2019.05.25

Icardi, a mérkőzés hőse "mester négyes" találatával                Századik találat a Seria-A-ban

Genovában nem mehet biztosra senki, így kétségekkel vártuk a következő idegenbeli mérkőzést. Az Inter ezúttal rendkívül magabiztos játékkal Icardi négy góljával és Perisic találatával fölényesen győzött a Sampdoria ellen. Szorítunk a csapatnak, hogy visszataláljon a biztató őszi sorozathoz. A játék minősége, lelkesedés és a motiváció tekintetében ezúttal kitűnően vizsgázott a kék-fekete csapat. A nagyarányú győzelem is megérdemelt volt.

Seria-A 29.forduló, 2018. március 18.12 óra 30 perc. Genova, Luigi Ferraris Stadion.

Sampdoria FC-FC Internazionale 0-5
Góllövők: Perisic 26' és Icardi 30'(tizenegyesből) 31', 44' és 51.percben.

A csapatok összeállítása:
Sampdoria: 2 Viviano, 24 Bereszynski(34' 25 Verre), 26 Silvestre, 13 Ferrari, 29 Murru, 8 Barreto (54' Regini), 34 Torreira, 18 Praet, 90 Ramirez (50' 9 Caprari), 27 Quagliaerra,91 Zapata. Vezető edző:Marco Giampaolo.
FC Internazionale: 1 Handanovic, 7 J. Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio,
77 Brozovic, 5 Gagliardini, 87 Candreva (77' 11 Vecino) 8 Rafinha (75' 20 B. Valero) 44 Perisic,       9 Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.

A mérkőzés fontosabb eseményei.
2' Az Inter első támadása, Candreva elfutott a jobb oldalon kitűnő beadásáról Icardi épphogy lemaradt.
Ezután kiegyenlített játék folyt a pályán, az Inter valamivel többet támadott.
13' Újra Candreva robogott el a jobb szélen, beadását Icardi nem találta el jól.
18' Zapata került helyzetbe,lövése azonban mellé szállt.
22' D'Ambrozio nagy helyzetben fejelte kapura a labdát, Viviano azonban bravúrosan védte azt.
23' Inter szöglet után a labda a kapufát találta el.
26' Candreva jó cselekkel J.Cancelo-hoz játszotta a labdát, aki jól ívelt Perisic-nek, aki védhetetlenül fejelt a kapuba.
                                                             0-1.
29' Rafinha-t a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, a játékvezető 11-est ítélt.
30' A büntetőt Icardi értékesítette, ezzel a 100. Seria-A gólját érte el.
                                                             0-2.
31' Perisic ívelt labdát a Samp. kapuja elé, a labdát a védők elhibázták, Icardi nagyszerűen reagált és közelről sarokkal a kapus és egy védő között talált a kapuba.
                                                             0-3.
41' Sampdoria támadás során Zapata a kapufára fejelte a labdát.
44' Újabb Inter támadás után Candreva beadása Rafinha-t találta jó helyzetben, aki Icardihoz hasonlóan sarokkal továbbította a labdát a kapura, azonban Viviano kiütötte azt. A jól érkező Icardi a léc alá bombázta azt.
                                                              0-4.
51' A második félidő is jól kezdődött. Barreto a 16-on belül próbált menteni. Labdája Icardi elé pattant, akinek pattintott labdája Viviano fölött a hálóban kötött ki.
                                                               0-5.

A második félidőben is magabiztosan és fölényben játszott az Inter. Az eredmény nem változott.

Mauro Icardi eddig103 gólt szerzett az olasz első osztályú bajnokságban.Ő a hatodik olyan fiatal 25 éves játékos, aki 100 gólt ért el a Seria-A mezőnyében. Ez eddig, Meazza, Piola, Barel és Altafini-nek sikerült.

Gratulálunk Mauro és reméljük folytatódik a sorozat és az Inter színeiben!