2018.09.23

Genova AFC -  FC Internazionale 2-0

Újra, vagy még mindig  gödörben a csapat. Szombaton este játszotta az Inter a 25. forduló bajnoki mérkőzését a Genovában. Balszerencsés góllal szerzett vezetést a Genova az első félidő befejezése előtt egy perccel. A második félidőben pedig újra egy hajdani Interes, Pandev büntetett.

2018.február 17. 20 óra 45 p. Genova, Stadio Ferraris.
Genova AFC- FC Internazionale 2-0. Góllövők: Ranocchia (öngól) 45' és Pandev 59. percben.
A csapatok összeállítása:
Genova AFC: 1 Perin, 13 Rosettini, 2 Spoli, 87 Zukanovic, 20 Rosi, 24 Bessa (56' 40 Omeonga, 8 Bertolacci, 88 Hiljemark,93 Laxalt, 19 Pandev (80' 22 Lazovic, 16 Galabinov (77' 10 Lapadula). Vezető edző : Davide Ballardini.

FC Internazionale: 1 Handanovic, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 33 D'Ambrosio, 11 Vecino
(62' 8 Rafinha), 5 Gagliardini, 87 Candreva (77' 99 Pinamonti), 17 Karamoh, 23 Éder.
Vezető edző: L. Spaletti.

Játékvezető:Michael Fabbri, partjelzők: Alassio, De Meo, 4. jv.: Di Paolo. Video a.: Giacomelli, Tasso.

Az Icardi és Perisic nélkül felálló Inter ezúttal is hozta az elképzelés nélküli, tanácstalan játékot.
A válság tovább tart legnagyobb szomorúságunkra. Az elmúlt heti győzelemben közreműködő Karamoh és Rafinha ezúttal nem tudott sokat hozzátenni az esetleges sikerhez.

A mérkőzés fontosabb pillanatai:
9' Pandev szólózott az Inter tizenhatosán belül, nagy helyzetben lőtt,azonban Handanovic lábbal mentett.
19' Az első említhető Inter helyzet: Candreva ívelt pontos labdát Karamohnak, aki nagy helyzetben nem találta el jól a labdát, az jócskán kapu mellé szállt.Óriási helyzet volt!
31' J. Canceló kiváló labdát tálalt Candreva elé, akinek lövését Perin bravúrral hárította.
45' Szerencsétlen pillanat! Zukanovic ívelt az Inter kapuja elé, Skriniar kapásból mentett, azonban Ranocchiát találta el, a visszapattanó labda azonban saját kapujában kötött ki. Öngól! Handanovic nem reagált kellőképpen. 1-0.
A második félidőben több jó támadást vezetett az Inter, főleg J. Cancelo jó játékának köszönhetően. A befejezésekkel azonban hadilábon állt csapatunk.
59' Genovai szöglet után mentettek a védők, azonban a labda Laxalthoz került, aki tisztán erős labdával Pandevet hozta helyzetbe, és ő a labdát ballal a hálóba küldte. Handanovic nem tudott menteni. 2-0.
61' Karamoh került helyzetbe, azonban lövése újra célt tévesztett.
88' Két sikertelen Inter helyzetet láthattak a nézők, Karamoh és Pinamonti jóvoltából.
94' D'Ambrosio került helyzetbe, lövését azonban Perin hárította.

Harmadik vereségét szenvedte el a csapat, azonban nehéz szavakat találni erre a látványos hanyatlásra. Ha visszaemlékezünk az eredményes távol keleti túrára és az azt következő jó kezdetre, ez a játék érthetetlen számunkra.
Erőnléti, taktikai, technikai problémák mellett pszichés gondok is észlelhetők.

Ezeket azonban a vezetésnek kell megoldani.