2018.12.14

Icardi kétszer hibázott hasonló helyzetben

A Seria-A 27. fordulójának elmaradt mérkőzésén, a milánói derbin, gól nélküli döntetlen született. Az Inter jobban játszott ellenfelénél, azonban Icardi két alkalommal is óriási helyzetet hagyott ki és Perisic is a Milan kapufa tetejére emelt egy alkalommal. Az ellenfélnek egy nagy helyzete volt. Bonucci csúsztatott fejesét Handanovic bravúrosan hárította.

TIM Seria-A 27.forduló. 2018. április 4. Milano, G.Meazza Stadion.

AC Milan- Internazionale FC 0-0.
Játékvezető: Di Bello, partjelzők: Constanzo,Preti, 4. jv.: Giacomelli, Video assziszt.: Valeri és Schenone.
A csapatok sösszeállítása: AC Milan: 99 G. Donnarumma, 2 Calabria, 19 Bonucci, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez, 79 Kessie, 18 Montolivo, 5 Bonaventura, 8 Susso, 63 Cutrone, 10 Calhanoglu,
Vezető edző: Gennaro Gattuso.
Internazionale FC: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio,
77 Brozovic, 5 Gagliardini, 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic, 9 Icardi.
Vezető edző: L. Spaletti.

Az Inter kezdett jobban, hiszen már a 3. percben Rafinha került helyzetbe, lövését azonban blokkolták.
9.perc, Perisic nagyszerű átadását Brozovic lőtte mellé.
19' J. Cancelo kiváló labdát kapott, betört az alapvonalig,majd visszajátszott Candrevának, aki 8 méterről lőtt kapura, azonban Donnarumma jól zárta a szöget és védte a lövést.
22' Calhanoglu szabadrúgást ívelt az Inter kapuja elé, Bonucci csúsztatott fejesét Handanovic óriási védéssel ütötte szögletre.
28' Cutrone tört be az Inter kapujának előterébe és mintegy 8 méterről lőtt, azonban Handanovic újra bravúrosan védett.
29' Perisic került kiváló helyzetbe Brozovic átadásával, lövése azonban gyengére sikeredett. Donnarumma könnyedén védte.
38' Candreva kiválóan ugratta ki Icardit, aki a hálóba lőtte a labdát. A videó bíró visszajátszása szerint mintegy 15 centiméteres lesen állt az Inter gólzsákja.Maradt a 0-0.
48' Perisic futott el a bal oldalon, kapura emelt,labdája azonban a felső kapufa tejéről kipattant.
49' Candreva jól ívelt a kapu előterébe, Rafinha azonban nem találta el jól a labdát.
59' Kessie került helyzetbe, azonban labdája a kapu fölé szállt.
68' Cutrone jó labdát kapott a 11-es pont tájékán, és szép ollózó mozdulattal a hálóba lőtt mintegy 1,5 méteres lesről! A gól érvénytelen volt.
93' Az Inter eldönthette volna a mérkőzést! Candreva nagyszerűen futott el a bal oldalon. Beadása is jól sikerült, Icardi azonban lemásolta az első félidőben kihagyott helyzetet. A kapu torkából perdült ki a labda az alapvonalon kívülre. Ez bizony előfordul a legjobbakkal is!