2017.09.20
Győzelem a harmadik fordulóban is
Írta: Administrator
2017. szeptember 11. hétfő, 20:10

Vasárnap, ebédidő tájékán került sor az Inter idei harmadik bajnoki mérkőzésére az újonc Spal csapata ellen (korábban szombati kezdési időpontról tájékoztattak a tudósítások). Néhány hete az újonc döntetlent ért el a Lazio otthonában. A vasárnapi találkozón az Inter jó játékkal Icardi és Perisic góljainak köszönhetően, győzelemmel hagyta el a G. Meazza stadion gyepszőnyegét. 57 ezer néző küzdelmes mérkőzést láthatott, mivel az újonc csapat keményen küzdött és jól védekezett. Végül az Inter magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet.

Seria -A harmadik forduló 2017. szeptember 9.

Milano, G. Meazza Stadion. FC. Internazionale- Spal 2-0, Góllövők: M.Icardi 27' (büntetőből), Perisic 87'

Az Internazionale összeállítása: Handanovic,D'Ambrosio,Skriniar,Miranda,Dalbert,Candreva,Gagliardi,B.Valero,J.Mario,Perisic,Icardi. Cserék: 66'Brozovic,J. Mario helyett,76' Vecino, B.Valero helyett és 88' Eder, Candreva helyett. Vezető edző: L Spaletti.  Játékvezető: Gavillucci.

A mérkőzés Inter támadásokkal és Inter fölénnyel kezdődött. A Spal is vezetett támadásokat eredménytelenül. A félidő felénél J. Mario szép indítást kapott és a 16-os vonal tájékán buktatták. A játékvezető először a 16-os vonalára mutatott és szabadrúgást ítélt. A videó bíró azonban hosszas elemzés után büntetőre változtatta az első bírói döntést. A büntetőt Icardi biztosan értékesítette. 1-0. A második félidőben a Spal is veszélyeztetett, a 47 percben Paloschi került gólhelyzetbe, azonban lövése elkerülte Handanovic kapuját.A két csapat ezután többször veszélyeztette egymás kapuját, a legnagyobb helyzetet Skriniar mintegy 30 méterről kapufát eltaláló lövése jelentette.A 87 percben Icardi tört be az ellenfél kapuja felé, vissza passzolt Perisic-nek aki hatalmas bomba gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2-0. Ezzel beállította a végeredményt. Jó hír,hogy Perisic 2022-ig meghosszabbította szerződését a csapatnál.A bajnokság állása: 1.Juventus 9 ponttal, 2. Napoli 9 p. 3. Inter 9 p. 4. Lazio 7 p. 5. Torino 7 p. A következő forduló mérkőzésére szeptember 16.-án 15 órai kezdettel a Crotone otthonában kerül sor.