2019 augusztus 12. hétfő, 11:06

Az Inter győzelemmel fejezte be nyári túráját a bajnoki rajt előtt. Újra büntető rúgások után nyerte el az Trofeo Naranja kupát a spanyol kupagyőztes Valencia előtt. A spanyol csapat jól játszott, főleg az első félidőben. Soler már a mérkőzés elején többször került helyzetbe és szerencsénk volt, hogy nem sikerült korán előnyt szerezni. A félidő vége előtt azonban fejelt egy szép gólt. Politano büntető rúgásával egyenlített az Inter. Büntető rúgások következtek, mivel a rendes játékrészben döntetlenre álltak a csapatok. A mieink nem hibáztak, a fehér mezeseknél Garay kihagyta a tizenegyest.

Trofeo Naranja, 2019.augusztus 10. 21,30 óra. Valencia. Stadio de Mestalla.

FC. Valencia - FC. Internazionale 1-1. (Büntetőkkel 6-7.) Góllövők: C. Soler a 38' és Politano a 82. percben.
A két csapat összeállítása:
FC. Valencia: 1 Domenech (65' 13 Cillessen), 5 G. Paulista, 7 Guedes (79' 20 Ferran), 8 Soler (65' 11 Cheryshev), 9 Gameiro (65' 22 M. Gomez),10 Parejo, 14 Gaya (65' 3 S. Ruiz), 17 Coqueun (46' 6 Kondogbia),18 Wass (46' 21 Picci),19 Rodrigo (79' 16 Kang),24 Garay. Vezető edző: M.G. Toral.

FC. Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar (69' 95 Bastoni), 87 Candreva (83' 11 Dimarco), 24 Barella (69' 8 Vecino), 77 Brozovic (83' 20 B. Valero), 12 Sensi (69' 5 Gagliardini), 29 Dalbert (69' 18 Asamoah), 10 L. Martinez (69' 70 Esposito), 16 Politano (83' 21 Longo). Vezető edző: A. Conte.

Játékvezető: S. Martinez.

A mérkőzésről röviden:

A Valencia Soler révén már az első percekben veszélyeztette kapunkat. Előbb 8 méterről belsővel a jobb kapufa mellé lőtt, majd 18 méterről lőtt újra a jobb kapufa mellé. A 12. percben Gameiro tört be a bal oldalon, közeli lövését Handanovic bravúrral ütötte ki. Öt perc múlva Garcia lőtt fölé. Gyengén kezdtünk. A 23. percben Brozovic 25 méteres szabadrúgása a sorfalban akadt el. Fél óra után ivószünetet rendelt a játékvezető. A 38. percben Guedes a 16-os sarkáról az alapvonalról ívelt vissza, a jó ütemben érkező Soler a hálóba fejelte a labdát. 1-0.
Szünet után a csereként beállt ex Interes Kondogbia 17 méterről lőtt kapura, Handanovic könnyedén védett. A 67. percben Martinez kemény lövését ütötte ki Cillessen. Feljavult csapatunk játéka, egyre több szép támadást vezettünk.
A 81. percben Esposito-t szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a játékvezető habozás nélkül megadta a büntetőt.
Politano végezte el a büntetőrúgást és nem hibázott. 1-1. Három perccel később Vecino óriási bombáját védte bravúrral Cillessen. A 88. percben D'Ambrosio mentett nagyot, két perc múlva De Vrij a gólvonalról vágta ki a labdát.
A 92. percben még Dimarco előtt adódott helyzet, a csereként beállt játékos azonban fölé lőtt. Büntető párbaj következett. A Valencia kezdett. Kang volt az első végrehajtó és nem hibázott. Gagliardini kezdett a mieink közül, aki szintén belőtte. Hibátlan volt Ferran, Vecino, Cheryshev, Gomez, Dimarco, Gomez, Esposito, Parejo, Longo, Kondogbia és Asamoah. Garay főlé lőtt, Bastoni azonban nem hibázott. 6-7. Az Interé lett a "Narancs Trófea".

A 100 éves évfordulóját ünneplő Valenciát sikerült legyőzni.

Conte nyilatkozatából kiderült, hogy elégedett a csapat lelkesedésével, a fiatal játékosokkal Esposito-val és Longo-val is. A csapat kemény fizikai terhelésekkel készül a bajnoki szezonra. Lukakuval kapcsolatban elmondta, hogy a új támadónak meg kell tanulnia az Inter stílusát és össze kell szokni Martinez-zel és Politano-val (lehetséges, hogy még egy új támadóval is ?)!