2018.12.10

Lautaro Martinez viszatért....

A nemzetközi színvonaltól egy kissé távol,de győzelemmel zárta Seria A hetedik fordulóját az Inter.
A Cagliari nem számít a nagy csapatok közé, de mezőny játékban, küzdelemben és kreativitásban nem mondható könnyű ellenfélnek. Nem volt könnyű mérkőzés ez sem és nem lesz egyik sem a bajnoki menetelésben az Internek! Martinez gólja megnyugtatónak tűnt, de a tartalékos Inter sok pontatlan labdával elképzelés nélküli játékkal szenvedett most is. A korábbiaknál sokkal jobban játszó Politano a 92.percben döntötte el végleg a mérkőzést. Icardi, Asamopah, Skriniar nem játszott, következik a szerdai BL csoport mérkőzés a PSV ellen.

TIM Seria-A 7. forduló.2018. szeptember 29. 20 óra 30 perc. G. Meazza Stadion 50 ezer néző.
FC. Internazionale - Cagliari Calcio 2-0. Góllövők: L. Martinez 12.' és Politano 92.'
 A csapatok:
FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 23 Miranda, 29 Dalbert, 20 B. Valero, 5 Gagliadrini, 14 Nainggolan, 87 Candreva, 10 L.Martinez, 16 Politano vezető edző: L. Spaletti.

Cagliari: 28 Cragno, 3 Andreoli, 15 Klavan, 24 Farago, 33 Srna, 6 Bradaric, 18 Barella,21 Ionita, 4 Dessenna, 5 Sau, 30 Pavoletti vezető edző:...

A mérkőzésről röviden:

1' Inter támadással kezdődött a mérkőzés.
 8' Naingolan beadását a kapus szerezte meg.
10' Cagliari támadást B. Valero hiúsított meg, bravúrosan.
12' Dalbert szép elfutás után a bal oldalról ívelte be a labdát, Lautaro Martinez élesen fejelt a kapuba.
                                                               1-0.
17' Dalbert futott el a bal oldalon beadását Politano visszafejelte. Nem volt érkező ember.
20' Cagliari támadás után, Handanovics hárított egy jó fejelést az ellenfél részéről.
28' Faragó került jó helyzetbe a bal oldalon, éles beadását Handanovic kiütötte.
34' Martinez szerzett labdát, szépen elfutott a bal szélen, beadása szépen érkezett Candreva elé,aki 10 méterről a labda mellé rúgott. ( LUFT!)
36' A Cagliari veszélyes támadása: Faragó kapott újra tisztán labdát a bal oldalon. Politano előbb  szerelte őt, majd elvesztette a megszerzett labdát, amelyet Faragó Pavolettinek továbbított.Pavoletti keresztbe lőtte a labdát az Inter kapuja előtt. Egyenlítési lehetőség volt!
50' Adogatás a Cagliari kapuja előtt. B. Valeró ívelt labdáját a léc alól ütötte ki Cragno.
Gyenge első 10 perc az Intertől!
62' Inter támadás, Martinez pontos labdát tálalt Candrevának, aki a kapusba lőtte azt. Óriási helyzet volt!
 Cserék következtek: Brozovic, Gagliardini helyett, Perisic Candreva helyett állt be.
72' Cagliari szögletrúgás után az Inter hálójában kötött ki a labda. VAR ( video bíró)értékelése után kiderült,hogy Dessenna kézzel ütötte be a labdát. Ezért sárga lappal fizetett! A gól érvénytelen volt!
85' Politano lövését védte a kapus.
88' Perisic tört kapura a bal oldalon, azonban 15 méteres lövése az oldalhálóba vágódott. Egy perc múlva újra Perisic került helyzetbe, de lövésébe az utolsó pillanatban becsúsztak.
Nem sokkal a mérkőzés befejezése előtt a labda Politano elé került, aki 15 méterről a jobb oldalról keresztbe lőtt kapura. A labda, a kapust érintve vágódott a hálóba. Szép gól volt!
Reméljük, hogy a fiatal támadónak önbizalmat ad ez a gól!
                                                                2-0.

Ez maradt a végeredmény. Az eredmény rendben van, a szép és jó játékkal azonban még adósak maradtak a fiúk! Készülhetnek a szerdai BL csoport mérkőzésre és a hétvégi bajnokira!
Reménykedve várjuk mi is a fejleményeket!