2019.03.25

Szombaton este Lecce városában játszotta utolsó barátságos felkészülési mérkőzését a spanyol Real Betis csapata ellen, az Inter. Icardi büntetőjével 1-0 arányban múlta felül a spanyol élvonalbeli csapatot. A mezőny legjobbjának Borja Valero bizonyult. A csapat védelmében helyet kapott a hétközben érkezett Dalbert is és magabiztosan játszott.

Lecce. 2017, augusztus 12. FC. Internazionale - Real Betis 1-0. Góllövő: Icardi 30. percben. Az Inter összeállítása: Handanovic, D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert, Candreva, B. Valero, Vecino, J. Mario, Perisic, Icardi. Cserék: a 46. percben Gagliardini, Eder, 62. p. Brozovic, 72. p. Ansaldi, G. Barbosa és Jovetic. Edző: L. Spaletti. - Real Betis: Adan, Feddal, Fabian, Sergio Leon, Guardado, Nahuel, Joaquin, Barragan, Tosca, Mandi, Narvez. Edző: Quique Setien.  Játékvezető: Marco di bello.

A barátságos mérkőzés élvezetes volt, mindkét csapat jól játszott és az első félidő elején helyzetek alakultak ki mindkét oldalon. A spanyolok és az Inter is gyors játékot produkált és minkét csapat jól játszott. A 29. percben egy védelmi hiba után Icardi ugrott ki a védők közül, elhúzta a labdát a spanyol kapus mellett, aki kivetődve "elkaszálta" az Inter kapitányát. A játákvezető 11-est ítélt, a büntetőt pedig Icardi értékesítette. A második félidőben mindkét csapat több helyen is változtatott az összeállításon. A Betis valamivel jobban játszott a mérkőzés második felében, Handanovic töbször is bravúros védést mutatott be. A 65. percben S. Leon került óriási helyzetbe a jobb oldalon és mintegy 7-8 méterről kapu fölé lőtt. Az Inter növelhette volna előnyét. A hosszabbítás perceiben Eder tört be a Betis 16-os vonala mögé, azonban a spanyol védők összezártak előtte és végül nagynehezen mentettek. Az eredmény nem változott és a mérkőzés újabb Inter sikerrel ért véget.

A csapat utolsó felkészülési mérkőzése is jól sikerült a jövő vasárnapi bajnoki rajt előtt. Spaletti irányításával ez volt a nyári felkészülési időszak ötödik győzelme. Bíztató a rajt előtt! Az első bajnoki mérkőzést a Fiorentínával játsza a csapat Milánóban, a következő ellenfél pedig az AS Róma csapata lesz. Az átigazolási hírekhez tartozik, hogy Emre Mor is biztos érkező a Borussia Dortmundból. Patric Schick a Sampdoriából pedig az orvosi vizsgálatok után érkezhet a csapathoz. A hírek szerint távozik az Interből Medel, Murillo, Biabiany és Gabriel Barbosa is.