2019.03.24

A veronai kiruccanás nem sikerült! Bár Perisic révén sikerült előnyt szerezni, azonban Pelisier a veterán játékos egyenlített, a 91. percben.
Ezzel a döntetlennel leszakadtunk a Napoli-tól. Igaz néhány nap múlva a mieink fogadják a nápolyi fiúkat, de a látott játék alapján nem lehetünk bizakodóak!

TIM Seria-A 17. forduló. 2018.december 22. 18 óra. Verona, Stadio Bentegodi

AC Chievo Verona - FC Internazionale 1 - 1. Góllövők: 39' Perisic és 91' Pelisier

Játékvezető: F. Pasqua, partjelzők: Posago és Galetto, 4. Jv.: Piscopo. Var.: Marinelli, Del Giovane.

Az AC Chievo összeállítása: 70 Sorrentino, 27 Depaoli, 15 Rosettini, 14 Bani, 5 Barba, 56 Hetemaj, 4 Rigoni, 13 Kiyine (46' 44 Jaroszynski), 17 Giaccherini (77' 23 Birsa), 31 Pelisier, 69 Meggiorini (62' 9 Stepinski). V. edző: Di Carlo.

Az Inter összeállítása:1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 33 D'Ambrosio, 77 Brozovic, 16 Politano (75' 10 L. Martinez), 15 J.Mario (82' 20 B.Valero), 14 Nainggolan (67' 8 Vecino),44 Perisic, 9 Icardi. v. edző: L Spaletti.

Gyengén kezdtünk. Már a 25. másodpercben Maggiarini 25 méteres lövéssel tesztelte Handanovic-ot. Kapusunk védte a lövést. Az első komoly Inter helyzetet a 28. percben láthattuk: D'Ambrosio elfutott a bal oldalon, beadását Icardi közelről a kapusba lőtte. A kipattanó labdát Nainggolan fölé lőtte. A 39. percben Icardi szerzett labdát, a bal oldalon indította D'Ambrosio-t, akinek pontos beadását Perisic a léc alá bombázta. 0-1. A 45.percben Perisic pontos labdát küldött J. Mario-nak, aki estében az üres kapu mellé lőtt. Óriási helyzet volt! Az 56. percben Icardi kapott egy pontos labdát, szabadon tört a Chievo kapuja elé,azonban mintegy 6-7 méterről a kapusba lőtte a labdát. Pelisier-nek is volt lehetősége ellenünk korábban. A 91. percben egy előre ívelt labdát Stepinski fejjel csúsztatott a veterán játékosnak, aki a labdát átemelte a tétovázó Handanovic felett. A labda a hálóban landolt. 1-1. Karácsonyi ajándék a Chievo rajongóknak!

Jön a Napoli!

Helyreigazítás a " Szombat este a San Siro-ban"  cikkhez:
- Elírás történt: "a csapat mély repülése" helyett a helyes szóösszetétel: "a csapat mélyrepülése".
-Tévesen lett közölve a nézőszám. A pontos nézőszám: 57025 fő volt.
- Az eddigi gyakorlattól eltérően a Karácsony és Újév között is lesznek mérkőzések, pihenés helyett!
- Téves információ volt a "kis szünet" is.
A figyelmetlenségért elnézést kérek! (A szerző)