2019.03.25
dec.30

Siker az év végén

Szerző // Admin_KZ Kategória // Hírek, Serie A 2018 december 30. vasárnap, 17:49

Győzelem az Empoli otthonában! A statisztikai mutatók alapján az Inter fölénye jellemezte a találkozót. Az első helyzet azonban az Empoli előtt adódott. Ez felébreszthette a mieinket és ezután sorozatos támadások következtek. A szélekről beívelt labdák azonban pontatlanok voltak. A második félidő 72. percében Keita Balde döntötte el a mérkőzést. Vrsaljko pontos átadásából lőtt kapura és a labda a kapufát érintve vágódott a hálóba. A gól előtt is volt már óriási helyzetünk, amely kimaradt.
A három ponttal megőriztük dobogós helyünket és ezután következik az a bizonyos szünet.

TIM Seria-A 19. forduló. 2018. december 29. 15 óra. Empoli, Stadio Carlo Castellani.

Empoli FC- FC Internazionale 0 - 1. Góllövő: 72. percben Keita Balde.

A csapatok összeállítása:
Empoli FC. : 1 Provedel, 5 Veseli, 26 Silvestre, 32 Rasmusen, 23 Pasqual (38' 13 Antonelli, 74' 7 Mcelidze), 10 Bennacer, 8 Traoré, 27 Untersee, 11 Caputo, 20 La Gumina (24' 62 Zajc). Vezető edző: G. Iachini.
FC Internazionale: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah, 8 Vecino (57' 14 Nainggolan), 20 B. Valero (67' 10 L. Martinez), 15 J. Mario, 16 Politano,11 Keita B. (84' 33 D'Ambrosio), 9 Icardi. V. edző: L. Spaletti.

Játékvezető: La Penna, partjelzők: Vuoto és Carbone, 4. j. vezető: Di Martino. VAR: Guida és Di Vuolo.

Traore szerzett labdát a 15. percben, lövése azonban fölé szállt. A 29.percben az Empoli rúghatott szögletet, a veszélyesen érkező labdát Zajc fölé fejelte. Még ebben a percben Politano lőtt 17 méterről, a kapus azonban hárított. Ezek voltak a mérkőzés első helyzetei. A szélekről beívelt labdák nem voltak pontosak az Inter részéről. A 46. percben eladtuk a labdát. Az indításra Caputo és Handanovic sprintelt, de a kapus volt gyorsabb és megszerezte a labdát. A második félidő elején folytatódtak az Inter támadások. A beívelések továbbra is pontatlanok maradtak. A 71. percben tűzijátékot rendeztünk az Empoli kapuja előtt. De Vrij a jobb oldalról pontos labdát adott Martineznek, aki sarokkal próbálta a hálóba küldeni a labdát, a kapus azonban hárított. A labda Skriniar-hoz került, aki a lövés pillanatában elcsúszott. Oda lett a helyzet! A 72. perc hozta a győzelmet jelentő találatot. Vrsaljko tört előre a jobb oldalon, pontosan beadott  labdáját Keita 12 méterről a hálóba lőtte. 0-1. A 85. percben Icardi került jó helyzetbe. 5 méterre tisztán állt a kapussal szemben, azonban Provedel-be lőtte a labdát.A 86. percben Zajc próbálkozott, lövése azonban elkerülte kapunkat.
A játék nem a legszebb napokra emlékeztetett, azonban a három ponttal megőriztük helyünket a tabellán.
A naptári év ezzel véget ért.
Január 13.-án a Benevento-val kupamérkőzést játszik a csapat, 19.-én pedig a Sassuolo-t fogadjuk bajnoki találkozón.