2018.11.20

A kezdő csapat                                        Ranocchia kezdte meg a gólgyártást

Icardi a 28. gólnál tart                                                     Rafinha az elsőnél

Alaposan visszavágott az Inter a decemberi hazai vereségéért, az Udinese együttesének. A kék- fekete együttes meggyőző játékkal és négy góllal hűtötte le a hazai szurkolók kedvét.
A Lazio otthoni pontvesztésével, két pontra közelítettük meg a római csapatot és két fordulóval a bajnokság vége előtt, még van esély a BL helyezés megszerzéséhez. Ehhez viszont mindkét mérkőzést meg kellene nyernie az Internek. A Sassulo ellen van esély. A Lazio ellen az Olimpico-ban azonban, nem akármilyen mérkőzést láthatunk majd....

Seria-A TIM 36. forduló. 2018.május 6. Udine, Dacia Arena.
Udinese Calcio-Internazionale FC 0-4. Góllövők: Ranocchia 12', Rafinha 44', Icardi 46' és B. Valero a 71. percben.
A csapatok: Udinese: 1 Bizarri, 19 S. Larsen, 5 Danilo, 3 Samir, 27 Widmer, 99 Balic, 85 Behrami (74' 14 Jankto), 6 Fofana, 53 A Adnan, 10 De Paul (51' 72 Barak), 15 Lasagna (79' 18 Perica).
Vezető edző: Igor Tudor.
Intrenazionalae FC: 1 Handanovic, 7 J.Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 29 Dalbert (69' Santon),
20 B. Valero, 77 Brozovic, 8 Rafinha (84' 23 Eder) 87 Candreva ( 79' 17 Karamoh) 44 Perisic, 9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.

Játékvezető: P. Mazzoleni, partjelzők: Giallatini és Valeriani. 4. Jv.: Di Paolo. Video aszisszt:Giacomelli, Paganessi.

A mérkőzés érdekesebb eseményei:
5' J. Cancelo kitűnő szabadrúgását Perisic fejelte kapura, Danilo a gólvonalról mentett.
8' Szép Inter támadás végén Candreva lövését mentették a védők.
11' Rafinha vezette az Inter támadását, pontosan tálalt Icardi elé, akinek lövését sikerült hárítani a védőknek.
12' Az Inter bal oldalról végezhetett szögletrúgást. Perisic ívelte a labdát. A legmagasabbra Ranocchia emelkedett és csúsztatott fejese védhetetlenül vágódott Bizarri kapujába.
                                                                0-1.
17' Rossz mentés után Icardi a kapussal szemben találta magát, azonban kapura tartó lövését újra
Danilo mentette a gólvonalról.
23' A házigazdák 20 méteres szabadrúgását Fofana fölé lőtte.
34' Szép Inter támadás végén Perisic kitűnő átadását Candreva 8 méterről fölé lőtte.
36' Lasagna teljesen egyedül tört be az Inter 16-osáig, lövését azonban Handanovic bravúrral kivédte.
44' Rafinha nagyszerű cselekkel tört be a 16-oson belülre és mintegy 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.
                                                                  0-2.

46' A hosszabbításban Icardi jó labdával iramodott meg és mintegy 8-10 méterről lőtt a rövid sarokba.
                                                                   0-3.
49' Fofana beletaposott Perisic-be. Video bírói segítséggel piros lapot kapott, így az Udinese 10 emberre fogyatkozott.
64' Baric került helyzetbe, lövését Handanovic hárította.
71' Inter támadás során egy lecsorgó labda került B.Valero elé, aki a védő lábai között lőtte el a labdát és szerzett gólt.
                                                                     0-4
Továbbra is nagy volt az Inter fölénye.
87' A csereként beállt Karmoh kitűnően futott be a 11- es pont tájékáig és hatalmas lövése a kapufa felső lécét találta telibe. Ez volt a mérkőzés utolsó helyzete.
A csapat jó játékkal és magabiztosan nyert a fekete-fehérek ellen. Amennyiben megvalósul a Bajnokok Ligája helyezés, lesz még tennivaló bőven, hogy az európai elitben is újra a régi Internek szurkolhassunk.