2019.03.25

Egy rendkívül nehéznek tűnő mérkőzés elé nézett az Inter csapata szombaton este. A forduló csúcs rangadójának titulált találkozó gól nélküli döntetlennel zárult. A tabella első helyén a nápolyi gárda maradt, azonban az Inter számára ez az eredmény sikernek számít. A San Paolo stadionban nem szoktak mostanában pontot szerezni a Seria-A csapatai.

Nápoly  San Paolo Stadion. 2017. október 21. 20 óra 45 p.

SSC Napoli- FC Internazionale 0-0.

A csapatok összeállítása: SSC Napoli: 25 Reina, 5 Allan, 7 Callejon, 8 Jorginho, 14 Mertens, 17 Hamsik, 23 Hysaj, 24 Insigne, 26 Kulibaly, 31 Ghoulam, 33 Albiol. Vezető edző: M. Sarri.     Cserék: 1 Rafael, 22 Sepe, 6 M.Rui, 11 Maggio, 15 Giaccherini,19 Maximovic, 20 Zielinski, 21 Chiriches,, 30 Rog, 37 Ounas, 42 Diawara.

FC Internazionale: 1 Handanovic, 5 Gagliardini, 9 Icardi, 11 Vecino, 20 B. Valero, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 44 Perisic, 55 Nagatomo, 87 Candreva. Vezető edző: L. Spaletti. Cserék: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 23 Eder,       29 Dalbert, 99 Pinamonti.

Játékvezető: Luca Banti,  partjelzők: Meli és Manganelli, a negyedik jv.: Irrati.

A várakozásoknak megfelelően a nápolyi csapat rohamaival kezdődött a találkozó. Az Inter a 10. perc tájékán vezetett ellentámadást és két lövést küldött a nápolyi kapura. Sok labdát adtunk el. A 35.percben Insigne a baloldalról az "ötös" vonaláról nagy helyzetben fejelt kapura, Handanovic bravúrosan hárított. Nem sokkal később Skriniar veszített labdát, Kulibaly robogott a kapunk felé és szerencsénkre főlé bombázott. A 40. percben Icardi lövését védte Reina, egy perccel később Borja Valero került helyzetbe, mintegy 10 méterről lőtt kapura. Reina ezt a lövést is védte.

A második félidő Inter támadásokkal kezdődött. A 47. és az 56. percben is helyzetek alakultak ki a nápolyi kapu előtt, azonban a befejezések nem sikerültek. Egy nápolyi ellentámadás végén Hamsik lőtt mellé, az 58.percben Cadreva szintén mellé durrantott. Hullámzott a játék, azonban a nápolyi gárda többet kezdeményezett. A 68.percben B.Valero helyett J.Mario állt be az Internél, Hamsik helyére pedig Zielinski a nápolyi csapatnál. A 73.percben az Inter támadását Kulibaly hárította. A 75. percben Insigne lőtt mellé, majd J. Mario lövése kerülte el a nápolyi kaput.Közben Allan helyére Rog állt be az ellenfél csapatában, később Insigne helyére Ounas, az Internél Candreva helyére C. Cancelo érkezett. A 80. percben Zielinski hatalmas 20 méteres lövését Handanovic védte. A 86. percben Icardit Eder váltotta. Az utolsó esemény a 90. percben történt Mertens nagy ziccerét Handanovic bravúrral védte.  A végeredmény 0-0. Nápolyban ez sikernek számít.

Az Inter következő mérkőzését kedden október 24.-én, a Sampdoria ellen játssza.