2017.11.24
Izgalmas végjáték a G. Meazzában
Írta: Administrator
2017. október 26. csütörtök, 16:50

54 ezer néző volt kíváncsi kedden este az Inter következő bajnoki mérkőzésére a Sampdoria ellen. Magabiztos kezdés után a kék-feketék 3-0-ra vezettek és lőttek három kapufát. A mérkőzés utolsó fél órájában azonban a Sampdoria kezdeményezett többet és a 85. percben már 3-2-re módosult az eredmény. Az Inter szurkolóknak hallatlan izgalmakat kellett átélni. Az eredmény azonban nem változott, így tíz mérkőzésből nyolcat nyert csapatunk, egy napig a tabella élére került, azonban tegnap este a Napoli is 3-2 arányban győzött a másik genovai csapat ellen, így visszaszerezte az első helyet a tabellán.

Milánó, 2017. október 24. 20 óra 45p. 54 ezer néző.

FC Internazionale - UC Sampdoria 3-2. Góllövők: Skriniar 18'. Icardi a 32. és az 54.percben, Kownacki a 64.' és Quagliarella a 85.percben.

A csapatok összeállítása: FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo, 87 Candreva, 5 Gagliardini, 11 Vecino, 20 B. Valero, 44 Perisic, 9 Icardi. Cserék: 10 J. Mario, 46 Berni, 27 Padelli, 17 Karamoh, 29 Dalbert, 23 Eder, 99 Pinamonti, 13 Ranocchia, 21 Santon. Vezető edző:  L. Spaletti.

UC Sampdoria: 1 Puggioni, 8 Barreto,13 Ferrari, 18 Praet, 24 Bereszynski, 26 Silvestre, 27 Quagliarella, 29 Murru, 34 Torrieira, 90 Ramirez, 91 Duval Zapata. Cserék:   A  65.percben 16 Linetty, Barreto helyett. 58.' 99 Kownacki, Zapata helyett. Vezető edző:M. Giampaolo.

Játékvezető: Marco Guida, partjelzők: G. Tasso, M. Passeri, 4. jv.: G. Calvarese.

Az első félidő Inter támadásokkal kezdődött és folytatódott:

Az 5.percben Candreva 18 m.-ről lőtt mellé. A 15.' D'Ambrosio beadását Perisic belsővel lőtte mellé. A 18. percben Inter szöglet után, Skriniar közelről a kapust megelőzve a hálóba kotorta a labdát. 1-0. A 29. percben a Sampdoria kapusa a 16-os bal oldaláról mentett, azonban labdája Perisic-hez került, aki mintegy 30 méterről kapura ívelt és a jobb kapufát találta el.A 32. percben Inter támadás végén Icardi gyönyörű kapáslövéssel növelte az Inter előnyét. 2-0. 40.percben Icardi fejese a kapufát találta el.

A második félidő elején a Sampdoria is kezdeményezett támadásokat, azonban az 54. percben újra növelte előnyét az Inter. Perisic mesteri labdáját Icardi fejelte védhetetlenül a Samp. hálójába. A 63. percben Perisic lőtt kapufát mintegy 7-8 méterről. A Sampdoria válaszolt a 64.percben: Kownacki az alapvonal közeléből lőtte az első szépítő gólt. 3-1. A genovai csapat erőre kapott és lelkesen támadt. A 85. percben Quagliarella szinte lemásolta Icardi fejes gólját.Ő emelkedett a legmagasabbra és védhetetlen gólt szerzett.3-2. Izgalmas végjáték után, ez az eredmény maradt a mérkőzés végéig. Csapatunk ideiglenesen listavezető lett.

A következő ellenfél a Hellas Verona lesz, a hétvégén.