2018.12.10

A Bajnokok Ligája második csoport mérkőzését is megnyerte az Inter. Izgalmas mérkőzésen a PSV ellen 2-1 arányban kerekedett felül kedvenc csapatunk, Nainggolan és Icardi találatával.A Barca 4-2 arányban verte idegenben a Spurs-t. Mindkét csapat 6 pontos, mármint a Barca és az Inter. Bővebben később!

Bajnokok Ligája 2018/2019 "B" csoport. Az Inter második csoport mérkőzése.
2018. október 3. 21 óra (magyar idő szerint) Eindhoven, Philips Stadion.
PSV Eindhoven - FC Internazionale 1-2. Góllövők: 28' Rosario, 44' Nainggolan, 60' Icardi.
A csapatok összeállítása:
PSV Eindhoven: 1 Zoet, 22 Dumfries, 5 Swaab, 4 Wiergever, 6 Tasende, 18 Rosario, 7 Pereiro, 8 Hendrix, 17 Bregwijn, 9 de Jong, 11 Lozano, vezető edző: van Bommel.
FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 8 Vecino, 77 Brozovic, 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic, 9 Icardi, vezető edző: L. Spaletti.
Játékvezető: M.Maric, partjelzők:Ristic,Djurdjevic, 4.játékvezető: Petrovic, gólvonal bírók: Djokic,Grujic.

A mérkőzés Inter rohamokkal kezdődött. Az egész mérkőzés folyamán, az eddigi gyenge játékot felül múlva jól játszott a csapat. Bár a szórványos PSV ellentámadások során a fiatal Rosarió betalált Handanovic kapujába, a csapat tovább rohamozott. Nainggolan a szünet előtt kiegyenlített és több gólhelyzet után Icardi a 60. percben megszerezte a vezető és a győzelmet jelentő gólt.
Icardi a második olyan Inter játékos Adriano mellett, aki az első két BL mérkőzésen gólt szerzett. Icardi 31 alkalommal ért labdához, három gólhelyzete és 9 kaput eltaláló lövése volt.
Politano,  Nainggolan játéka kiemelkedő volt, a védelemben Asamoah, Skriniar és De Vrij teljesítménye volt kiváló.
A csapat egységes volt ezen az estén.
A statisztikai mutatók szerint az Inter 551 passzt produkált, ez 84% és  80% a jó passzok aránya.
A "B" csoportot a Barcelona vezeti 6 ponttal,és jobb gólkülönbséggel, a szintén 6 pontos Inter előtt.

Bravó Inter! Szép volt fiúk!

Folytatódik a Seria-A sorozata. A következő mérkőzést a Spal ellen játssza a csapat 2018.október 7.-én 20 óra 30 perces kezdettel.