2018.09.23

A kezdő csapat                              Joao Cancelo és a többiek öröme
                                                                           az első találat után

Icardi és Brozovic is betalált és jól játszottak

Az előző hetek kiszámíthatatlan eseményei után örömteli játékkal és magabiztos győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit az Inter, kedden este. A 33. forduló első mérkőzését játszotta csapatunk és fontos három pontot szerzett. A legfontosabb viszont az, hogy szebbnél szebb akciókat és nagyon szép gólokat láthattunk. Ideiglenesen a tabella harmadik helyére kerültünk, ma estig. A hátra levő mérkőzésektől függ a csapat végső helyezése.

TIM Seria-A 33. forduló.2018 április 17. Milánó, G. Meazza Stadion, 47 ezer néző.

Internazionale FC-Cagliari  4-0. Góllövők: Joao Cancelo 3', Icardi 50', Brozovic 60' és Perisic a 90.percben.
A csapatok összeállítása:
Internazionale FC: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37' Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrozio, 5' Gagliardini, 77 Brozovic, 17 Karamoh, 8 Rafinha, 44 Perisic, 9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.
Cagliari: 28 Cragno, 3 Andreolli, 56 Romagna, 15 Castan, 24 D. Ceter, 21 Ionita, 20 Padoin (55' 22 Lykogiannis) 12 Miangue, 7 Cossu (73' 38 Caligara) 25 Sau (50' 16 Faragó), 9 Giannetti. V.edző: D. Costa.
Játékvezető: F.Pasqua. Partjelzők: La Rocca és Tolfo. 4. Jv.: Di Paolo. Videó assziszt: Mariani,Preti.

A mérkőzés kiemelkedő eseményei:
3' Szabadrúgást ítélt a játékvezető az Inter javára, a bal oldalon mintegy 25 m.-re a Cagliari kapujától. A szabadrúgást J. Cancelo végezte el, aki élesen ívelte be a labdát a kapu elé, amely érintés nélkül vágódott be a kapuba.
                                                           1-0.
9' Rafinha jól sikerült beadását Perisic lőtte kapura, azonban a kapus kiütötte azt.
13' Icardi ugrott ki a védők közül a bal oldalon, nagyszerű beadását Karamoh óriási helyzetben mellé lőtte.
22' Szép Inter támadás végén Karamoh óriási lövése a kapufa felső lécén csattant. Centiméterek hiányoztak az újabb gólhoz.
Az Inter óriási fölényben játszott és a gólhelyzetek egymást követték.
22' Rafinha Perisic-nek tálalt jó labdát, a kapus azonban mentett.
37' Gagliardini comb sérülést szenvedett. B. Valero jött be a helyére.
43' Újabb szép Inter támadás végén Icardi közelről a kapusba lőtte a labdát.
A Caligari játékosai még nem lőttek kapura.
A második félidőben folytatódott az Inter fölény.
50' Karamoh tört előre, jól passzolt Rafinhának, aki Icardit szöktette finom labdával.Ezúttal Icardi nem hibázott és belőtte 25. gólját ebben az idényben.
                                                              2-0.
60' Az Inter folytatta a rohamokat. Brozovic a Cagliari 16-osának előterében labdát szerzett és mintegy 18 méterről mesterien csavarta a kapu jobb felső sarkába.
                                                              3-0.
74' Icardi csúsztatott fejese mellé szállt. Nagy helyzet volt ez is.
83' Candreva került helyzetbe, nagy lövést küldött kapura, Andreolli kezét érte a labda  16-oson belül. A játékvezető videó bírói segítség után kirúgást ítélt.
90' Inter szabadrúgás után Candreva visszagurított Perisic-nek, aki védhetetlen gólt lőtt.
                                                              4-0.
Az eredmény már nem változott a mérkőzés végéig.
Jó volt látni a játékosok örömét a mérkőzés végén!
Bár sok gólhelyzet maradt ki, voltak hibák is a játék során, de összességében elégedettek lehetünk.
Reméljük Spaletti mester lassan, de biztosan lép előre a csapatépítésben. Az európai kupákban erre nagy szükség lesz!