2019.02.18

Perisic három nagy helyzetet hagyott ki

A 32. fordulóban az Atalanta fogadta az Intert. A mérkőzés első részében a bergamói csapat játszott jobban, azonban a második játékrészben a kék-feketéknek volt több helyzetük. A gól nélküli mérkőzés után csapatunk 60 ponttal az ötödik helyet foglalhatja el a vasárnapi fordulók után. A római derbi után bármilyen eredmény születik, az Inter pozíciója nem változik.

TIM Seria-A 32.forduló 2018. április 14. Bergamo, Atalanta BC - Internazionale FC 0-0.
A csapatok összeállítása:
Atalanta: 1 Berisha, 3 Toloi, 13 Caldara, 5 Marsiello, 33 Hateboer, 15 de Roon, 11 Freuler, 8 Gosens, 4 Cristante, 99 Barrow, 10 Gomez. Vezető edző: G.P. Gasperini.
Internazionale FC: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon ( 90' 17 Karamoh) 5 Gagliardini, 20 B. Valero, 7 J. Cancelo, 8 Rafinha (71' 23 Éder), 44 Perisic, 9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.
Játékvezető: Daniele Doveri. Partjelzők: Vivenzi, Lo Cicero. 4. jv.: Calvarese, Video asszist.: Damato és Ranghetti.
A mérkőzés érdekesebb jelenetei:
5' Gomez tört be az Inter kapujának előterébe és 5 méterről óriási helyzetben mellé lőtte a labdát.
Az Atalanta nagyon agresszívan játszott, ebben az időszakban letámadták a mieinket, és ez sokszor zavart okozott.
18' Rafinha az Atalanta térfeléről indult, jó cselekkel a bergamói 16.-ig.Lövése azonban mellé szállt.
19' Barrow a bal oldalon futott el és szabadon lőhetett, Handanovic azonban bravúrosan védett.
27' J. Cancelo labdát veszített, Barrow került helyzetbe, de mellé lőtt.
30' Újra Handanovic bravúros védéssel akadályozta meg a bergamóiak gólszerzési lehetőségét.
31' Perisic a bal oldalon jó labdát kapott, betört a 16-oson belülre, azonban a kapusba lőtte a labdát.
43' Gagliardini pazar labdával indította Perisic-et, aki mintegy 8 méterről a kapu mellé lőtt.
54' Icardi tört be a bergamói kapu előterébe, a védők azonban mentettek.
71' Rafinha került jó helyzetbe, nagy lövése kevéssel szállt fölé.
81' Az Inter szabadrúgását Éder végezte el. Óriási lövését Berisha nagy bravúrral hárította.
86' Éder a jobb oldalon futott el, kiváló beadását Perisic tisztán fejelhette. A labda azonban mellé szállt. A harmadik ziccer maradt ki.
A mérkőzés 0-0 arányú döntetlennel végződött. Sajnos ezúttal sem volt szerencsénk!