2019.05.27

Visszatekintve a Zenit Szentpétervár elleni barátságos mérkőzésre, néhány részletet szeretnénk közzé tenni.

A csapattal ezúttal nem utazott Karamoh és Nainggolan. A Francia támadónak enyhe térdsérülése, a Belga középpályásnak combizom sérülése van. Mindketten orvosi vizsgálaton vettek részt és megkezdik a rehabilitációt.
A Zenit elleni találkozó Pizzában a Garibaldi Arénában került sor. A gólokban gazdag mérkőzésen Candreva, a 16 percben mintegy 20 méterről leadott gyönyörű lövésével az Inter szerzett vezetést. A 27 percben Noboa egyenlített, a második félidő elején Icardi büntetővel újra az Intert hozta előnybe. Az Orosz csapat Mak a 64' és Hernani, a 73 percben szerzett góljával vezetést szerzett. Lautaro Martinez azonban a 75 percben egyenlített. A végeredmény,mint ismeretes 3-3 lett. Spaletti ezúttal hét helyen cserélt. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatóján elégedetten nyilatkozott. Az újságírók kérdésére válaszolva elmondta,hogy elképzelése szerint Asamoah a középpályán játszik majd, mivel az Udinese-ben is jól érezte magát ebben a szerepkörben, míg a zebráknál inkább hátul védekező szerepet kapott. A csapat jobban játszott ezúttal, mint a legutóbbi mérkőzésen.

A csapat összeállítása a Zenit ellen:
1 Handanovic, 33 D'Ambrosio (79' Zappa 67), 6 De Vrij (55' Ranocchia 13),37 Skriniar, 29 Dalbert, 5 Gagliardini, Asamoah ( 77' Roric), 16 Politano (77'Colidio32), 20 B. Valero (65 Emmers 40), 87 Candreva (77' Salcedo 74), 9 Icardi (65' L. Martinez 10).

-A következő mérkőzést július 24.-én kedden a Sheffield United ellen játssza a csapat.

-Sorsoltak a Coppa Italia 2018/19 évi menetrendjéről is. Az Inter 2019 január 13.-án kapcsolódik a sorozatba. A sorsolás alapján a Napoli - Milan - Lazio csapataival kiemelten, került egy ágra. A selejtezőkből tovább jutó csapatok közül a legesélyesebb, az Udinese lehet az Inter ellenfele januárban.
A másik ágon a Foirentina - Róma - Juventus - Atalanta négyes lett a kiemelt.