2018.12.14

Martinez óriási gólt lőtt, Asamoah gólpasszt adott és Icardi is gratulál

Sikerült amire kevesen gondoltak. Az Inter legyőzte a félelmetesnek hitt Atleticót otthonában a Wanda Metropolitán stadionban. A győzelmet jelentő gólt, (de milyen gólt!) az új csillag Lautaro Martinez szerezte az első félidőben. A találat érdekes módon született, Asamoah a félpálya környékéről indult a bal oldalon és mintegy 25-30 méterről hosszan ívelt előre, Martinez akrobatikus mozdulattal bombázott kapásból a jobb felső sarokba kb.6-8 méterről. Sorozatban ez a harmadik találata az ICC és a felkészülési mérkőzéseken a fiatal argentin fiúnak. A csapat az első félidőben szépen és fölényben játszott. A második félidőben viszont rengeteg hibával és pontatlanul játszottak a fiúk, főként a cserejátékosok. Az ICC tabellán az Inter így 7 ponttal a Tottenham és a Dortmund mögött a harmadik helyen végzett.
A bajnoki rajt előtt biztató ez a siker.