2018.05.27

Skriniar és Gagliardini az első gól után és Ranocchia öröme szép fejes gólja után

A Seria-A 25. fordulójában szombaton este, az Inter csapata győzött a sereghajtó Benevento gárdája ellen. Az első félidőben a mieink hozták az eddigi alacsony színvonalú játékot. A kieső jelölt csapat fölényben és veszélyesen játszott. A második félidő elején folytatódott a Benevento elszánt rohamozása, azonban egy szöglet és egy szabadrúgás után két hátvédünk fejes gólja eldöntötte a mérkőzést.

Milánó 2018. február 24.  20 óra 45 p. Guiseppe Meazza Stadion.

Internazionale FC- Benevento Calcio 2-0
A csapatok összeállítása:
Internazionale FC.: 1 Handanovic, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 33 D'Ambrosio, 11 Vecino, 5 Gagliardini, 87 Candreva, 8 Rafinha (65' 17 Karamoh), 44 Perisic (81.' 77 Brozovic), 23 Éder.
Vezető edző: L. Spaletti.
Benevento Calcio: 81 Puggioni,3 Letizia, 6 Djimsiti, 11 Coda, 14 Viola, 16, Tosca, 30 sandro, 31 Djuricic (46' 8 Cataldi) 66 Guilherme, 83 Sagna, 99 Brignola.
Vezető edző: Roberto De Zerbi.
Játékvezető: Luca Pairetto, partjelzők:Longo, Santoro,4. jv.: Sacchi, video asszisztensek:Maresca, Fiorito.

A mérkőzés érdekesebb eseményei:
Az Inter kezdte a játékot, azonban a Benevento elszántan letámadta játékosainkat és pontosabban adogatott.
6.' Benevento szöglet után Handanovic öklözve mentett.
9.' Inter támadás után Candreva jó helyzetbe került, közeli lövését azonban az utolsó pillanatban lesodorták lábáról a védők.
17.' J. Cancelo futott el a jobb oldalon, beadását Perisic mellé fejelte.
23.' Benevento kontra után Coda óriási lövését Handanovic bravúrral védte.
Veszélyes volt ebben az időszakban a Benevento!
34.' Guilherme jó cselekkel tört előre, jól indította Sandrót, aki betört az öt méteres vonalig. Perisic szorongatta őt és Sandro elesett, a játékvezető azonban nem ítélt 11-est.
37.' Rignola robogott el a bal oldalon, jó helyzetben lőtt kapura, Handanovic azonban a helyén volt és védte az erős lövést.
54.' Vecino nagy lövését Puggioni csak öklözve tudta hárítani.
58.' Brignola labdát szerzett a saját térfelén, kitűnően indította Codát, aki tiszta helyzetben fölé lőtte a labdát. Óriási helyzet volt!
59.' Ranocchia sárga lapot kapott.
66.' Szögletet rúghatott az Inter. Cancelo ívelte be a labdát, amelyet többen elhibáztak, azonban Skriniar jól reagált és erős fejelését Puggioni nem tudta védeni.
                                                       1-0
69.' Szabadrúgáshoz jutott az Inter. Cancelo ívelte előre a labdát mintegy 30 méterről, a védelem mögé.Ranocchia jó ütemben érkezett és 8 méterről védhetetlenül fejelt a hálóba.
                                                       2-0
81.' Viola második sárga lapja után, piros lappal távozott a pályáról.
85.' Gagliardini 17 méterről jó helyzetben mellé lőtte a labdát.
92.' Karamoh futott el. Candreva tisztán kapta a labdát, azonban a védők szerelték őt.

Az Inter ezúttal sem kápráztatta el játékával a nézőket. Az első félidőben többször is fütty kísérte játékukat. Nem biztató ez a jelenség a városi derbi előtt, mivel a Milan vasárnap este 2-0 arányban győzött Rómában.