2019.01.20

Orsato belenyúlt...   Icardi egyenlített...

Elképesztő mérkőzésnek lehettek tanúi a Meazza Stadion nézői és a sok millió néző, a televíziók képernyői előtt a Derbi Itálián. Az Inter kényelmesen kezdett és D. Costa korán vezetést szerzett a "zebráknak." Néhány perccel a gól után Vecino-t a kemény belépője után Orsato sárga lapos figyelmeztetésben részesítette. A videó asszisztensek jelzésére videó bírói visszajátszás következett és kiállította a középpályásunkat. Mi elfogult Inter drukkerek is láthattuk, hogy a szabálytalanság durvának minősíthető, de nem piros laposnak! A Juve ellen tíz játékossal esélytelen minden csapat! Az Inter azonban a második félidőben emberhátrányban is megfordította a mérkőzést. Az utolsó tíz percben azonban döbbenetes események következtek. Spaletti a 80.percben B.Valero-t küldte be Rafinha helyett, a 84 perben Santont, Icardi helyett. De miért??
A 87. percben a Juve egyenlített (Qudrado) Skriniar révén, a 89. percben pedig Higuain góljával megfordította a mérkőzést. Handanovic, bár jól védett, két gólnál szoborként nézte a meccset. Spaletti óriási taktikai hibát követett el a cserékkel. A végeredménytől eltekintve minden elismerés a csapaté, harcoltak, küzdöttek a reménytelennek tűnő helyzetben is.

TIM Seria-A 35 forduló. 2018. április 28. 20óra 45p. Milánó G. Meazza Stadion.
 Internazionale FC- Juventus FC 2-3. Góllővők: Icardi 52', Ouadrado 13', Barzagi 65' öngól, Skriniar 87' öngól?, Higuain 89'.
A csapatok összeállítása: Internazionale FC: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 11 Vecino, 77 Brozovic, 87 Candreva, 8 Rafinha (20 B. Valero 80'), 44 Perisic, 9 Icardi (Santon 84').
Juventus FC: 1 Buffon, 7 Ouadrado, 24 Rugani, 15 Barzagli,  12 A. Sandro, 6 Khedira, 5 Pjanic, 14 Matuidi, 11 D. Costa, 9 Higuain, 17 Mandzukic.
Játékvezető:Daniele Orsato. Partjelzők:Di Fiore és Manganelli. 4. Jv.: Tagliavento. Video assz.: Valeri,Giallianti,Di Jorio

A mérkőzés rövid összefoglalója:
13' Juve támadását Skriniar szögletre mentette.
13' Nagy a Juventus nyomása. D. Costa jó labdát kapott a bal oldalon és mintegy 7-8 méterről kapura lőtt. A labda a megdermedt Handanovic mellett a hosszú sarokban kötött ki.
                                                         0-1.
15' A Juve továbbra is támadta az Inter kapuját. Védőink hárították a támadást, amikor a labda Mandzukic elé került. Vecino támadta a csatárt, elkésve stoplijával elérte annak lábát, aki könnyebben megsérült. Sárga lap, videó elemzés és piros lap lett az eset vége.(Mandzukic a
mérkőzés vége előtt néhány perccel lett lecserélve!!). Rendkívül szigorú játékvezetői ítélet!
Az Inter aggasztóan nehéz helyzetbe került.
Érthetően továbbra is a Juve játszott fölényben.
24' D. Costa került jó helyzetbe, lövése azonban fölé szállt.
25' Az Inter is veszélyeztetett, egy szép támadást követően Perisic fölé lőtte a labdát.
29' Candreva egy visszajátszott labdát 28 méterről óriási erővel lőtte kapura, Buffon csak nagy bravúrral tudta szögletre ütni a jobb felső sarokba tartó labdát.
45' Barzagli durván felrúgta Icardit. Csak sárga lapos lett a figyelmeztetés!
Hat perces hosszabbítás következett.
50' Matuidi lesgólt szerzett, ezt is videó bírói segédlettel állapította meg Orsato. A partjelző nem jelzett lest!!
                                                    II. félidő

Az Inter játéka teljesen megváltozott!
49' Candreva került helyzetbe 6 méterre a kaputól, azonban a labda lecsúszott a lábáról.
50' Perisic futott el a bal oldalon, beadását Barzagli felelte ki. Nagy lehetőség volt.
52' Szabadrúgáshoz jutott az Inter. J.Cancelo mintegy 22 méterről ívelte a labdát a szabadon álló Icardinak, aki remek csúsztatott fejessel kiegyenlített.
                                                          1-1.
58' A remekül játszó Rafinha-t durván szerelték könyökkel. Orsato tovább engedte a játékot.
59' Az Inter tíz emberrel tovább rohamozott! Rafinha, Brozovic szép összjátékát nehezen mentették a Juve védői.
63' Higuain futott el a bal oldalon, kicselezte Handanovic-ot is ,azonban mellé lőtt.
65' Perisic Quadrado párharcból sokadszor Perisic került ki győztesen, betört az alapvonal mellett és éles beadását Barzagli saját kapujába lőtte. Öngól!
                                                           2-1.
75' A csereként beállt Dybala 17 méteres szabadrúgását Handanovic hatalmas bravúrral ütötte kapu fölé.
Az Inter elfáradt, a Juve nyomása növekedett.
87'  Quadrado kicselezte Santont és az alapvonal közeléből lőtt kapura. A lövésbe beleért Skriniar is. Handanovic mozdulatlan maradt és a labda a hálóba vágódott.
                                                           2-2.
89. Szabadrúgáshoz jutott a Juve  20 méterre az Inter kapujától. Dybala ívelte a labdát az öt méteres vonal környékére, amit Higuain tisztán fejelhetett a bal sarokba. Védőink és Handanovic is dermedten nézték az eseményeket.