2017.11.24
Ha kedd , akkor Bologna...
Írta: Administrator
2017. szeptember 20. szerda, 14:33

Megszakadt a sikeres széria Bolognában kedd este. A piros-kék csapat megkeserítette az Inter dolgát a Stadio Dall' Arában. A viszonylag fiatal csapat az első öt perc után rendkívül agresszív játékkal, pontos átadásokkal és nagyszerű egyéni megoldásokkal az Inter fölé nőtt. Csapatunk már a Crotone ellen is szenvedett, Bolognában közel 40 eladott labdával, alapvető technikai hibákkal és fásultan focizott. A Bolgna három előretolt játékosa Petkovic, Verdi és Di Francesco életveszélyt jelentett védelmünknek. Főleg Verdi, aki bomba gólt lőtt az első félidőben és az egész mérkőzésen kiválóan játszott, (7 kapura tartó lövése volt az első félidőben). Az Inter a 75. percben Icardi büntetőjével tudott egyenlíteni.

2017. szeptember 19. 20 óra 45'. Bologna, Stadio Dall'Ara.

BolognaFC- Internazionale FC 1-1. Góllövők: Verdi 31', Icardi 75' (büntetőből).

A Bologna összeállítása: 83Mirante, 3Gonzales, 5Pulgar, 7Petkovic, 9Verdi, 14Di Francesco, 15Mbaye, 16Poli, 18Helander, 25Masina, 77Donash. Vezető edző: R. Donadoni. Cserék: 1Da Costa, 34Ravaglia, 2Nagy, 4Kraft, 6De Mio, 8Taider, 10Destro, 12Crisetig, 13Brignani, 24Palacio, 30 Okwonkwo, 42Frabotta. Az Inter összeállítása: 1Handanovic, 9Icardi, 10Joao Mario, 11Vecino, 20B.Valero, 25Miranda, 33D'Ambrosio, 37Skriniar, 44Perisic, 55Nagatomo. Vezető edző: L. Spaletti. Cserék: 27Padelli, 46Berni, 5Gagliardini, 13Ranocchia, 17Karamoh, 21Santon, 23Eder, 29dalbert, 61Vanheusden, 77Brozovic, 99Pinamonti.

Játékvezető: Di Bello, partjelzők: Crispo és Pasado, negyedik jv.:L Banti.

A mérkőzés első öt perce nagy Inter fölényben zajlott, ezután a Bologna kijött a szorításból és a három támadó máris gondot okozott védelmünknek. A Bologna két szögletet is rúghatott, a 9.percben óriási lövés zúdult az Inter kapujára, Handanovic bravúrosan védett. A 16. percben Handanovic rossz kidobását Poli szerezte meg és indította Verdit aki óriási helyzetben mellé lőtt. A 24. percben Nagatomo került helyzetbe, lövése azonban mellé szállt. A Bologna továbbra is jól kombinált, ügyesen tartotta a labdát, a mieink sok labdát eladtak és elemi technikai hibákat követtek el. A 31.percben a Bologna támadás végén védőinkről a 16-oson kívülre pattanó labdát Verdi mintegy 25 méterről óriási erővel bombázta a bal felső sarokba. 1-0. Az eredmény a félidő végéig nem változott.

A második félidő is agresszív Bologna támadásokkal folytatódott, a 49. percben szabadrúgásból Verdi 16 méterről mellé gurított. Az 51. percben Eder állt be J.Mario helyett. A következő időszakban az Inter került fölénybe, a piros-kék csapat azonban szívósan védekezett, az Inter támadások rendre elakadtak a "beton" védelemben. A 60.percben Skriniar mintegy 30 méterről óriási lövést küldött kapura, amely fölé szállt. A 74. percben Palacio váltotta Di Fracescót. A 75.percben Mbaye a büntető területen belül lerántotta Edert, a játékvezető 11-est itélt, amit Icardi értékesített. 1-1. A mérkőzés hátra lévő részében cserék következtek mindkét oldalon: 81' Brozovic, Candreva, a 86' Gagliardini, B.Valero helyett,az Internél. A 88' Oji Okwokwo, Petkovic helyett a Bolognanál. Az eredmény nem változott a mérkőzés végéig. Az Inter számára pontveszteségeket jelentett ez az eredmény, azonban reálisan nézve örülhetünk a döntetlennek is. Reméljük a következő napokban lesz idő az elemzésre és újra magabiztosabb játékot produkál kedvenc csapatunk. A következő ellenfél szeptember 24.-én, vasárnap a Genova lesz. Icardi nyilatkozata: "A következő mérkőzésre fókuszálunk vasárnap este a Genova ellen. Visszaáll győzelmi sorozatunk, hazai pályán szurkolóinknak szép előadást produkálunk". Úgy legyen Mauro!