2018.10.22

Mauro két gólja kellett a sikerhez..

Az olasz bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén az Inter megszerezte az újabb három pontot és ezzel a dobogó harmadik helyére került. A SPAL rendkívül agresszív játékkal rukkolt elő, és nagyon megnehezítette kedvenceink helyzetét. Változatos mérkőzésen,ha szerencsével is, de győzött az Inter, Mauro Icardi két góljával. Bővebben később.

TIM Seria-A 8. forduló. 2018 október 7. 20 óra, 30 perc. Stadio P. Mazza-Ferrara.
Spal- FC. Internazionale 1-2. Góllövők: 14' Icardi, 72' Paloschi, 78' Icardi.
A csapatok összeállítása:
SPAL: 1 Gomis, 4 Cionek, 3 Djourou, 27 Felipe, 29 Lazzari, 28 Schiattarella, 6 Missiroli (83' 11 Monilin), 8 Valotti ( 79'25 Everton), 37 Pategna, 7 Antenucci (66' 43 Paloschi).
Vezető edző: L. Semplici.

FC Internazionale: 1 Handanovic, 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 23 Miranda, 18 Asamoah, 8 Vecino, 20 B. Valero (77' 10 L. Martinez), 11 Keita (67' 16 Politano), 14 Nainggolan, 44 Perisic, 9 Icardi (81' 5 Gagliardino). Vezető edző: L. Spaletti.
Játékvezető: F. Maresca, partjelzők: Vivenzi, Valeriani, 4. Jv.: Illuzzi, VAR (video assz.): Banti, Liberti.

Rövid összefoglaló:
7' Nainggolan lövése szállt fölé, a kezdeti Inter támadások során.
A Spal játékosai agresszív letámadásokkal akadályozták az Inter támadások kialakulását, ebben az időszakban.
14' Vrsajlko a jobb oldalról betört a Spal 16-os vonaláig, élesen ívelt félmagasan Icadri felé, aki szorongatott helyzetben fejelt Djourou hóna alatt a kapuba.
                                                                    0-1.
A Spal nem adta fel!
16' Spal támadás után Petagna csúsztatott fejesét Handanovic  a bal alsó sarokból ütötte ki.Óriási bravúr volt.
17' Miranda szabálytalankodott a büntető területen belül. Maresca 11-est ítélt. Antenucci futott  neki és kihagyta büntetőt. Óriási szerencse ( nekünk!)!
19' Rohamozott a Spal. Antenucci mintegy 25 méterről tüzelt, újra Handanovic öklözte fölé a  hatalmas bombát.
30' Keita kapott szenzációs labdát Icarditól, aki 8 méterről lőtt kapura. A lövésébe  becsúsztak.100%-os helyzet volt.
44'-45' Spal szöglet után újra Handanovic védett óriásit, majd egy távoli bombát hárított.
A második félidőben folytatódott a Spal lendülete.
56' Antenucci 18 méteres lövését védte kapusunk.
62' Spal szöglet után Petagna 3 méterről fejelte fölé a labdát.
Fölényben volt a Spal ebben a periódusban.
72' Ártalmatlan támadás a Spal részéről. Fares ívelt labdát a bal oldalról az Inter kapuja elé. Vrsaljko vállát érte a labda, amely élesen vágódott keresztbe a kapunk előtt és a néhány perccel korábban beállt Paloschi 2 méterről bepofozta azt a kapuba.
                                                                   1-1.
78' Perisic kitűnő labdával indította a szabadon álló Icardit, aki a 16-os tájékáról mesterien csavarta a labdát a kapu jobb oldalába.
                                                                   2-1.
92' Perisic növelhette volna az előnyt, azonban a 16-os sarkáról fölé durrantott.

Az eredmény ezután nem változott és értékes három ponttal gazdagodott kedvenc csapatunk.
A tabella harmadik helye hízelgőnek tűnik. A Juve nagyon "elment". A Napolinak 18 pontja van,
az Internek 16. A mögöttünk állóknak 15. és a 10. helyen álló Milan-nak is 12 pontja van. A következő mérkőzés a DERBI lesz, október 21.-én. A nehéz sorozat ezzel a mérkőzéssel indul, majd következik a Barca október 24.-én és a Lazio október 29.én. Nehéz megjósolni bármit is. Edző legyen a talpán aki ebből a sorozatból, ezzel a játékos garnitúrával 100%-ot tud kihozni! (Legyen ő Spaletti, de elégedettek lehetnénk akkor is, ha a három mérkőzésből kettőt hoznánk!)