2018.10.22

Jellemző kép, a játék főként a Párma térfelén történt, Dimarco az ex Interes büntetett

Újabb nagy csalódás ért bennünket. Hazai pályán 60 ezer néző előtt, óriási mezőny fölénnyel,de meddő támadókkal vereséget szenvedtek kedvenceink. Az új mezben pályára lépő együttes tehetetlennek bizonyult, (már nem először) a zárt védekezésre berendezkedő ellenféllel szemben.
Keita, Icardi, Perisic hatalmas helyzeteket hagyott ki, és egy jól eltalált távoli lövéssel a Párma szerezte meg a három pontot. Nehéz szavakat találni...

TIM Seria-A 4. forduló, 2018 szeptember 15 15 óra. Guiseppe Meazza Stadion. 60 ezer néző.

FC Internazionale- Parma Calcio 0-1 Góllövő: Dimarco 79'
A csapatok:
FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio (71' 18 Asamoah), 6 de Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert, 5 Gagliardini,77 Brozovic, 87 Candreva (59' 16 Politano), 14 Naingoolan, 44 Perisic,11 Keita (46' 9 Icardi).
Vezető edző: L. Spaletti.
Parma Calcio: 55 Sepe, 2 Lacoponi (76' 13 Sierralta), 22 Bruno Alves, 28 Gagliolo, 18 Gobbi (46' 3 Dimarco), 32 Rigoni, 5 Stulac, 17 Barilla, 27 Gevinho, 45 Inglese, 20 Di Gaudio (63' 8 Deiola).
Vezető edző: R. D'Aversa.
Játékvezető: Manganiello, Partjelzők:Peretti, De Meo, 4. Jv.: Sacchi. Video b.: Rocchi, Liberti.

Igen rövid összegzés:
Az első 15 perc Inter fölényben telt el. 8' Keita átadását Candreva lőtte kapura, a kipattanóra nem volt érkező játékos. Pár másodperc múlva Brozovic lövését védte Sepe. 10' az első pármai támadást Handanovic hárította. 14' Dalbert elrobogott a bal oldalon, beadása Perisic-et találta, akinek lövését blokkolták.

Perisic helyzetei következtek: 16' 8 méterről fölé fejelt, 18' Keita ívelt,újra fölé szállt Perisic fejese.
31' Keita óriási helyzetben 8 méterről a kapusba lőtte a labdát.
40' Brozovic 20 méterről tüzelt, labdája a védőről kipattant, majd Perisic 10 méteres lövését is kivédte Sepe.
46' Dalbert beadását Gagliardini fejelte mellé.
48' A pármai helyzetet blokkolta Handanovic.
57' Perisic lövését a gólvonalról vágták ki a védők.
62' Tűzijáték a pármai kapu előtt, a végén D'Ambrosio bombázott fölé.
73' Naingoolan 25 méterről lőtt kapura, Sepe újra nagyot védett.
76' Jó indítás volt Icardinak, amely egy picit hosszúra sikeredett, Mauro nem érte el.
79' A csereként beállt Inter nevelés Dimarco mintegy 28-30 méterről váratlanul lőtt kapura, labdája a jobb felső sarokba süvített. Handanovic megdermedve szemlélte a szomorú véget jelentő történést.

0-1

90' Gervinho betört a 16-oson belülre, lövését Handanovic kiütötte,majd kivédte Inglese lövését is.
     Nem sokkal ezután Inter támadás végén, Icardi a kapu előtt 1 méterre nem találta el a labdát.

A végeredmény nem változott, ezzel a csapat visszacsúszott a tabellán.
Következik a keddi Tottenham elleni első csoport mérkőzés, nem a legjobb előjelekkel!
Lehetnek csodák? Legyenek! Pazza Inter amala....