2019.01.21

Riscone di Brunico 2017

Utolsó felkészülési mérkőzését is lejátszotta az FC Internazionale csapata és ezzel végetért a felkészülés első szakasza. Szombaton délután 17 órakor az FC Nürnberg volt az ellenfél és a másodosztályú német csapat 2-1 arányban győzött csapatunk ellen.

Brunico 2017 07.15.

FC Internazionale- FC Nürnberg 1-2  (0-0),  góllövők: R. Gislason 55.perc, Ishak 61,p. és Eder 65.perc.

Az Inter összeállítása: Handanovic, (Padelli 46.percben), D'Ambrosio (Skriniar 77.p.) Skriniar (Ranocchia 46.p.) Miranda (Murillo 46.p.), Vanheusden (Nagatomo 46.p.), Borja Valero (Gagliardini 46.p.),Kondogbia (Biabiany 67.p.), Candreva (Barbosa 46.p.), Brozovic, Biabiany (Joao Mario 46.p.), Eder.  Edző: Luciano Spaletti. Jétékvezető: Cecchin

Igazi felkészülési mérkőzés volt a javából. Spaletti újra kisérletezett, kilenc alkalommal cserélt, sőt Biabiany kezdő volt, majd a 67.percben újra beállt Kondogbia helyett. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. A második játékrészben  a német csapat szerzett vezetést, az 55.percben Gislason talált be, védelmi hiba után. A 61. percben már 2-0 volt az eredmény, miután Ishak is betalált az Inter kapujába. Eder a 65.percben szépített ugyan, de az eredmény nem változott a mérkőzés végéig.

A mérkőzés után néhány órával a csapat visszautazott Milánóba, ahonnan két pihenőnap után várhatóan kedden indul az ázsiai turnéra. A csapatépítés elkezdődött és az átigazolási szezon még nem ért véget. Úgy tűnik Perisic távozik a csapattól, új érkező jelöltek között van Vidal, illetve Dalbert a Nice fiatal brazil jétékosa is és még több korábbi jelölt.