2018.10.22

Interesek örülnek D'Ambrosio góljának

A hatodik forduló első mérkőzésén az Inter a Fiorentínát fogadta. A kék-fekete együttes újra egy küzdelmes mérkőzésen szerezte meg a három pontot. Ezzel a győzelemmel beértük az aktuális ellenfelünket. A csapat játéka javuló tendenciát mutat, de még nagyon sokat kell fejlődnie ahhoz, hogy a nemzetközi porondon is sikeres legyen. Szombaton a Chievo-t fogadjuk, újra a G. Meazzában játszik a csapat. Bízzunk a további fejlődésben és a sikerekben!

TIM Seria-A 6. forduló. FC. Internazionale - AFC Fiorentina 2-1. Góllövők: 45' Icardi, 53' Chiesa és 78' D'Ambrosio.
A csapatok: FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Vecino (68' 11 Keita), 77 Brozovic, 87 Candreva (58' 16 Politano),14 Nainggolan, 44 Perisic (88' 5 Gagliardini), 9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.
AFC Fiorentina: 1 Lafont, 4 Milenkovic, 20 Pezella, 31 V. Hugo, 3 Biraghi, 24 Benassi (84' 28 Vlahovic), 17 Veretout, 26 E. Fernandes (64' 8 Gerson, 25 Chiesa, 9 Simeone (55' 10 Pjaca), 11 Mirallas, vezető edző: S. Pioli.

Játékvezető: P. Mazzoleni, partjelzőK: Del Giovane és Longo, 4. Jv.:Marinelli, VAR (video assz.): Irrati,Vivenzi.

A mérkőzés kiemelkedő mozzanatai:
A Fiorentina nekirontott csapatunknak!
3.' Chiesa lövését blokkolták védőink.
4' Mirallas tört be a bal oldalon és mintegy 10 méterről a kapufát találta el. Handanovic hátáról a labda szögletre pattant!
11' Lafont kapus hibájából Candreva került jó helyzetbe, lövése azonban fölé szállt.
15' Nainggolan kiváló labdával indította Icardit, 15 méteres lövését fogta a kapus.
15' Újra Icardi került jó helyzetbe, a kaputól mintegy öt méterre, Milenkovic azonban szerelte őt.
18' Candreva a jobb oldalon elfutott az alapvonalig, visszagurított labdáját Perisic keresztbe a kapu mellé lőtte.
32'Támadt a Fiorentina is: Chiesa kiváló átadását Simeone tisztán kapta és 8 méterről leadott lövését Handanovic szépen védte.
37' Brozovic szerzett labdát, nagyszerűen játszott Candrevához, aki nagy helyzetben fölé durrantott.
43' Candreva futott el a jobb oldalon,de beadásába Victor Hogo kézzel ért bele. A játékvezető a video bíró közreműködésével büntetőt ítélt.
45' Icardi állt a labda mögé és értékesítette a 11.- est.
                                                            1-0.

A második félidőben a Fiorentina kezdett jobban.
53' Harcosan támadtak a lilák. Chiesa 25 méterről hatalmas lövést zúdított kapunkra. A jól játszó Skriniar beleért a labdába, az védhetetlenül vágódott a jobb sarokba.
                                                              1-1.
59' Továbbra is veszélyes a Fiorentina, Pjaca 18 méterről szabadon lőhetett. Előbb D'Ambrosio, majd az ismétlésnél Skriniar mentett.
70' Asamoah kiváló ívelését Icardi fölé fejelte.
78' Inter támadás során D'Ambrosio Icardinak továbbította a labdát, aki pontos rövid passzal visszajátszotta azt a hátvédnek és D'Ambrosio nem hibázott. 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.
Újra videózás következett, azonban a gól ezúttal szabályos volt!
                                                               2-1.
81' Keita bombázott 25 méterről, fölé!
91' Vlahovic borzolta az Interesek idegeit. Szerencsére jó helyzetben fölé fejelte a labdát.

A végeredmény nem változott, értékes három pontot szerzett a csapat. A mai Seria-A mérkőzéseket izgalom mentesen nézhetjük, reménykedve, hogy a kis csapatok megszorongatják a fő riválisainkat!