2019.02.20

Tegnap este sikerült kiharcolni a továbbjutást az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Genoa csapata ellen melyet 3-2-re győzött le az Internazionale. A félidőben Eto'o duplájával már 2-0 volt az állás, majd a folytatásban szépítettek a vendégek Kharja büntetőjével, erre válaszolt Mariga, a végeredményt pedig Sculli állította be a ráadás perceiben. Leonardoval immáron háromból három győzelemnél tart a csapat mely a következő körben a Napoli-Bologna győztesével találkozik majd.

Szóval megvan a harmadik is kevesebb mint egy hét leforgása alatt, hiszen a két bajnoki siker után most a kupában tudta az Inter legyőzni az aktuális ellenfelét. Ezen a tegnapi összecsapáson is láthattuk, hogy valami megváltozott a kékfeketék háza táján. 3-2-es siker a Genoa ellen, helyenként – főleg az első félidőben – jó játék és ami legfőképpen szembetűnő az jó néhány játékos hozzáállás béli javulása, gondolunk itt első sorban Maiconra, de másokra is elmondható ugyanez. Egy dolog viszont nem változott, az Samuel Eto’o, hiszen ő eddig is és most is szorgalmasan termeli a gólokat és így tett a Genoa ellen is ahol kettőt vállalt a háromból. A kameruni tehát belőtte a huszadik és a huszonegyedik gólját a szezonban pedig egy ideje már őt kezdte temetni mindenki. (folyt köv.)

INTERNAZIONALE - GENOA 3 - 2
Gól:
15’ S.Eto’o (I), 43’ S.Eto’o (I); 54’ büntetőből H.Kharja (G), 59’ M.Mariga (I), 90+1’ G.Sculli (G).
INTER (4-3-1-2):
Castellazzi; Maicon (Rivas 88’), Ranocchia, Materazzi, Santon; Zanetti, Cambiasso, Mariga; Muntari (Biabiany 58’); Pandev, Eto’o (Obi 70’). (Orlandoni, Lucio, Nwankwo, Milito). Edző: Leonardo.
GENOA (4-4-2):
Scarpi; Rafinha, Dainelli, Moretti, Criscito; Jelenic (Mesto 46’),Veloso, Kukca, Kharja (Palacio 62’); Rudolf (Sculli 62’), Boakye. (Perin, Rossi, Milanetto, Zuculini). Edző: Ballardini.
vezette:
Pierpaoli (Firenze).
jegyzet:
Milano 15.254 néző. Sárga lap: Ranocchia, Muntari. Szöglet: 5-11. Kapura lövés: 4-8. Kaput elkerülő lövés: 4-6. Les: 2-2. Hosszabbítás: 1’ ill 3’.