2019.03.25

A veronai kínos események után, egy elképesztő, drámai végjátékban a mieink diadalmaskodtak a nápolyi kékek felett. Karácsony utolsó napjának estéjén a két félidő felemásra sikeredett. Az első játékrészben a mieink, a másodikban inkább a vendégek játszottak valamivel jobban.
A mérkőzés utolsó perce és a hosszabbítás drámai eseményeket hozott. A 89. percben ellenfeleink rohamra indultak és nagy tűzijátékot rendeztek. Handanovic kétszer mentett Asamoah pedig a gólvonalról hárított. Nagy szerencsénk volt! A hosszabbítás első percében Keita futott el a bal oldalon, beadását Vecino tovább engedte. Lautaro Martinez a nagyszerű, tehetséges fiatal játékos ballábas találatával pedig eldöntötte a mérkőzést az Inter javára.

TIM Seria-A 18. forduló. 2018. december 26. 20 ó. 30 perc. Milánó, Stadio G. Meazza.

FC Internazionale - SS Napoli 1- 0. Góllövő: Lautaro Martinez
Az Inter összeállítása: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 20 B. Valero (64' 8 Vecino), 77 Brozovic, 15 J. Mario (83' 10 L. Martinez), 16 Politano, 44 Perisic (74' 11 Keita), 9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.
Az SS Napoli: 1 Meret, 7 Callejon, 33 Albiol, 26 Koulibaly, 6 M. Rui (78' 31 Ghoulan), 20 Zielinski, 5 Allan, 17 Hamsik (24' 19 Maksimovic), 8 Ruiz, 24 Isigne, 99 Milik (74' 14 Mertens). Vezető edző : C. Ancelotti.

Játékvezető:P. Mazzoleni, partjelzők: Constanzo és Paganessi, 4. jv.:Abisso, VAR.: Manganiello, Peretti.

Röviden a mérkőzésről:

8' Perisic badását Politano 16 méterről lőtte fölé. A 10. percben Milik próbálkozott 16 méterről, labdája azonban fölé szállt. A 16. percben Insigne, Milik visszagurított labdáját lőtte rá 15 méterről, Handanovic résen volt és hárított. Szép Inter támadások következtek beívelésekkel, eredmény nélkül. A 31 pecben Perisic lesgólt rúgott.A 39. percben Politano jó beadását J. Mario a kapus kezébe fejelte.Egy perccel később Milik fejelt fölé 8 méterről. Icardi került nagy helyzetbe a nápolyi kapu előtt mintegy 2 méterre, azonban nem érte el jól a labdát. Albiol a gólvonalról mentett. Az első félidő Inter fölényben zajlott.
A második félidő nagy része az eladott labdákról szólt. Bosszantóan sok hiba! Szerencsére az ellenfelünk is sokat rontott. Képtelenek voltunk a jó beívelésekre! A 66. percben Callejon 10 méterről lőtt, Handanovic üggyel-bajjal fogta a lövést. A 81. percben Politano faképnél hagyta Koulibaly-t aki visszarántotta a kiválóan játszó támadónkat és sárga lapot kapott. Megtapsolta a játékvezetőt, aki habozás nélkül felmutatta a piros lapot! A Napoli 10 emberrel folytatta. A 84. percben Politano szögletrúgása Icardit találta meg, akinek erős fejesét a kapus kifogta.A 89. percben tűzijáték következett a mi kapunk előtt: egy baloldalról beadott labdát Handanovic kiütött, amely Insigne elé került.Handanovic Insigne lövését is bravúrral kiütötte, a kékek újra lőhettek, azonban a közeli lövés Asamoah lábáról kipattant. Megmenekültünk a góltól!
A 91. percben Keita futott el a bal szélen és jól adta be a labdát, amit Vecino tovább engedett és azt a jó helyen álló Martinez ballal védhetetlenül a hálóba vágta! 1- 0. A mérkőzés végén Insigne is piros lapot kapott!

Ezzel a három ponttal megmaradt az előnyünk az utánunk álló csapatokkal szemben és ragadtunk az előttünk álló Napoli- ra.