2019.02.18

Gól előtti pillanat: Icardi a  kapuba fejeli a labdát

Gólöröm a G. Meazzában

A vasárnapi záró mérkőzést a Guiseppe Meazzában játszotta a két, kék-fekete gárda. Ezúttal pályaválasztóként az Inter viselte ezt a mezt, míg az Atalanta fehér mezben küzdött. Icardi két védhetetlen fejes góljának köszönhetően az Inter begyűjtötte a három pontot és felzárkózott a Napoli mögé a második helyre. A legfontosabb azonban az, hogy csapatunk magabiztos és jó játékkal vívta ki ezt a fontos győzelmet.

Seria-A 13. forduló, 2017 november 19.

G. Meazza stadion 20 óra 45 perc.

FC Internazionale - Atalanta 2-0. Góllövő: M. Icardi (51. és 60. percben).

A csapatok összeállítása:

FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon, 11 Vecino 5 Gagliardini, 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic, 9 Icardi. Cserék: 27 Padelli, 44 Berni,7 Cancelo, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 23 Éder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 99 Pinamonti. Vezető edző: L. Padelli.

Atalanta: 1 Berisha, 3 Toloi, 6 Palomino, 5 Masiello, 33 Hateboer, 15 Cristante, 4 De Roon, 21 Castagne, 72 Ilicic, Kurtic, 10 Gomez. Vezető edző: G.P. Gasperini.                              Játékvezető: Michael Fabbri, partjelzők: S. Alesio, P. De Meo, a 4. jv.: F. Maresca, video assz.: D. Orsato és G Shenone.

Az első kapura tartó lövés a 10. percben történt. Gagliardini lőtt 25 méterről kapura, azonban a lövés elkerülte a kaput. Néhány perc múlva az Atalanta veszélyeztetett Gomez által, Skriniar azonban szerelte a támadót. Ilicic és Hateboer révén újra az ellenfél kezdeményezett, Handanovic azonban mentett. A 25. percben Borja Valero sarokkal szöktette Icardit, aki kiugrott Palomino mellett, Berisha mentette az Inter támadó lövését. Hatalmas védés volt! Változatos játék folyt a félidő végéig amely gól nélküli döntetlennel zárult.    A második félidő Inter támadásokkal kezdődött, a 47. percben Icardi fejelt kapura , Berisha újra mentett. Az 51. percben született a vezető gól, Candreva a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Icardi jó ütemben érkezett és a labdát a kapu jobb alsó sarkába fejelte. 1-0. Az 59.percben Gomez került helyzetbe és esélye volt az egyenlítésre, azonban nagy helyzetben fölé lőtt. A 60. percben újra egy jobb oldali támadás során D'Ambrosio ívelt a kapu elé és Icardi ragyogó ütemben fejelt a kapu bal alsó sarkába. 2-0. A 69. percben a csereként beállt Petagna veszélyeztetett, Handanovic azonban hárított. Az utolsó percekben Eder állt be Icardi helyett, akit nagy ovációval ünnepelt a Stadion közönsége. Icardi 13 mérkőzésen 13 gólt szerzett. Bravó Mauro! Az Inter 33 ponttal a második helyen várja a következő találkozót november 25.-én a Cagliari ellen.

Fontos tájékoztatás az oldal látogatói számára: ez a tudósítás rövid ideig lesz látható ebben a formában. A jövőben az Inter oldalt átalakítva, új formában kívánjuk megjelentetni. Minden olvasónknak megértését kérjük!