2018.12.12

Tavasszal vereséggel távozott az Inter a Crotone vendégeként. Azóta nagyot változott a kép, a kék - fehér gárda újra küzdelmes, kemény mérkőzésen diadalmaskodott a negyedik fordulóban. Skriniar megszerezte első gólját a bajnokságban, Perisic a hosszabbítás perceiben állította be a végeredményt. A Crotone harcos futballt játszott, veszélyes támadásokat vezetett és az olasz tudósítások szerint Handanovic bravúros védéseinek köszönhető a három pont ( ( és a két góllövőnek)! Az Inter naptár a mérkőzést az esti 8 ó. 45' kezdettel hirdette, ez az időpont sajnálatos módon újra változott és a mérkőzés délután 15 órakor kezdődött.

2017. szeptember 16. 15 óra. FC. Crotone - Fc Internazionale 0-2. Góllövők: Skriniar 82' és Perisic 92'. Az Inter összeállítása: Handanovic, D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert, Gagliardini,B. Valero, Candreva, J.Mario, Perisic, Icardi. Vezető edző: L. Spaletti.  Az FC. Crotone összeállítása: Cordaz, Samprisi, Ajeti, Ceccherini, Mortella, Rohden, Barberis, Mandragora, Stian, Tonev, Budimir.

Játékvezető:Luca Banti

Kiegyenlített játék folyt az első félidőben, a hazai csapat és az Inter is több veszélyes támadást vezetett. Handanovic több ízben is remekül hárított. Az első óriási helyzetet az Inter a 29.' percben hagyta ki, Perisic remek átadással indította Joao Mariót, aki a baloldalról mintegy 15 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. A 39. percben Miranda csak szabálytalanul tudta szerelni Budimirt és sárga lapot kapott. Később újra szabálytalankodott, de megúszta az újabb sárgát. Az első félidő döntetlennel ért véget. A második félidőben újra a Crotone veszélyeztetett,azonban Handanovic újra remekelt. Az 56 percben Vecino váltotta Gagliardinit, az 59. percben Dalbert megsérült, őt váltotta Nagatomo a 64. percben. A 82. percben Nagatomót szerelték szabálytalanul a jobb oldalon. A szabadrúgást követően kavarodás támadt a Crotone kapuja előtt, ezt Skriniar ügyesen kihasználta és betalált az ellenfél kapujába. 1-0. Cordaz sárga lapot kapott. A 85.percben Ranocchia váltotta D'Ambrosiót. a 91.percben Candreva kapott sárga lapot. A 92. percben Perisic a baloldalon a 16-os vonalánál kapott egy átadást, egy csel után váratlanul a lábak között betalált a Crotone kapujába, ezzel eldőlt a mérkőzés. A negyedik forduló is sikeres lett és a csapat továbbra is 100%-os.