2019.03.25

Seria-A hetedik fordulójában jó kezdet után,Brozovic mesteri találataival kétgólos előnybe került csapatunk, aztán megtorpant. Az Inter fölény ellenére az újonc Benevento is megkeserítette a csapat életét. A hazaiak harcosan, lelkesen hiúsították meg a további Inter kezdeményezéseket. Mondhatni egyenrangú ellenfelei voltak a kék-fekete együttesnek. A hazaiak a félidő vége előtt néhány perccel D'Alessandro révén szépítettek. Az eredmény azonban a mérkőzés végéig nem változott, az Inter sikerével ért véget.

2017. október 1. Benevento, Stadio Ciro Vigorito, 15 ó. BENEVENTO - FC. INTERNAZIONALE 1-2.  Góllövők: Brozovic 19' és 22. percben, D'Alessandro a 44.percben.

A csapatok összeállítása: Benevento: 1 Belec,  3 Letizia, 21 Costa, 6 Djimsili, 23 Venuti, 20 Memusaj, 14 Viola, 8 Cataldi, 7 D'Alessandro, 33 Lemello, 87 Lombardi. Cserék: 13 Chibsah, 77 Lazaar, 26 Paragini.  Cserék: 66' Chibsah                                                                            Memusaj helyett, 72' Parigini Lombardi és 84.percben Lazaar Viola helyett.    Vezető edző: Marco Baroni

FC Internazionale: 1 Handanovic, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo, 11 Vecino,20 B. Valero, 87 Candreva, 77 Brozovic, 44 Perisic, 9 Icardi. Cserék: 52' J.Mario Candreva helyett, 78' Gagliardi B.                                                                      Valero és 85.percben Dalbert Nagatomo helyett. Vezető edző: L. Spaletti.  Játékvezető: D. Doveri. Partjelzők: De Meo, Gialanti. 4. jv.: Fourneau.

Az újonc otthonában  magabiztosan kezdett az Inter.A 6. percben Skriniar tört be jó cselekkel a 16-os vonaláig,lövése azonban gyenge volt és a kapus hárított. A 9. percben Perisic lövését blokkolta Costa. Támadt a Benevento is. Az Intervédőinek is akadt dolguk.A 18. percben Candreva 20 méterről lőtt,Belec azonban mentett.A 19.percben Candreva nagyszerű beadását Brozovic 10-11 méterről fejelte védhetetlenül Belec kapujába. 0 - 1. A 21. percben Costa szabálytalankodott mintegy 17 méterre a kaputól. Brozovic a 22. percben végezte el a szabadrúgást és védhetetlenül lőtte a kapu jobb felső sarkába. 0 - 2. A gól túlságosan megnyugtatta a csapatot és a Benevento játékosai is egyre több veszélyes támadást vezettek. A 25. percben a kapufa mentette meg az Inter kapuját.A 29.percben D'Alessandro egy eladott labdával elfutott, lövése elszállt a kapu mellett.Nagy helyzet volt!A42.percben D'Alessandro indult el szabadon az Inter játékosok lest intettek, feleslegesen,a Benevento támadója a hálóba lőtt. 1-2. A második félidő változatos játékot hozott. Labdabirtokolásban és más mutatókban az Inter fölényben volt, de még nem érte el a korábbi magabiztosságot. Az újonc két kapufát is rúgott és harcosságát dicsérni kell. A tabella harmadik helyén állunk 19 ponttal. Ebben a fordulóban a Juventus pontokat vesztett az Atalanta ellen, így ők is 19 ponttal állnak előttünk.A következő mérkőzés a milánói Derby lesz! Reméljük egy jó Interrel!