2019.03.25
dec.09

Visszatekintés a Derby d'Italia-ra

Szerző // Admin_KZ Kategória // Hírek, Serie A 2018 december 09. vasárnap, 19:41

Egyenrangú ellenfelei voltunk a zebráknak! A Fortuna nem állt mellénk! Végül a papírforma jött be! Nos, a többszörösen jobb állománnyal felálló Juve jött ki jobban a pénteki rangadóból, de fiaink a 66. percben kapott gól előtt lőhettek volna kettőt is a zebráknak. Az egy gólos vereség Torinóban a kívülállóknak O.K. Gagliardini már a 29. percben előnyhöz juttathatta volna kedvenceinket, sajnos a kapufa útban volt! Ezenkívül is voltak helyzeteink, de hát ilyen a foci! Nem sikerült! Nézzünk előre! Az élet megy tovább, jönnek a Hollandok (a PSV), akik a hétvégén egy hatost szórtak a bajnokin ellenfelüknek.Lesz izgalom kedden este a G. Meazzában!

TIM-Olasz labdarúgó bajnokság.15. forduló.

Juventus FC - Internazionale 1-0. Góllövő: 66'Mandzukic.

Csapatunk a következő összeállításban lépett pályára: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko,37 Skriniar,23 Miranda,18 Asamoah,5 Gagliardini (70'11 Keita),77 Brozovic,15 J.Mario (77' L.Martinez),16 Politano (58'20 B.Valero). 9 Icardi,44 Perisic. V.edző:L Spaletti.

Játékvezető: Irrati,partjelzők:Meli,Passeri,4.jv.:Doveri,Var.:Guida és Carbone.

A legérdekesebb események röviden:

8' Ronaldo bal oldalról ívelt labdáját Dybala fölé fejelte.

10' Újra Dybala került helyzetbe egy rossz mentés után. Lövése fölé szállt!

17' Ígéretes Inter támadás. Asamoah jól indította Perisicet, akinek beadását Chiellini fejelte ki Icardi elől.

29' Miranda az Inter térfeléről indította Politano-t, aki Icardihoz passzolt az ötös környékéről. Icardi Gagliardininek adta a labdát, a középpályás óriási helyzetben a bal oldali kapufát találta el!

30' Skriniar szerzett labdát és megiramodva Politano-t indította, akinek beadása Skriniar mögé érkezett. Perisic zavartatva, azonban mellé durrantott!

Juve percek következtek: 36' Bentancur 12 méteres lövését Brozovic hárította bravúros becsúszással, még ebben a percben Chiellíni veszélye fejesét ütötte ki Handanovic.

37' Újra Chiellini veszélyeztetett egy veszélyes fejeléssel.

48' Matuidi labdát veszített, labdájára Icardi csapott le és Politano-t indította, aki 7 méterről ellőtte a labdát, Bonucci azonban becsúszva mentett.

53' Miranda szerencsétlenkedett a kapunk tövénél.Mandzukic szerezte med, aki Dybalához továbbított. A fiatal támadó lábáról szerencsénkre lecsúszott a labda.

66' Juve labda szerzés után J. Cancelo elfutott a bal oldalon és pontos beadását Mandzukic öt méterről a kapunkba fejelte azt. 1-0.

92' Még egy lehetősége volt az Internek: Asamoah ívelt labdáját J.Cancelo Martinezhez "továbbította". A fiatal tehetség kapáslövése azonban elkerülte a kaput.

A végeredmény már nem változott. Csapatunk a tabella harmadik helyére került. A lelkesedéssel és a játék színvonalával nem volt probléma, azonban a helyzeteket ilyen fontos mérkőzésen is ki kellene használni! A folytatás következik: kedden a PSV, majd a bajnoki menetelés! FORZA INTER!