2018.09.26

A kezdő tizenegy a Mapei stadionban

Nemvárt vereséggel indította a 2018/19. évi bajnokságot kedvenc csapatunk! A Mapei stadionban vasárnap este egy (vitatható?) büntetővel a Sassuolo legyőzte az Intert.
A kék-fekete csapat ezen az estén álmosan, pontatlanul és mélyen tudása alatt játszott. A Sassuolo pedig gyorsabban reagált a labdaszerzéseknél és lelkesebb játékával aratott értékes győzelmet.

Seria-A 2018/19 első forduló, Reggio Emilia, Mapei Stadion augusztus 19. 20 óra 30 perc. US Sassuolo- Fc Internazionale 1-0 Góllövő: Berardi (11-esből) a 11.percben.
Játékvezető: Mariani
Partjelzők: Carbone,Ranghetti, 4. Jv.: Di Paolo, video assziszt.:Valeri és Del Giovane

Az Inter a következő összeállításban kezdett:
1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 25 Miranda, 29 Dalbert (46' 44 Perisic), 16 Politano, 11 Vecino, 77 Brozovic ( 86' 17 Karamoh), 18 Asamoah,10 L. Martinez (69' Keita) 9 Icardi.

Vázlatos összefoglaló:

4' Bourabia jó labdával indult. Lefutotta védőinket és 8 méterről lőtt kapura. Handanovic nagy védéssel hárított.
10' Berardi szögletrúgását hárította Handanovic.
14' Szép Inter támadás végén Icardi 20 méteres lövését könnyedén fogta Consigli.
21' L. Martinez jól indította Icardit, aki kisodródott és a védők szögletre mentettek.
25' Di Francesco szabadon indulhatott az Inter kapuja felé. Miranda a vállánál fogta a támadót, aki látványosan feldobta magát. A játékvezető megítélte a büntetőt, amelyet Berardi értékesített.
                                                         1-0
31' Icardi lőtt mellé 25 méterről.
44' Asamohah tört be a 16-oson belülre, a védők fellökték őt, de a játékvezető nem ítélt semmit.

A második félidőben Perisic állt be Dalbert helyett.
47' Perisic 10 méterről fölé bombázott. Tíz perccel később, szép támadás után Brozovic bombázott fölé.
60' Politano jobb oldali hatalmas lövése mellé szállt.
65' Prince Boateng 16 méterről a jobb kapufát találta el.
66' Icardi került óriási helyzetbe a Sassuolo kapuja előtt. Mintegy 5 méterről fölé belsőzte a labdát.
75' Keita szép cselekkel az ötös vonalig jutott, azonban a védők szerelték.
91' De Vrij kétszer is helyzetbe került, veszélyes fejeseit azonban Consigli hárította.

A végeredmény 1-0 maradt a Sassuolo javára.

A felkészülési mérkőzéseken biztató játékot produkáló csapatunk ezúttal tanácstalannak tűnt.
Icardiéknak semmi nem sikerült!
Számtalan kérdés fogalmazódik meg az ember fejében!
Jó helyezés a bajnokságban, vagy az olasz kupában? Helytállás a BL-ben??
Reméljük,hogy egy hét múlva javítunk és ez a vereség józanítóan hat a játékosokra és vezetőkre egyaránt!
A következő mérkőzés a San Siro-ban kerül lejátszásra augusztus 26.-án, a Torino ellen.