2017.11.24
Egy este Veronában
Írta: Administrator
2017. október 31. kedd, 21:03

A Stadio M. Bentegoni és a két csapat                   Boja Valero öröme a gól után

A második gól előtti pillanatok

Hétfőn este a Seria-A 11. forduló záró mérkőzését Veronában játszotta az Inter a Hellas Verona ellen. Nem volt egyszerű mérkőzés, ahogy azt megszokhattuk az olasz első osztályban. A kieső helyen álló Hellas most is az életéért játszott és ez a legnagyobb csapatok számára is a jövőben nehéz perceket okozhat. Az Inter nagy nehezen, de megszerezte a győzelmet és ezzel a három pontot. Az Inter labdatartási fölénye és a többi statisztikai mutatója kedvező volt, de egy vitatható videó bírói  ítélettel a házigazdák lelkesedése rendkívüli módon megnőtt és számos veszélyes támadáshoz vezetett. Csapatunk a győzelemnek köszönhetően a második helyen áll a bajnoki táblázaton.

11. forduló. 2017 október 30.  20 óra 45 perc. Verona. Stadio Marcantoni Bentegodi.   Hellas Verona- Fc Internazionale 1-2. Góllövők: B. Valero 36.' Pazzini 59.' (11-esből) és Perisic a 67. percben.

A csapatok összeállítása:H. Verona: 1 Nicolas, 2 Romulo, 75 Heurtaux, 12 Caracciolo, 69 Souprayen, 7 Verde, 8 Fossati, 24 Bessa, 93 Fares, 10 Cerci, 9 Kean.  Cserék: 17 Silvestri, 40 Coppola, 4 Laner, 5 Zucullini, 11 Pazzini, 20 Zaccagni, 21 Lee, 27 Valotti, 37 Bearzotti, 77 Buchel, 97 Felicioli.  Vezető edző: Fabio Pecchia.

FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo, 87 Candreva, 5 Gagliardini, 11 Vecino, 20 B. Valero, 44 Perisic, 9 Icardi.  Cserék: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 22 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 77 Brozovic, 99 Pinamonti.  V. edző: L. Spaletti.

Játékvezető: Claudio Gavillucci, partjelzők: Crispo, Di Vuolo, 4. jv.: Baroni. Video asszisztensek: Irrati és Preti.

Az első játékrész elején az Inter kezdeményezett többet, azonban a 9. percben egy Hellas helyzetet hárított Miranda. A következő időszakban is támadott az Inter, azonban a támadásokat rendre hárították a veronai védők. Az Inter támadások egymást követték. A 36. percben Candreva futott el a jobb oldalon és beadását Borja Valero  a hálóba pofozta. 1-0. A második félidő is Inter támadásokkal folytatódott. A 48.percben Perisic óriási lövése 16 méterről a kapu fölött sistergett el. Az 51.percben Vecino lőtt fölé. Feltámadt a Hellas, az 54.percben Cerci is a kapu fölé lőtt. Az 55.percben egy védelmi hiba után Handanovic rohant a 16-os vonal bal oldala felé a labdáért, Cerci és Handanovic is vetődött a labdáért. Ütközés után a játékvezető tovább engedte a játékot. A videó asszisztensek azonban megszakították a játékot. Hosszas elemzés után a játékvezető 11-est ítélt. Közben a Hellas cserélt, Pazzini állt be és ő rúgta a büntetőt, hibátlanul. 1-1. a 63.percben Vecino szöglet után a felső kapufára fejelte a labdát.  66.percben szögletrúgás következett az Inter javára. Candreva veszélyes szögletét a védők kifejelték, azonban a kipattanó labdára Perisic érkezett és a 16-os vonaláról óriási gólt lőtt. 2-1. A 75.percben Fares beadása elsuhant a kapunk előtt, szerencsére senki nem ért oda. A végeredmény 2-1 maradt az Inter javára.

A tabella élén a Napoli áll 31 ponttal, a második  az  Inter 29 ponttal, a harmadik a Juventus 28 ponttal és a negyedik a Lazio szintén 28 ponttal. A következő ellenfél a Torinó lesz a G. Meazzában november 5.-én 12 óra 30 perckor.