2017.11.21
Az Inter nyerte a Nemzetközi Bajnokok Kupáját Szingapúrban
Írta: Administrator
2017. július 30. vasárnap, 17:42

Jól zárult az Fc.Internazionale ázsiai felkészülési tornája, mivel utolsó mérkőzésén az angol bajnok Chelsea FC csapatát is legyőzte. A csapat veretlenül zárta a nyári ázsiai túrát, miután Kínában a Schalke csapatával döntetlent ért el. A Lyont legyőzte és Szingapúrban néhány nappal ezelőtt a Bayern Münchent is jó játékkal győzte le. A csapatépítés jó úton halad és a bajnoki rajtig még tovább formálódik. Érződik az edző Luciano Spaletti hozzáértő munkája, ám hibák még mindig előfordulnak.

Szingapúr, Nemzeti Stadion 2017. július 29. Chelsea FC-FC Internazionale 1-2 (félidő 0-2), góllövők: Jovetic 47. perc, Perisic 53.p., Kondogbia 75.percben, öngól. A Chelsea FC összeállítása: Curtois, Aspilicueta, David Luiz, Moses, Kante, Fabregas, Alonso, Willian, Batshuayi, Morata. Edző: Antonio Conte.  Az FC Internazionale összeállítása: Padelli, D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo, Gagliardini, B. Valero, Brozovic, Perisic, Candreva, Jovetic. Cserék: Kondogbia és Joao Mario az 58. percben, Murillo, Ansaldi, Valietti, Barbosa és Eder a 71.percben. Edző: Luciano Spaletti. Játékvezető: Sukair Singh.

Az Inter kezdte jól a mérkőzést és már a második percben megszerezhette volna a vezetést, miután Candreva tört be a jobb szélről, azonban lővését Curtois védte. Az Inter főlényben és jól játszott, szép támadásokat vezetett, bár a Chelsea is többszr veszélyeztette Padelli kapuját. Az Inter vezető gólja a 47. percben született. Jovetic egy jó átadás után betört a 16-oson belülre, ahol Apilicuetávál csatázott a Chelsea játékosa bal kézzel lerántotta a csatárt. A játékvezető büntetőt ítélt. Jovetic végezte el a büntető rúgást, nagyon rosszul  és a kapust találta el, de a kipattanó labdát már értékesítette, (1-0). A második félidő is Inter fölénnyel kezdődött a 49. percben Gagliardíni került helyzetbe 16 méterről mellé lőtt. Az 53. percben Perisic futott el s bal szélen betört a 16-oson belülre és mintegy 10 méterről belőtte az Inter második gólját (2-0). Az 56. percben az Inter növelhette volna előnyét, Perisic jobb oldalról tört be a Chelsea kapuja elé és önzetlenül a középen érkező J- Mario elé tálalt, aki a kapusba lőtte a labdát. Óriási helyzet volt. A cserék után változott a játék képe,a Chelsea többet és veszélyesebben támadott, azonban a Chesea szépítő gólját is Inter játékos szerezte. Az Inter kapujától mintegy 35 méterre átvett egy labdát és az őt támadó Chelsea játékostól zavarva haza ívelt, olyan szerencsétlenül, hogy a labda a jobb felső sarokba szállt. A kapujából messze kint álló Padelli tehetetlen volt. Bármelyik csatár megirígyelhette volna ezt a "teljesítményt". A mérkőzés ezután Chesea fölényben folyt tovább, de az eredmény nem változott.