2017.09.20

Negyedik Olasz kupa
2004/05

1998. után trófea nélküli évek következtek az Inter számára. A fordulópont 2005. június 15-én jött el, amikor a negyedik Olasz kupáját nyerte meg a csapat. Roberto Mancini végre győztes alakulatot küldött ki a gyepre, és a trófeák gyűjtése 2005. nyarán újra elkezdődhetett. A nyolcaddöntőben a Bologna, a negyeddöntőben az Atalanta került az Inter útjába, de mindkét ellenfél ellen magabiztosan menetelt a csapat. A döntőbe jutásért a Cagliari ellen az első meccsen csak 1:1 lett az eredmény, de a visszavágón már nem jelentett gondot a szárd csapat. A döntőbe a bajnoki címtől szintén messze lévő AS Roma került, és következtek a döntők. Romában Adriano duplájával tett a csapat róla, hogy a milánói visszavágó már csak formaság legyen, de Mihajlovic szabadrúgás gólja végül teljessé tette az ünnepet.

Toldo - Cordoba, Materazzi, Mihajlovic, Favalli - Ze Maria, C.Zanetti, Stankovic, Kily Gonzalez - Martins, Crúz

Edző: Mancini