2018.06.19

D'Ambrosio fejes gólja.                                                     Karamoh, az új reménység.

Vasárnap játszotta le a Seria - A hatodik fordulójának mérkőzését az Inter, ellenfele a Genova együttese volt. Kínkeserves küzdelemben végül D'Amdrosio fejes gólja a 87. percben döntötte el a találkozó végeredményét. Ezen a találkozón csereként állt be a szeptemberben igazolt fiatal francia támadó Karamoh és játéka fordulatot hozott az addig fölényben játszó, de eredménytelen hazai csapat játékában. A fiatal játékos a 72. percben állt be B. Valero helyett és gyorsaságával, technikai megoldásaival segítette az addig tanácstalan csapatot. A 87. percben mintegy 25-30 méterről hatalmas lövést zúdított Perin kapujára és a kapus bravúrral tudta csak kapu fölé tolni a labdát. A szöglet után született a győztes gól D'Ambrosio fejeséből.

2017. szeptember 24. Milánó  15 óra. FC. Internazionale- FC. Genova 1-0.  Góllövő: D'Ambrisio a 87. percben. A csapatok összeállítása:  FC. Internazionale: 1 Handanovic, 9 Icardi, 11 Vecino, 20 B. Valero, 25 Miranda, 29 Dalbert, 33    D'Ambrosio, 37 Skriniar, 44 Perisic, 77 Brozovic, 87 Candreva. Cserék: 27 Padelli, 46 Berni, 5 Gagliardini, 10 J. Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 23 Eder, 55 Nagatomo, 61 Venheusden, 99 Pinamonti. V. Edző: L. Spaletti.        FC Genova: 1 Perin, 4 Cofie, 11 Taarabt, 13 Rosettini, Biraschi, 20 Rosi, 40 Omeonga, 44 Veloso, 64 Pellegri, 87 Zukanovic, 93 Laxalt.  V. Edző: Ivan Jurisic.     Játékvezető: Marco Guido.  Partjelzők: Carboni és Preti. 4. Jv.: Pezutto. Videó bírók: Fabbri, Pillitteri.

A mérkőzés első percében adódott az első óriási gólhelyzet. Perisic mintegy 12 méterről fordulásból bombázott a genovai kapu fölé. Ezután kiegyensúlyozott játék folyt, azonban az Inter fölénye érezhető volt. A 18. percben Vecino lőtt a 16-os vonalon kívülről, a labda azonban Icardin irányt változtatott, és az alapvonalon kívül hagyta el a játékteret. Kecsegtető helyzet volt. A 24. percben a Genova támadásából alakult ki gólhelyzet, Icardi!! mentett bravúrosan. A 39. percben egy újabb Genovai támadás végén Pellegri közelről előrevetődve fejelt, szerencsére a labda lecsúszott a 16 éves tehetséges játékos fejéről. A 39. percben Taarrabt mintegy 30 méterről óriási lövést zúdított Handanovic kapujára, kapusunk azonban hárított. A 45.percben Brozovic 17 méterről hatalmas kapufát lőtt. A második félidő 47.percében Laxalt 14 méterről lőtt főlé. A 60. percben Eder váltotta Candrevát. A 69. percben Perisic lövését hárította Perin. A 72. perben Pellegri helyett Pandev állt be a Genova csapatába. Borja Valero helyett pedig Karamoh állt be az Internél. A 73. perben Eder nagy lövését védte Perin. A 79. percben Veloso állt be Rosi helyett genovai részről, a 81. percben Brozovic helyett J. Mario lépett pályára. A 87. percben született a győztes találat D'Amrosiő fejeséből. Az előzmények a bevezető részben már részletezve lettek. A végjátékban érdekes események történtek. A 90. percben Eder a felező vonal előtt indult szabadon Perin kapuja felé, azonban Omeonga lerántotta, ezért piros lapot kapott. A 93.percben Taarrabt kapott piros lapot, mivel páros lábbal durván beleszállt Karamoh-ba. A mérkőzés Inter sikerrel fejeződött be. Kedvenceink játékával azonban nem lehetünk teljesen elégedettek, hiába a fölényes labda birtokolás, a zárt védekezés ellen nem volt elképzelése a csapatnak. Sajnos a játékosok ezúttal is fáradtnak, fásultnak tűntek. Következik a hetedik forduló, az  ellenfél az újonc FC Benevento lesz. Lesz félni valónk??  A tabellát a SSC Napoli és a Juventus vezeti, kedvenceink a harmadik helyen állnak.