2018.09.23

Csapatfotó  a kicsikkel                                                        Intrenazionale FC 1-2 US Sassuolo Calcio

Hallatlan izgalmas mérkőzésen, meddő kék-fekete támadó játékkal alul maradt csapatunk a Mapei által szponzorált Sassuolo ellen. A kötelező győzelem elmaradt, köszönhető az ellenfél agresszív játékának és az elpuskázott számtalan 100%-os Inter gólhelyzetnek. A remélt BL hely elérése egy római győzelem esetén még lehetséges, de ebben nem lehetünk biztosak. Pazza Inter...

TIM  Seria-A 37. forduló. 2018 május 12. 20 óra 45 perc. Guiseppe Meazza stadion.
70 ezer néző.

Internazionale FC- US Sassuolo Calcio 1-2. Góllövők: 25' Politano, 72' Berardi és 80' Rafinha.
A csapatok összeállítása:
Inter: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia (77' 20 B. Valero), 33 D'Ambrosio, 11 Vecino (71' 23 Éder), 77 Brozovic,87 Candreva (58' 17 Karamoh), 8 Rafinha, 44 Perisic, 9 Icardi.
V. edző: L. Spaletti.
Sassuolo: 47 Consigli, 5 Lemos (84' 55 Letschert), 15 Acerbi, 39 Dell' Orco, 98 Adjapong,7 Missiroli
4 Magnanelli, 32 Duncan, 26 Rogerio, 16 Politano ( 71'30 Babacar), 25 Berardi (79' 90 Ragusa).
V. edző: Giuseppe Iachini.

Játékvezető: Abisso, partjelzők: Del Giovane, Prenna. 4. Jv.: La Penna. Video assziszt.: Di Bello és Crispo.

Események a mérkőzésen:
4' Sassuolo kezdett jól, Missiroli veszélyeztetett, lövését Handanovic semlegesítette.
Az Inter enyhe fölényben játszott, azonban a Sassuolo játékosai agresszívan letámadták a mieinket.
12' Candreva lövését Consigli hárította.
14' Duncan szabadon futott el a bal oldalon, lövése azonban nem sikerült, elkerülte a kaput.
23' Brozovic szabálytalanul szerelte Adjapongot. Sárga lapot kapott és szabadrúgás következett mintegy 18 méterről. Politano lőtte el a labdát, amely a sorfalban állók lába alatt a kapuban kötött ki.
                                                         0-1.
33' Handanovic védte Berardi lövését.
34' Rafinha és Candreva is helyzetbe került, a védők Consiglival a élen mentettek.
41' Perisic elfutott a bal szélen és kitűnő labdát adott Icardinak, aki  100%-os helyzetben Consiglibe lőtte a labdát.
42' Icardi nagyszerű labdát kapott Brozovic-tól,amit a hálóba továbbított. A gólt les miatt érvénytelenítette a játékvezető. (kb. 20 centiméteres les!).
A második félidőben is veszélyes volt a vendég csapat.
48' Handanovic újra bravúrral mentette előbb Berardi,majd két perccel később Duncan erős lövését.
51' Brozovic remek labdával indította Rafinhát, lövése telibe találta Consiglit. Szöglet lett belőle.
58' Cancelo nagyszerű beadását Lemos spárgázva mentette Icardi feje elől.
70' Perisic a bal oldalról kitűnő labdát tálalt Icardinak, aki a kapust találta el. Óriási helyzet volt.
72' Az Inter labdát veszített a félpályánál, az előre ívelt labdát Berardi szerezte meg és mintegy 20 méterről jobb lábbal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba.
                                                         0-2.
80' Perisic futott el a bal oldalon, vissza játszott Rafinhának, aki 16 méterről lőtt, labdája a jobb kapufáról a hálóba vágódott.
                                                          1-2.

Óriási Inter rohamok kezdődtek, de mindhiába!
82' Tűzijátékot rendezett az Inter. Egy beadást Icardi mellé fejelt, jó helyzetben.
87' Éder tört be a Sassuolo ötöséig, Acerbi becsúszva mentette csapatát a góltól.
Hat perc hosszabbítás következett.
95' Éder közelről bombázott. A léc alá tartó labdát Consigli fölé öklözte.Az utolsó nagy helyzet maradt ki az Inter részéről!
Az ellenfél harcosan, keményen és jól játszott. Csapatunknak ezúttal sem  ízlett ez a letámadó stílus. Szerencsénk sem volt! A kötelező győzelem időnként tanácstalanná tette a játékosokat...
Az udinei gólokból most kellett volna néhányat átmenteni!
A hátralévő forduló ad majd választ a jövőt illetően. Szubjektív vélemény: a csapat még nincs kész, nincs összerakva teljesen. A BL mezőnyében ez a forma ingadozás nem biztos, hogy szerencsés lenne! A EL sem lesz könnyű! Volt már erre példa.