2018.11.17

Meglepő a kezdő csapat összeállítása

Következett a Bologna elleni mérkőzés! Borzalmas játékkal ugyan, de fölényes 3-0 arányú Inter győzelem született.
A 65. percig fogalmunk nem volt arról, vajon hogyan szeretné a kötelező győzelmet megszerezni a csapat.
Nainggolan azonban klasszis góllal vezetést szerzett, a csereként beállt Candreva növelte az előnyt és Perisic beállította a végeredményt.
Az eredmény OK, de hogy lesz ebből sikeres (a BL- ről ne is beszéljünk egyelőre!) bajnoki szereplés?
A részletekről majd később...

Seria-A TIM 3. forduló. 2018. szeptember 1. 18 óra. Bologna, Stadio Dallara.

Bologna - Fc Internazionale 0-3. Góllövők: Nainggolan 66', Candreva 82' és Perisic a 85.percben.

Az Inter összeállítása: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio (86' 2 Vrsaljko), 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah, 77 Brozovic, 5 Gagliardini, 16 Politano,
14 Nainggolan (78' 8 Vecino), 44 Perisic, 11 Keita (79' 87 Candreva).  Vezető edző: L. Spaletti.

Játékvezető: Di Bello. Partjelzők: Alassio és Lo Cicero, 4. jv.: Abbattista, video asszist.: Irrati és Vivenzi.

A mérkőzés vázlatos összefoglalója:

2' Kapus hiba után Perisic-hez került a labda, azonban a labda mintegy 5 méterről Perisic testéről kipattant az alapvonalon túlra.
6' Keita jó labdát adott Gagliardininek, aki 15 méterről fölé lőtt.
9' Bolognai szöglet után Helander közelről élesen fejelt kapura, Handanovic azonban bravúrral ki- öklözte a labdát.
22' Formás Inter támadás során Politano fölé lőtte a labdát, egy perccel később Keita került gólhelyzetbe, azonban a játékos elcsúszott és a kapus védett.
Gyenge és pontatlan játék jellemezte az első félidőt. A Bologna 8-10 emberrel védekezett, csapatunk tehetetlennek bizonyult.
46' Nainggolan mintegy 20 méterről jó helyzetben fölé lőtte a labdát.

A második félidőben folytatódott az első játékrészben látott játék, Inter fölénnyel.
53' Keita jó helyzetben mintegy 8 méterről a jobb kapufa mellé lőtte a labdát.
64' Perisic maradt le egy jó beadásról, egy perc múlva pedig Dzemaili lőtt az Inter kapuja mellé.
66' Hevesen támadta a bolognai kaput az Inter: Politano pazar labdát passzolt Nainggolan-nak,aki  remekül kezelte le azt és a bal alsó sarokba bombázott. Klasszis gól született! Bravó Nindzsa!
                                                        0-1.
76' Perisic szerzett labdát és bal oldalon betört az alapvonalig. Visszagurított labdáját Keita 8 méterről fölé vágta. Óriási helyzet volt!
Nem sokkal később Santander fejelt élesen a kapunk irányába. A labda szerencsénkre épphogy elkerülte Handanovic kapuját. Nagy helyzet volt ez is!
82' Perisic indult el a bal oldalon, beadására remekül érkezett Candreva és a kapuba vágta a labdát.
                                                         0-2.
85' Továbbra is támadt az Inter. Perisic jó átadást kapott Vecino-tól, becsapta védőjét és védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba.
                                                          0-3.
87' Skriniar és De Vrij jó helyzetben zavarták egymást a bolognai kapu előtt. Ezúttal is nagy gólhelyzet maradt ki.
Az eredmény nem változott, ezzel a csapat négy ponttal jelenleg a tabella 5. helyén áll.

A következő ellenfél két hét múlva a Parma lesz. Ez a csapat jó játékával a Juvét is megizzasztotta!