2018.11.20

Icardi 26 gólnál tart                                             Handanovic munkában

A TIM Seria-A 34. fordulójának mérkőzésén az Inter Veronába látogatott. A vendéglátó a Chievo együttese volt. Az első félidő felejthető volt az Inter szempontjából,viszont a második félidőben a kék-fekete csapat játszott fölényben. Icardi és Perisic góljaival 90 percig vezetett a csapat és ekkor szépített a veronai együttes. Végül Inter sikerrel zárult a találkozó.

Seria-A 34.forduló.2018 április 22. Verona, Stadio M. Bentegoni. 15.00 óra.
Chievo Verona-Internazionale FC 1-2. Góllövők: Icardi 50', Perisic 61' és Stepinski 90'.
Játékvezető: Paolo Valeri, Partjelzők: A Marazzo,Paganessi, 4. Pasqua, Video asszisztensek: Mazzoeleni,Dobosz.
A csapatok összeállítása:
Chievo Verona: 70 Sorrentino, 14 Bani, 8 Radovanovic, 40 Tomovic, 29 Cacciatore, 17 Giaccherini (66' 23 Birsa), 4 Rigoni, 56 Hetemaj, 2 Jarosynski (60' 19 Castro), 45 Inglese, 20 Pucciarelli (83' 9 Stepinski). Vezető edző: R. Maran.
Internazionale FC: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 20 B. Valero (76' 11 Vecino), 77 Brozovic, 17 Karamoh (66' Santon), 8 Rafinha, 44 Perisic (89' 87 Candreva). V.edző: L. Spaletti.

A mérkőzés összefoglalója:
5' Szabadrúgáshoz jutott az Inter, amelyet J. Cancelo végzett el. Lövése épphogy elkerülte a kaput.
12' Veszélyes a Chieveo! Rossz Inter mentés után Pucciarelli a kapufát találta el.
13' Perisic került jó helyzetbe. Mintegy 8 méterről a kifutó kapus fölött a labdát átemelte, labdája a kapu fölött hagyta el a játékteret.
15' Újra Handanovicnak kellett nagyot védeni.
26' Perisic futott el a bal oldalon, beadását azonban szögletre rúgták a védők.
39'A Chievo újabb támadást vezetett. Cacchiatore nagy lövését Handanovic bravúrral hárította.
45' Pucciarelli futott el a bal oldalon, nagy helyzetben lőtt kapura, azonban Handanovic újra remekelt. Kivédte az óriási lövést.

Az első félidő gól nélkül zárult.

50' Az Inter jutott szabadrúgáshoz. Brozovic mintegy 17 méterről célozta meg a jobb alsó sarkot,lövését azonban Sorrentino kiütötte D'Ambrosio elé, aki visszagurított Icardi elé,aki a hálóba lőtte a labdát. A partjelző lest jelzett. Videó bírói döntéssel azonban a gól érvényes lett.
                                                                0-1.
59' Brozovic betört a Chievo kapujának előterébe, lövése kissé elkerülte a kaput.
61' Gyönyörű Inter támadást  indított Karamoh. Szép átadását Rafinha Perisichez továbbította, aki nem hibázott és a kapuba továbbította a labdát.
                                                                 0-2.
73' Veronai támadás után, Rigoni kemény lövése levágódott és elhagyta a játékteret.
78' Szép Inter támadás után Perisic jó labdát adott Rafinha-nak, akinek lövését Sorrentino kivédte.
90' Chievoi támadás a szépítésért. Stepinski a 16-oson belül tisztán vehette át a labdát és nem hibázott, a kifutó Handanovic mellett a kapuba lőtt.
                                                                   1-2.

A játékvezető öt percet hosszabbított.
95' A Chievo rohamozott az egyenlítésért. Jobb oldalról, a kapu elé ívelt labdát szerencsére Tomovic nem érte el, így nem sikerült az egyenlítés.

A gyenge első félidő után magabiztosan játszott az Inter, de a mérkőzés végét könnyelműen vette. Icardi 26. Perisic 10. gólját szerezte ebben az idényben. Csapatunk a tabella ötödik helyén áll továbbra is. A két római csapat is győzött, míg a Napoli az utolsó percben szerzett góllal győzött a Juve ellen. Nagy harc lesz a helyezésekért.