2018.04.20

Perisic a három gól szerzője                                      Skriniar örül a  góljának

Napsütéses délután várt az 53 ezer nézőre vasárnap a San Siro avagy, a Guiseppe Meazza stadionban a Seria-A következő fordulójának Inter - Chievo mérkőzésén. A kék-fekete csapat az európai top csapatok szintjén Perisic 3, Icardi, és Skriniar találataival 5-0 arányban múlta felül a veronai gárdát. Az Inter az egyik, legjobb játékát nyújtotta ebben az idényben és győzelmével a tabella élére ugrott. Az Inter 39 ponttal vezeti a tabellát. Icardi 16 góllal a góllövő lista élére került.

2017. december 3. 15 óra 45 p. Milano, Guiseppe Meazza Stadion  53 ezer néző.

FC Internazionale-Chievo - Verona 5-0. Góllővők: Perisic 23.- 57, és 92.percben, Icardi 38. p. és Skriniar 60.percben. A Csapatok összeállítása: Inter: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, ( csere 77' 29 Dalbert) 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 21 Santon, 28 B. Valero, 10 J. Mario, 87 Candreva, ( csere 84' 17 Karamoh), 77 Brozovic, 44 Perisic, 9 Icardi (csere 75.' 23 Eder). V. edző: L Spaletti.         Chievo-Verona : 70 Sorrentino, 29 Caccatore, 5 Gamberini, 3 Dainelli,18 Gobbi, (cs.:87' 2 Jarosynski) , 77 Bastien, 4 Rigoni, (cs.: 64.' 40 Tomovic, 97 De Paoli,23 Birsa, 69 Meggiorini (cs.:69.' 7 Garritano), 45 Inglese. V. edző: Rolando Maran.

Játékvezető: Calvarese, Partjelzők: Carbone, Biondi, 4. jv.: Serra, Video asszisztens: Guida és Ranghetti.

A fölényes győzelem rövid összefoglalója:

2.' Ranocchia fejelt mellé, óriási helyzetben. 6.' Candreva tört kapura jobb oldalról, 7 méterről lőtt. A kapus védte a veszélyes lövést. 10.' támadt a Chievo, Candreva dekázva mentett. A 15. perctől nőtt az Inter fölénye. 23.' Santon bal oldalról kapura lőtt, a labda Perisic elé került, aki nem hibázott. 1-0. 28.' Icardi szabadon futott el, Joao Mario - nak passzolt, akinek lövését Sorrentino lábbal mentette. A 35. percben egy  Chievo támadás után Handanovic védte Caccatore lövését. 38.' Brozovic remek indítását Icardi  mintegy 7 méterről értékesítette. 2-0.                                  Az első játékrész ezzel az eredménnyel zárult.                                                                           A második félidőben intenzív Inter támadásokkal folytatódott a mérkőzés. A 49.' Candreva tört kapura és lövése a kapufát érintve mellé szállt. Beszorult a Chievo. Az 57.' Perisic a bal oldalon tört kapura és 17 méterről lőtt gólt. 3-0.  A 60.' Candreva futott el a jobb oldalon, pontos beadását Skriniar előre vetődve fejelte a hosszú sarokba. 4-0. 80.'Brozovic a felső kapufát találta el.Továbbra is nagy Inter fölény jellemezte a mérkőzést. A 91.' Ranocchia fejelt kapura, a kapus azonban hárított. A hosszabbítás 92. percében Perisic 17 méteres lövése a kapuba talált. 5-0.            BRAVÓ INTER!

A következő bajnoki mérkőzést a Juventus ellen játsza a csapat, várhatóan szombaton. Nagyon fontos találkozó lesz csapatunk számára!